Horn je jméno německé. Žila jsem tam několik let. Také se tam vdala. Odtud příjmení nepřechýlené. To, že někdo špatně vysloví, většinou z nevědomosti, cizí jména, není až zas taková katastrofa. I když to ne vždy pěkně zní. Ale cizinci také vyslovují naše ženská příjmení s - ová. Ale mi ty cizinky nazýváme tak, jak se nejmenují.
Ale my také používáme jiné tvary slov. Např. Stěžujte si na Juřicu. (Morava 🙂 ) a né Stěžujte si na Juřica. Prostě jazyk to vyžaduje.
Dobrý den, nechci hodnotit Vaše technické vědomosti pane redaktore. ale dokážete si představit to " dělo " o kterém píšete ve Vašem článku?
60 km na délku !!! To je vzdálenost mezi Prahou a Kolínem .
To "dělo" má vystřelovat rakety směrem vzhůru , takže musí také směrovat
hlavni vzhůru . Jakým způsobem ho asi vyrobí , když už ve výšce 10 km je
teplota vzduchu okolo - 50° Celsia ? Nejvyšší hora má necelých 8,5 km.
Můžete mi objasnit výrobu daného "děla" ?
No představuji si to, že těch 60km potřebují na postupné zrychlování objektu. Takže prvních pár km bude na rovině. A pokud nejsou úplně mimo, tak posledních pár km bude končit na nějaké hoře, kde je atmosféra řidší a automaticky nemusí stavět nějaké konstrukce. Kolem ještě nějaké elektrárny a superkondenzátory... pro ten výstřel.
Přečetl jsem článek i několik komentářů. A napadla mne tato myšlenka. Pokud ty miliardy mravenců na kamení budou každý za sebe, tak opravdu nic nezmění. Ale ti skuteční se dokáží spojit a vytvořit neuvěřitelně věci. A my to musíme také pochopit, že jediný způsob něco změnit je možný společně a ne každý za sebe.
To mi teda chybí..
To bych byla celá nakřivo, dostat takové vyznání od robota..
Ono je to těžké, kdy už to nebude osobní ..
Chce Vám dát kytku. Musí ji vypěstovat?
Chce Vám dát dárek. Musí ho vyrobit, namalovat?
Chce Vám poslat báseň. Musí ji napsat ...?
Když si do kalendáře dám datum vyročí s poznámkou poslat kytku.
A nyní ať to chatbot objedná, zaplatí a přípíše text ....
Nakonec stejně zbyde je osobní kontatk a toto budou jen drobné vylepšení ...
AI by měla byt použita jen jako nastroj, bohužel je trend že je použita pro hlavni tvorbu a jako konkurent lidského tvůrce. Měla by se regulovat a nastavit pravidla jak a k čemu se používá. Je na pomocí když hledá informace nebo pomůže s kódem ale je na škodu když je požita pro tvoření hotových děl at jsou obrazy, texty či software.
Dovedu si představit AI pro programování SW pro displeje přístrojů. Zadám co mám ovládat, kolik má displej tlačítek a dostanu programový kód. A zároveň vygeneruje textovový manuál s obrázky.
Je to špatně?
Spíš jde o to zavést identifikaci zda je to vytvořeno AI nebo člověkem a přijmout pravidla jak se bude používat.
Ručně vyrobené hřebíky od kováře jsou unikátní, ale na plot si stejně koupíte průmyslově vyrobené.
Idealistické. Aplikujte to zpětně na dnešního důchodce, kolik bude mít k dispozici, když spořil řekněme 50% platu od roku 1975.
A na kolik let si naspořit? 10let v důchodu, 20, 30 40?
Tak to nepůjde. O důchodce se musí postarat společnost a ta musí být vychována tak, že nyní se pracující starají o stavající důchodce a aktuálně pracující by měli mít záruku že se o ně postará nadcházející generace. (důchod + lékařská péče).
Jinak nám tu zbyde jen pár šťastných a pak zbytek, ...do kytek
Není nutné dětem hned od malička vykládat žádné sáhodlouhé litanie. Stačí, když budou vědět, že když se Pepíčkovi víc líbí Toníček než Anička a radši si hraje s panenkama než s bagrem a pistolkou, neměli bychom se ho kvůli tomu štítit, nebo ho dokonce šikanovat (což není neobvyklé).
Ale vy jste hysteričtí při pouhé zmínce o tom, že by se děti mohly citlivou formou dozvědět o tom, že všichni lidé nejsou stejní a se stejným založením...
S tím souhlasím, je potřeba je informovat. Ale jde o to jestli se dohodneme na nějakém kompromisu. OK je že každý je jiný a není správné se mu posmívat a nebo detailně to probírat i když nechtějí.
Problém je ve společnosti, že se nyní rozlišuje správná a špatná. A každá strana nenávidí tu druhou. Ale to dělají média. Až pochopíme, že život je o dialogu a kompromisu.
Takže jak říkám. Do osnov ne, když na to přijde učitelům dát jasně najevo jak reagovat.
Díky za ostrůvek rozumu ve středověké vlně.
Jaká středověká vlna? Vy chcete aby Vám od 1.třídy přednášeli o všech možných úchylkách lidské identity? Ano učitelé musí být na to připraveni. Ale spíš že to je soukromá věc a jakoukoliv šikanu utnout a děcka nasměrovat na rozumnější aktivity. Budeme přestavovat sociální zařízení na x-variant a řešit kdo může s kým na toaletu. Dokážete si to představit? Mějte rozum, děti potřebuji jasná pravidla a pokud je jim nedáme, tak si pak užijeme jejich budoucnost. Z 99% procent případů si děti vymýšlí blbosti, protože se jim nikdo nevěnuje a dělají to, aby získaly pozornost. Dejte jim možnost a budou koníkem, vílou ...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Už vidím jak AI řídí kamión, na nakládce jezdí s paletama na návěs,kurtuje náklad a zavírá vrata od návěsu🤔🤣🤣🤣
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Náš problém je v tom, že si představujeme že naši práci bude dělat stejně jiný systém. Ale kouzlo je v tom, že to bude vypadat jinak. Pokud bude celý řetězec robotizovaný od výroby, přepravy a prodeje, tak to vše bude vypadat úplně jinak a přizpůsobený tomu, že to dělají stroje.