Absolutně nechápu brečení autora, že mu zdražila energie. Pouze se přestala dotovat. To že je energie drahá sama o sobě, je jasné, ale to je na jinou diskuzi. Tady se jedná o dotace. Nevím, proč by měl stát dotovat nějaké skupině obyvatelstva topení a ještě se ohánět ekologií. Dokážete si opředstavit, že všichni budou mít tepelná čerpadla a všem se bude topení dotovat? To samé s elektroauty. Nejen, že si firma odečte při nákupu DPH, ale ještě si ho v průběhu pěti let odepíše. Tedy dalších (dnešních 21% na DPPO) a ještě k tomu dotace 200tis. Kč. Takže v průběhu pěti let úspora 42% + 200tis Kč a to nepočítám PHM v nákladech. A běžný občan jezdí v plečce za 150 - 200tis Kč. Celý trh je pokřiven dotacemi. Za chvíli se bude dotovat všechno a nikdo už nebude vědět, kolik co reálně stojí. Všechny dotace do soukromého sektoru by se měly zrušit. Dotování firem je totální zhovadilost blížící se RVHP. Pokud soukromý subjekt není schopen fungovat bez dotací, neměl by na trhu co dělat.
Nejlepší budíček pro takové feministky by byla douměsíční stávka všech mužů. Pak by si uvědomila, že 90% veškeré infrastruktury a technických výdobytků je práce tvrdě pracujících mužů. Benzín vzniká na benzínce, maso roste v supermarketu, elektřina vzniká v zásuvce. Ale kecat o tom jak ženských málo šéfuje to by jim šlo. Chtělo by to používat zdravý rozum a nevidět za vším gender a rasu.
Jedna z variant byla, že zaměstnanec bude dostávat plnou superhrubou mzdu na účet a odvody si bude platit sám. To bylo okamžitě zamítnuto, protože většina zaměstnanců by státu neposlala ani korunu. Pokud se týká placení náhrady, za 14 dnů pracovní neschopnosti tak v této souvislosti bylo sníženo placené pojistné. Máte pravdu v to, že nemocenské pojištění zaměstnanců plně hradí zaměstnavatel, stejně jako příspěvek na státní politiku v nezaměstnanosti. Na odvod daně z příjmů živnostníků stát rezignoval a nemá význam to rozebírat. Systém paušálních odpočtů a paušálních daní ji naprosto minimalizuje a je možné se podívat na příslušnou příjmovou kapitolu státního rozpočtu. Tady je vše postaveno na nepřímých daní, DPH a spotřební dani a filosofii, že když to neodvedou na dani z příjmu, tak ty peníze utratí a dostaneme tu daň jinak
Srovnávat živnostníka a zaměstnance je jako srovnávat jablka s hruškami. Z mé profese vím, jak si každý zaměstnanec myslí, že ho zaměstnavatel bere u huby a bez něj by firma zkolabovala. Já jsem jako živnostník nikdy neměl placenou dovolenou, nikdy nedostal ani korunu v připadě nemoci atd. Já od státu nic neočekávám a chtěl bych aby stát chtěl ode mne jen přiměřený desátek, že mi milostivě umožnil podnikat. Paušální daň a náklady uplatňované paušálem je jen kompenzace výše popsaných skutečností. Schválně si spočítejte kolik zaměstnavatel výdá peněz na nepracující zaměstnance tak tvrdě chráněných zákoníkem práce. Spíše, než ukazovat na druhé, by si meli lidé zamést před vlastním prahem. Většině zaměstnanců zazvoní padla, se vším práskne a jde s čisou hlavou domů a neuděla nic navíc. Každému zaměstnavateli, kterého znám, vadí, jak si z něj stát dělá zaopatřovací ústav.
Rozhodující je, co přijde na důchodový účet, tedy v tomto případě 15 tis. a není rozhodující, že část platí zaměstnavatel, protože z hlediska kalkulace jsou to pro něho mzdové a osobní náklady. Celkové procento odvodů je u zaměstnance i živnostníka stejný. Problém je v tom, že základem pro výpočet minimálního odvodu živnostníka je polovina průměrné mzdy a vyměřovací základ je její polovinou, tedy těch 9300, což je vlastně hrubý příjem, za který nám tady pracuje 80% živnostníků. Další problém je skutečnost, že pro tuto skupinu je daň z příjmu v podstatě dobrovolná dávka.
Rozhodující je že si stát udělal ze zaměstnavatelů zaopatřovací ústav v podobě odvodů na soc. a zdr. poj., v placení prvních 14 dní pracovní neschopnosti atd. Jediná zásluha zaměstnanců je, že jsou zaměstnanci. Daň z příjmu je pro všechny stejná 15%.
Jestliže živnostník nechce platit vyšší odvody, tak ať je neplatí. Ale jeho důchod by měl být ve stejném náhradovém poměru jako u ostatních, cca 42%, tedy ve výsledku 9300 x 0,42 celkem 3 906,- Kč. Nebo považujete za normální, že zaměstnanec s platem 50 tis., který odvede měsíčně cca 15 tis. Kč dostane důchod cca 20 tis.Kč a živnostník s vyměřovacím základem 9300 Kč, měsíčním odvodem 2 900 Kč dostane důchod 10 300. A současně by v důchodu mělo být u těchto živnostníků striktně omezeno čerpání sociálních dávek.
To by mě zajímalo kde jste přišel na 15 tisíc. Zaměstnanec z hrubé mzdy 50tis odvede 3.250,- na sociální a 2.250,- na zdravotní. Zbytek PLATÍ ZAMĚSTNAVATEL ze svého a ne ze zaměstnancových peněz. Takže jediný rozdíl v zásluhovosti je to, že jste zaměstnanec, protože živnostník odvede s minimálními odvody odvede to co vy jako zaměstnanec.
27
Sledujících
0
Sleduje
27
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Čili Vy osobně souhlasíte s Ruskou agresí, vražděním civilistů, únosy dětí, znásilňováním, ničením a krádežemi? Proto podporujete ty, kteří toto reprezentují a útočíte na ty, kterým se to nelíbí?
Protože se pod mým příspěvkem objevilo spoustu obhájců ruské agrese, ptám se jich tímto: vaše lži o utlačování Rusů na Ukrajině umíte podložit? Je to důvod k rozpoutání války a smrti statisíců? Proč Vámi hájený Rus se svou pozicí v OSN neintervenoval na ochranu svých obyvatel?
Hájíte vrahy.
Odkaz
Odkaz 1
20 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Taky podporujete agresora. Vzpomeňte si na to až příjdete z venku domů do tepla, až si večer rozsvítíte, až si napustíte phm do své plečky, vlastně kdykoli. Doufám, že pro dobro společnosti neužíváte nic z výše jmenovaného a všechny své prostředky věnujete UA.
1 odpověď