Kecy totalitářů, kteří nesnesou prohru a mysleli si, že to budou mít na věčné časy proklamacemi o pravdě a lásce, za níž se schovává utahování šroubů a vytěsnění z veřejného prostoru všech, kteří si myslí trochu něco jiného. A než mě někdo začne nálepkovat, tak to všem usnadním, jsem obdivovatel Churchilla, proamerický, protiruský, proukrajinský, protimuslimský, proizraelský, protibolševický, protitrockistický, pravicový konzervativec, protrumpovský, který u nás nemá absolutně koho volit 🙂
K padesátým létům nás ženou jednak liberálové (spíše levičáci, kteří si tento výraz ukradli), protože člověk se před nimi už pomalu bojí říci svůj názor a raději se sebecenzuruje, aby nebyl vytěsněn z veřejného prostoru. Bruselská nátlaková politika (v USA politika Demokratů), určující, co jediné je správné a nesprávným nasadíme psí hlavu (dost často má ta psí hlava podobu jakési ultrapravice, jak v 50. letech), tomu taky nahrává nebo dokonce to prostředí takto formuje. V tomto směru má VK bohužel svým způsobem pravdu. Co si však neuvědomil, tak nás do padesátých let nepokrytě hodili rovněž ruští vlastenci a to naprosto děsivě, protože jejich láska k Rusku je tak silná, jako láska komunistů k SSSR v čele s Ruskem v 50. letech a jejich propaganda oprášila staré osvědčené fráze, jako by je z 50. let opsali a podtrhávají to steskem po předlistopadové době. VK by si měl trochu uvědomit, že svou rétorikou patří do jedné ze skupin, která nám ty 50. léta dosti přinášejí. A pořád jde o historický střet mezi Trockisty a bolševiky. VK místo aby byl konzistentní konzervativec s touhou po svobodě a kapitalismu, tak se rovnou staví v svém trucu a odporu na stranu bolševismu s heslem nepřítel mého nepřítele je můj přítel.
To je ale tak krásné. Nic nepochopili. Nikdo nechce deportace těch, co se tam přistěhovali, žijí tam léta a legálně pracují. Ale pořád dokola se bude opakovat ta nesmyslná lež, že snad ze země vyženou pomalu i Evropany třeba původem z Irska 🙂 Měli by se zeptat Kubánců, kteří z Kuby zdrhli před komunistickou bídou, proč volili Trumpa a nepřejí si nával Hispánců z Mexika nebo latinskoamerických socialistických rájů. Vědí, že pár krajanů, kteří zdrhli před komunismem, ok, ale hromada krajanů opět pohromadě znamenají do budoucna socialismus a další kapitalistická země, kam by šlo zdrhnout, už nebude.
Velké mrzení jak pro levicové liberály, tak pro ruské vlastence. Trump není tak proruský, jak si oba tyto šílené tábory představovaly a jak proklamovaly před volbami (jedni proto, aby jej očernili a druzí proto, že si od něj slibovali, že jim splní jejich proruská přání). Za mě spokojenost. Pokud bude Trump konzervativní, protimigrační, proti cancel culture, bude reprezentovat staré dobré USA, jak jsem je měl rád za Reagana a bude k tomu vůči Rusku a Putinovi nekompromisní, fandil jsem správnému kandidátovi.
Skutečnost je taková, že lidi v tradičních demokraciích postupně zapomněli, co je to demokracie, naučili se své oponenty dehonestovat takovým způsobem, že je to dovedlo až ke slepé nenávisti a vidině ďábla v protikandidátovi a voliče protikandidáta mají div ne za zločince a když vyhraje ten druhý, nejsou schopni to demokraticky přijmout a místo toho hysterčí a brečí. V extrémních situacích se pak ději neurvalé protesty s rasovým podtextem, že bílí jsou zlí, či vlajkami cizích zemí (např. Palestiny a pod.) a férově nutno říci, že útok na kapitol byl také jedním z projevů tohoto, nicméně notně podpořen podezřením, že šlo o podvod (zatím nám stále chybí 11 000 000 voličů z minula při přibližně stejné volební účasti, snad se ještě najdou:-).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To prostě nezvrátíte. Jejich systém je postaven na volitelích, klidně by ani nemusel mít většinu hlasů voličů, jak se stalo myslím Bushovi mladšímu, a co jako? Bude to nějak méně prezident nebo jak? Podstatné je 312:226.