Dneska se každý hlupák směje druhému a věřím, že pán ani neumí vařit. I kdyby jste tam někdy dala špetku Vegety kupované a ne jen svojí vlastní výroby, vůbec nic by se nestalo. Podle toho jak umíte popsat postup vaření jste výborná kuchařka, přeji Vám hezký den 👍
Vy o jiných urážlivě tvrdíte, že neumí vařit , ale podle toho jak mluvíte, jste valašskou kyselici nikdy nevařila, a naprosto nic o tomto tématu nevíte. Moje konstruktivní kritika je nahoře, kdy jste si chtěla přečíst v čem všem by paní udělala chybu, kdyby takto vařila valašskou kyselici. Taková jakou dělám já, se prodává v restauracích a hotelech, sám jsem jí tam vařil a byla vyhlášená. To co píše paní je na Valašsku neprodejné. Vrátili by jí to zpět. Vítejte zpět v realitě.
Malá vychytávka. Z kysaného zelí vymačkám tu šťávu a odložím a jenom půlku množství zelí vypláchnu. Pak zelí nakrájím a vařím s kmínem a přidám i domácí vegetu. Pak opečenou klobásku a sušené houby a dvě sušené švestky. Přidám uvařené brambory. Zahuštuji strouhaným bramborem a dochucuji tím kyselý nálevem. Nakonec přidám saturejku. Smetanu nebo creme fraiche si dává každý až do talíře, když to tak má rád. A zvládnou to lehce i mladé kuchařky. Jen to.musi svou rodinu, hlavně děti naučit jíst. Neznám žádný uliční stánek, nebo fastfood, kde by kyselicu, nebo zelňačku prodávali.
1. Když zahustíte kyselici bramborem, zničíte chuť kterou má mít. Má to jít cítit po zelí, uzenině a koření, ne z toho být bramboračka.
Ten váš recept je vše, jen ne valašská kyselica.
Dobře můžete mi doporučit recept abych si ji zkusil uvařit? Protože z článku to znělo jako zelnačka...
Doporučit? Na internetu je jich hodně od dalších valachů. Já dělám několik verzí a rozdíl je v tom jestli se snažím uvařit hustou krémovou nebo ne, jestli tam chci houby nebo ne atd. Můžu vám vysvětlit rozdíly a chyby, co lidé dělají. Cibule se vaří se zelím v celku poté se vyndá. Žádné sádlo ani tuk není potřeba, na to je tam uzenina. U ní si musíte dávat pozor na to jak dlouho jí vaříte.. Když použijete například uzené a dáte ho vařit se zelím moc brzo, budete z toho sice dobrý zelno-uzený vývar, ale uzené bude bez chuti. Klobásám to trvá déle, takže na to si člověk musí dát pozor a musí se tomu přizpůsobit. Brambory jde uvařit přímo v tom, ale jsou s tím problémy. Když je tam dáte moc brzo, zelí se nebude chtít dovařit a brambory se rozvaří a pak z toho máte bramborovicu. Co se týče koření, nejlépe si koupit velkou drátěnou kouly na koření, kam se vleze i bobkový list napůl a pak to člověk nemusí vyndávat po jednom. Každopádně bobkový list, kmín a nové koření i pepř tam mohou jít hned. Jakmile je vše uvařené v jednom hrnci, měl by vám plavat tuk z uzeniny na hladině. Ten však zmizí pokud děláte zahuštěnou smetanovou verzi. U huštění si musíte dát pozor. Já používám plnotučné mléko, ve kterém rozšlehám mouku a pak to provařuji 10 minut. V receptu je uvedená smetana, ale tu tam dávám až poté co je mouka rozvařená, jinak se vám může srazit a můžete začít znova. Závěrem klidně i s tou smetanou tam může jít majoránka, která by ztratila chuť, kdyby se tam vařila příliš dlouho. Přišel jsem o staré PC, jinak bych měl foto návod.
Zní to jako zelnačka. Cibule na jemno zesklovatět na oleji či sádle (do cibule přidáme mletou papriku a osmažíme to je podle mě jediný rozdíl mezi kyselice a kapusnačkou...)přidat brambory na kostičky chvilku opéct na cibulce přidat vodu vařit cca 10 minut přidat zelí vařit dalších 10 minut až jsou brambory měkké přidat drcený kmín, pepř trochu cukru podle chuti a je to. Někdo dává jížku ale není třeba. Nebo uzeninu taky není třeba asi záleží na receptu...
Ale je to značně jiné. Mletá paprika, papriková klobása ani zesklovatělá cibule ani olej tam nepatří. Patří tam jiné koření. Recept v článku je naprosto mimo, podle něj to nemůžete srovnávat.
Taková hloupost,to zvládne každý trochu šikovný kuchař, děláš z komára velblouda, chceš být zajímavý reportér nebo trouba
Nezdá se to, ale dá se tam tom leda co pokazit. Pokud neznáte některé zásady, které nejsou uvedeny ve článku. Na té jedné tam v tom má paprikovou klobásu, což naprosto zničí chuť klasické kyselice. Je to odbytý recept.
Takže žádný normální kuchař či kuchařka nepoužije závrtku , je to největší prasečina co lze při zahušťování polévek či omáček udělat.
Očividně si kyselici nikdy nevařil a nic o ní nevíš. Jsi v tomto ohledu nezkušený a budeš tady něco mlít o normálních kuchařích. Způsoby které by jsi použil ty, by jí akorát pokazily.
Majoránka v zelňačce??? Na to autor proboha přišel kde?
Majoránka tam skutečně patří, kyselice je lepší když je pořádně ovoňaná. Kyselice není zelnačka. Vaří se jinak, když použijete recept na zelnačku, kyselici zkazíte. Tak a kde že na to autor přišel? Většina valachů co vaří kyselici jí tam má, pokud nejsou líní používat koření. Ve správné kyselici má jít cítit zelí, uzenina a koření včetně majoránky.
Můj recept je:
Na trošce oleje orestuji pokrájenou maďarskou pikantní klobásu. Stačí trochu, klobása pustí tuk, jinak by to bylo moc mastné. Orestovanou klobásu vyndám z hrnce. Do hrnce vložím cibulku nakrájenou na drobno, nové koření, pepř, kmín. Potom co cibulka ztmavne, tak přidám bobkový list a odloženou klobásu. Po chvíli přidám kvalitní červenou papriku a po cca 10 sec za stálého míchání zaleju vývarem. Pak přidám brambory a vařím do jejích změknutí. Následně polévku přivedu k varu a vložím 1/3 zelí, přikreju poklicí a dám pryč z plynu. Po cca 3 minutách polévku podávám na stůl. Zbylé 2/3 zelí dám do misky na stůl a každý si přidá zelí podle chuti do talíře. Takto se mi to osvědčilo, protože někdo má radši kyselejší a hustší polévku a někdo zase ne, takže takhle jsou spokojeni všichni.
To co vaříš ale není kyselice. Tímto postupem by jsi já zkazil hned od první věty co si napsal.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ano, je to nesmysl... práce v sociálních službách je cca 15 euro za hodinu... 40 hodin týdně 😁😁😁... 20 % z toho zaplatíte státu jako daň z příjmu... 800 euro stojí sdílený pokoj bez záchodu... 2000 euro 1kk ubytovna... 2000 euro zdravotní pojištění za rok... návštěva doktora i tak 50 až 100 euro... to ubytování je cena bez služeb... internet cca 80 euro měsíčně...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Záleží na oblasti. Dublin je drahý, já jsem pracoval v regionu Clare a 1500 bylo za velký 3+kk byt.