U vas je jasny, ze jste spartan. A vas dojem, ze snad slavisti resi pouze soupere sparty je skutecne jen vas dojem. Mohl by si clovek myslet, ze mindrak mate spis vy a proto se snazite presvedcit sam sebe, ze vase dojmy jsou skutecnost. Ale tak tomu neni.
tak pro objetivitu mého a vašeho tvrzení stačí otevřít diskusi pod články o vítězství Sparty nad Malmo, nebo Salcburkem.. asi vás překvapí, kolikrát si přečtete větu typu "Malmo je na úrovni Dukly, od Lille byste dostali bůra"
Jsem sparťan a na rozdíl od Loužeckého se za klubovou příslušnost nestydím.. a když to vezmu do důsledku, tak by mě vlastně ani nikdy nenapadlo lézt pod článek o zápase Slavie do diskuse, natož tam vypisovat něco o tom, že by třeba SG Union byl v české lize na padáka, natož o tom psát články pod rádoby nezávislým pseudonymem Žonglu.. naopak jsem právě po postupu přes SG, nebo po skvělém domácím výkonu proti Lille svým kamarádům fandícím Slavii projevil respekt za předvedený výkon..
No jasně. Na jihu, východě ani západě Prahy nemají lidi život a neopakovatelné životní prostředí.
Akorat, že tam ten okruh už stojí, tak ať na severu nepindají a ať už tam stojí taky! (Jo a žil jsem tam a měl jsem mít ten okruh na dohled a na doslech, a přesto by mě nenapadlo ho blokovat, protože to je stavba, bez které se obejít nedá!
kde na jihu vede okruh bezprostředně v blízkosti pražské obytné zóny?
"Resort ujišťuje, že je navržen tak, aby zajistil efektivní dopravní spojení i maximální ochranu životního prostředí."
Tak to by mi mohl někdo z Resortu vysvětlit smysl čimického přivaděče bez adekvátního velkokapacitního napojení na vnitřní okruh.. Resort prostě svede šestiproudou dálnici ze západní strany Vltavy a napojí ji na dvouproudou spojovačku obytných zón Čimice a Dolní Chabry.. a tím chtějí zajistit efektivní dopravní spojení..
Nechápu.. V čem? Vždyť to tak je. Malmo je tragicky slabé
Tak “tragicky slabé” přesně sedí na výkon Slavie proti Lille.. Bohužel. Po tom, co suverénně prejeli USG, jsem jim přál uhrát nadejnej výsledek do odvety. Mít dva týmy v LM by byla pecka
Srovnávat s Bohemkou tým, kterej se pravidelne kvalifikuje do základních skupin evropských pohárů a jehož hodnota kádru je asi 8x vyšší, je fakt úlet.. ale to je proste už ta vaše ubrečenost..
Pokud se matka (nebo otec, to je jedno) nechce na péči o děti rozumně domluvit, tak je jedno, jak se péče nazve, vždycky je to peklo. Subjektivní názor vám neberu, objektivně je to ale jinak, výklad slova výlučný se prostě v některých případech překrucuje, buď z neznalosti nebo schválně. A aby se tomu zamezilo, tak má nastat změna. A rada na závěr. Možná vám ke snazší domluvě pomůže, když budete pečlivěji vážit slova. Pokud v úvodu debaty komukoli řekněte, že blábolí, tak jak jste to napsal mě, tak vnášíte do diskuze zbytečnou agresi a možnost domluvy tím značně snižujete.
Nelíbila a stále se mi nelíbí vaše kategorizace.. typicky muži.. jsem muž a terminologie mi je úplně jedno, jde mi o to byt s mými dětmi. Bojoval bych stejně proti svěření do pece matky jako jsem bojoval proti výlučné peci matky, protože typicky pro muže to znamená jedine, jak často bude vídat děti záleží jen od ochoty či neochoty matky.. Je to stejné, jako kdybych napsal jak typicky ženy ve sporech o péči o děti používají argument, že děti patří k mámě, protože ta je porodila.. pokud smyslite tak, jak píšete, tak vám házení do tohoto pytle taky nebude příjemné..
byla jsem vychována ke zdvořilosti, takže ještě jednou odpovím, už naposled. Současná podoba opatrovnického soudnictví vede k tomu, že děti jsou převážně svěřovány matkám. Pro vaše pochopení zdůrazňuji, že tento model ani nehájím, ani nezavrhuji. Pouze konstatuji, že to tak je. Protože děti jsou typicky svěřovány matkám, je zřejmé, že kdo se vůči tomuto modelu vymezuje jsou typicky otcové, kdo jiný taky, že. On to totiž nikdo jiný být (většinou) nemůže. Slovy typicky neznamená v tomto případě totéž co slovo - to je typický chlap, nebo typická ženská. Matky bojující proti střídavé nebo společné péči jsou buď umanuté nebo hloupé, nebo nedokážou popřít ego, nebo mají z modelů této péče z nějakého důvodu opodstatněnou obavu.
K vaší větě - proč tedy trvat na výlučně peci, když přesně na tento model je společná pece? - vám můžu napsat jenom to, že právě proto, aby nedocházelo ke špatnému výkladu slova výlučná péče (typicky ze strany matek, které mají tendenci si slovo výlučný vykládat ve svůj prospěch) zvažuje ministerstvo, že pojmenování péče zruší a nadále se bude rozhodovat pouze ve smyslu - dítě bylo svěřeno do péče matky/otce/rodičů. Nebude se tedy nadále ve výrocích soudu psát - dítě bylo svěřeno do výlučné (střídavé, společné) péče, nýbrž dítě bylo svěřeno do péče.
Pokud pořád ještě není jasné, že jsem se k žádnému typu péče nevyslovila ať kladně či záporně, tak si nechte někým vyložit. Ono se totiž ani paušálně k tomu, co je správný model vyjádřit nedá, protože je to strašně individualizované. Každé dítě snáší dění okolo sebe jinak a stejně tak rodiče.
Jako otec, který má děti ve střídavé peci (tedy si prošel martyriem rozvodu a ne zcela jednoduché dohody ohledně pece o děti) vám mohu sdělit svůj subjektivní názor, ze mezi “svěření do výlučné pece matky” a “svěření do pece matky” není z pohledu otce, který ma o děti zájem a chce se rovnocenně podílet na jejich výchově, ale vůbec žádný rozdíl..
požádejte někoho, aby vám pomohl s obtížnějšími slovy a potom třeba pochopíte. Nikde neobhajuji výlučnou péči, jenom píšu proč se uvažuje o změně terminologie, takže váš termín "evidentní zastánkyně" je pěkný blábol (abych použila vaši elegantní komunikační formu). . Frustraci z toho, že patrně nemáte s dětmi takový styk jak si představujete, neházejte na mě.
“Takže rodiče (typicky otcové) bojují proti výlučné péči z neznalosti terminologie, nikoli proto, že by se samotnou formou péče měli problém.”
Snažím se vám vysvětlit, ze typicky otcové nebojuji proti výlučné peci matky z duvodu neznalosti terminologie, ale z duvodu, ze se chtějí podílet na výchově dítěte. Vy argumentujete tím, ze i ve výlučně peci mohou existovat matky, které otci nebudou bránit vídat díte a já se vás potom ptám, když by to tak mělo fungovat v reálném životě, proč tedy trvat na výlučně peci, když přesně na tento model je společná pece? Na to se vám ale z nějakého duvodu nechce odpovědět..
Zeptám se jinak. Proč rodiče (typicky matky) bojují proti střídavé nebo společné péči?
právě proto, že termín "výlučná péče" je zavádějící, se zvažuje jeho změna. To byl mj. obsah článku, na který jsem reagovala. Ale s vámi nemá smysl polemizovat, vy se chcete hádat a to mě nebaví. Záměrně překrucujete to co jsem napsala. Procento rodičů, kteří se na péči o dítě shodnou je docela vysoké, ale to se umět musí potlačit vlastní ego, a to zjevně někteří jedinci neumí.
Nic nepřekrucuju, pouze reaguji na to, jak “typické” muže hazite do jednoho pytle a ještě se tady obhajujete tím, že vlastně nechápeme termín.. ale tom to není.. výlučná péče proste svěřuje dite do pece jednomu z rodičů a druhému určuje, kdy muže dite vídat.. to, ze pak rodič druhému nebrání dite vídat i nad rámec takto definovaných dni už je zcela na dobrovolnosti.. což samozřejmě toho rodiče, který nemá vylucnou peci dosti znevýhodňuje.
Proto se vás ptám jako evidentní zastankyne výlučné pece, která by ale nebránila druhému z rodičů dite vídat, v čem je špatná společná pece (která je dnes již možná i bez legislativního přejmenovávání)
oni proti termínu "výlučná péče" bojují i otcové, kterým matka dítěte v kontaktu s dítětem nebrání. Ale vysvětlovat něco šovinistovi, který když nemá jak argumentovat, tak uráží, je zbytečné. S hulváty vašeho typu bych taky nechtěla mít kontakt. A pokud je u vás termín blábol běžný, tak bych už vůbec nechtěla, aby se dítě pohybovalo v takovémto prostředí.
Z jakých dat čerpáte?? Jaké procento otců má možnost byt se svým dítětem kdykoliv i přesto, že je ve výlučné péči matky? A jaké je proti tomu procento otců, kteří mají dítě ve výlučné péči matky jednou za 2 týdny na víkend?
Když by to bylo ve většině případů tak, jak píšete, k čemu je vlastně dobrá výlučná péče, když existuje institut “společné péče”?
Může to pomoct, protože termín výlučná péče občas budí v nerezidentním rodiči obavu z toho, že je z péče o dítě vyloučen. Takže rodiče (typicky otcové) bojují proti výlučné péči z neznalosti terminologie, nikoli proto, že by se samotnou formou péče měli problém. I přes vysvětlení významu slova, vyvolává termín "výlučně" obavy, které jsou pochopitelné. Nectíme význam slov a jedním z důsledku toho jsou zbytečné boje mezi rodiči.
A nebojují náhodou otcové proti výlučné péči spíše proto, že se chtějí rovnocenně podílet na výchově dítěte a neztratit s ním kontakt?
Chce se mi napsat “typicky ženský blábol”..
34
Sledujících
3
Sleduje
34
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Hlavní příčinou remízy byla neschopnost Němců a parádní gól Sparty. Ta ale s přibývajícím časem herně odešla, nic nehrála, akorát betonovala. Bod je sice dobrej, ale hra na obranu byla hrozná. Navíc prostě Sparta nemá. Ale naučila se od Slavie, že musí zamakat na fyzičce, když má většinou kopyta a nemehla a herně na hráče Slavie nemá. 🙂
16 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co sem pleteš nějakou Slavii? Tohle je článek o Lize Mistrů..