Ano, vždy to bude jenom odhad, ale dá se říci, že takřka s jistotou ten výnos pokryl veškeré náklady, tzn. článek je vylhaný.
Ten článek neni úplně přesný ale kdo to vlastně zaplatil? Berme v potaz kadeřnici, co stříhala někde na menším městě. Plat cca 40.000 najem, energie, materiál 60.000 a díky EET najednou plátce DPH protože překročila 1mil. Super. Stát vybere víc, ale mohla si dovolit nechat stejné ceny, když začala být plátce DPH nebo aby nepřišla o svůj plat, tak zvýšila ceny? No jasně že to druhé. Takže kvůli EET pak u kadeřnice nechaly naše polovičky o 100-200kč víc a to se vyplatí.
Přečtěte si to ještě jednou,úřad nezjistil,že EEt bylo prodělečné,odhad 1-6 mld.kč,nikdo to dodnes nedokáže spočítat,a k placení dph se místo pár desítek,jako roky předtím přihlásilo 7100 osvč,což sam o sobě značí zvýšení výběru dph,-"Důležitější je ve zprávě NKÚ další věta, podle níž byla EET užitečným pomocníkem pro odhalení těch živnostníků a podnikatelů, kteří již měli roční tržby přes milion korun, a přesto neplatili zálohy pro DPH, jak předepisoval zákon (mezitím se limit zvýšil na dva miliony). Díky tomu se v letech 2017–20, když pokladny fungovaly, přihlásilo po překročení milionového limitu k placení této daně 7100 podnikatelů. Do té doby i poté se ročně hlásilo jen několik desítek. „Finanční správa po zrušení EET nedisponuje podobným detekčním nástrojem,“ uvedl Josef Kubíček, který kontrolní zprávu sepisoval."
Tak ono to spíše bylo tou inflací a nesmyslně nízkou hranicí. Aby jste měl cca 40.000 čistého bez nemocenské, důchodu a dovolené, což je almužna, tak měsíční obrat s náklady musel být okolo 100.000 x 12 a ... už z Vás měl být plátce DPH = složitější účetnictví, vyšší náklady a menší zisk při stejném obratu. Kdo by se dobrovolně hlásil. Ta hranice 2 mil už je pro drobné živnostníky lepší.
Vážená pane, Vy asi nechápete jednu základní věc, k těm výstupům dnes Babiš ani Schillerová nesmějí mít přístup, protože jsou majetkem Ministerstva financí, takže se ptejte, proč je nezveřejní Stanjura.
Je zvláštní, že největší nesmysly píšou obvykle falešné účty, tak jako jste předvedl Vy.
Tak si vygooglete kolik tvrdili, když k těm datům měli přístup a jak tu částku neustále v čase snižovali i když stále zvyšovali počty podnikatelů, kteří museli EET mít. Je to hodnota vycucaná z prstu, protože nemají žádný důkaz, že ti podnikatelé šidili. Kdyby ten důkaz měli, tak ne ně vletí pro krácení daní.
Domácí nabíjení úplně stačí výkonem jedné varné konvice. Navíc můžete načasovat nabíjení na různé časy přes noc, motivací mohou být nízké tarify pro každého trochu jinak. Elektřiny celkem je a bude dost.
48% energie v ČR vyrábíme spalováním uhli, které se do 7 let má utlumit. Dalších 20% energie vyrábíme v atomové elektrárně 7 let po plánované životnosti. Jo elektřiny je a bude dost. 🤣
Už s tím dejte pokoj je to vymyšlený článek to jako když jsem přijedou chorvati na hotel budou budou jím vařit choorvatskou stravu.Ty články jsou čím dál hloupější proč se někdo nestará o Ita nebo Fra,kce jsou ceny úplně jinde.Někomu leží moc v žaludku a nedá pokoj to co se letos oběvuje o chorvatsku není napsáno o všech státech dohromady.
Marně se pokouším vzpomenout, kde by se v Igrane mohl takový hotel s apartmány a restaurací nacházet.
Hodinky a holinky? Jestliže někdo zdraží zemědělcům náklady ze 7.000 kč/t na 17.000 kč/t, tak nejspíš bude zodpovědný za zdražení výsledného produktu - ať už se jedná o krmné směsi, obilí nebo zeleninu. Když k tomu využije své dominance na trhu a zvedne si zisk o 1225%, tedy 12x víc, tak je dle mě právě on zodpovědný za inflaci v potravinách a připadá mi to jako likvidace drobných zemědělců před jejich skoupením.
Typické novodobé manažerské výmluvy: "Oni jsou na tom ještě hůř" nebo "Oni mají stejný problém také", hlavně ne sami za sebe s vlastním originálním přístupem!
Není to výmluva. Musíme se srovnávat s podobnými ekonomikami, které měli závislost na ruském plynu a ropě a celkovou provázanost obchodu s Ukrajinou a Ruskem, protože jsme na tom profitovali. Takže srovnání s Polskem, Slovenskem, Maďarskem je relevantnější než Španělskem, Portugalskem, Italii, Švýcarskem, kteří na východu nebyli nikdy závislí.
Každý občan by si měl zapsat současnou cenu alespoň deseti druhů potravin. V příštím roce to pak porovnat. Určitě se bude divit, že i když inflace bude už např. 3%, tak potraviny budou až na výjimky stále drahé jako letos. Totiž výpočet inflace je pro potřeby občana svým způsobem jen orientační a nedůležitý. Klíčové je co průběžně platí.
inflace = zdražování
deflace = zlevňování
Tedy, když bude inflace 3% nemohou být potraviny levnější.
Takže se smiřte s tím, že nic už levnější nebude, ale snad to bude stát skoro stejně.
loni jsem kupoval hnojivo za 7000 kč/t. a trh koupil pšenici za 8500
letos mám koupené bnojivo za 17000 a pšenici koupil trh za 4300.
jestli si umíte spočítat co bude letos za čísla u zemědělců tak to udělejte.
A jsme zpátky u toho podnikavce zo Slovenska, kterému vydělala firma na výrobu hnojiv o 1225% více, jen 424 mld Kč, které vysál ze zemědělství a pak vykupuje produkty za směšné ceny.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zapšklí čtenáři si budou tvrdit pořád své. Bez ohledu na soudy.
3 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Naopak. Bez ohledu na soudy, najednou ministerstvo rozhodne. Tomu říkáte spravedlnost?