Tak tahle změna mě konečně rozhoupala k tomu zajet si k prarodičům pro starý železný mlýnek na maso... sice jsem hned při sestavování strhnul závit, takže jsem rovnou jel zpátky k dědovi, na soustruhu a s vykruznikem opravil... ale dílo se zdařilo...
A tedy nevím jestli je to placebo, ale zdá se mi, že v chuti je rozdíl, když si namelu plecko s trochou bucku sám...
Já si toho taky všiml, nejvíce výrazný je rozdíl v chuti pokud z hovězího mletého děláte burgery. Polotovar chutná výrazně jinak, má divnou pachuť a to u všech značek které jsem zkoušel. Jediné čeho jsem si všiml, do mletého při výrobě dávají cca 1% soli. Když melete doma, obvykle solíte před vařením.
Takže místo abychom modernizovali a více automatizovali třídící linky u pár společností svážející odpad, tak raději dáme automat na lahve ze skla, automat na lahve z plastu, automat na nábytek, automat na textil, automat na boty z tkaniny, automat na boty z gumy, žlutý kontejner na celofán, drobné sáčky a vaničky od salámu, zelený a bílý kontejner na sklo, fialový kontejner na kovy, modrý na papír do každé večerky.
Ještě bych prosil jeden kontejner na eko hlupáky tak naduté, že si dodnes myslí, že se ty lahve od minerálky budou vymývat a znovu používat a vykřikujou tady ano ano.
A jeden kontejner XXL na ty kteří tady budou dávat za vzor německo. XXL proto, aby se tam vlezli i se všemi těmi doktory z blízkého východu které jsou taky součástí politiky našeho vzoru, Německa.
Píšete, že je čerstvě vystudovaný. Tak to si ho zaměstnavatel musí zapracovat, aby si sedlo naučené s praxí
Zapracovat nemá znamenat platit mu půl roku mzdu + mzdu kolegovi který ho bude na firemní náklady učit základy, co ho měli naučit za 4 roky ve škole. Zapracování má znamenat "u nás používáme tohle a tam to, máme to nastaveno takto a nikdy to nedělej jinak, protože jsme zjistili, že nás to pak omezuje v tomto a tady tom".
Obzvláště v době, kdy dneska pololetní osnovy ve škole mají rozsah jako 5x 1h videolekce někde na youtube. Nejsme tak bohatí aby jsme si mohli dovolit z veřejných penež platit školství, které má za půl roku takovou přidanou hodnotu jako 5h online videa. A pak platit z veřejných peněz milión rekvalifikačních kurzů kde se snaží nějak opravit to, co na škole nedokázali + různé podpůrné programy pro zaměstnavatele, aby ty lidi zaměstnali.
Problém není jenom to že máme spoustu humanitárních pracovníků a knihovníků. Problém je i v těch samotných technických oborech které by měly odpovídat poptávce. Ve škole se učí věci, které jsou absolutně mimo realitu praxe. Člověk s maturitou v IT přijde do firmy a neví co je to IP adresa a proč ve vnitřní síti jsou jiné než v internetu, ale ti nejlepší z nich umí vyjmenovat kolika jehličkové hlavy byly před 35 lety v tiskárnách.
Nechci nějak zpochybňovat toho veterináře, ale označit jako krůčky ke zdraví "chodit k doktorovi" a jako spouštěče obvinit tuk něco vypovídá o našem zdravotnictví. A co dále? Dát si 5x denně "zdravé" ovesné musli, ať se slinivka nenudí a žít ve "zdravém" cyklu Sacharidy -> únava -> hlad -> únava -> sacharidy -> únava?
Protože většina rad lékařů směřuje k upouštění od tuků a masa. To se nahrazuje sacharidy. A sacharidy spouštějí neustálé vyplavování inzulinu spolu s ještě většími pocity hladu po sacharidech a postupnou inzulinovou resistenci. A to vede právě k přeměně fruktózy na tuky a NAFLD. Mimo to ženou lidi k jedení "zdravého" multizrného pečiva, které je minimálně stravitelné (obzvlášť to vykynuté průmyslovým droždím). A další článek prosím věnujte podrážděnému konečníku z toho, jak všechnu tu vlákninu chodí 2x denně takto "vyléčení" vyprazdňovat.
Takovéto rady dělají více škody jak užitku a akorát ženou zoufalé lidi k prodejcům jídelníčků a permanentek do fitka.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
T-Mobile zřejmě bez limitu rychlostí. Tento měsíc jsem měl vyčerpané data maximální rychlostí. Když přišla SMS že to všem zapínají, naměřil 550/100Mbit v 5G pokrytí. Pochybuju že by se babrali aby každému podle tarifu určovali nějaké podmínky. Jestli bude limitace, tak spíš u virtuálů kteří tu limitaci měli i před touto akcí a podle některých zdrojů by se to mělo týkat i jejich sítí.
Možná dobré pro profese, kde se jen "okecává". A i tam jsou asi výstupy potřeba kontrolovat. Nějak nevím, jak by mi stvořil třeba nějaké komplikovanější excelové tabulky, které ještě modifikuji pomocí VBA maker. A za správná data nebude odpovědná žádná anonymní AI, ale stále já... Takže - na něco možná dobré, ale na něco asi méně. Jsem technik, pokroku a počítačům se nebráním, ale "vychytání much" bude asi ještě nějakou dobu trvat...
V Excelu je zvlášť modifikace Copilot od Microsoftu a pro firmy se platí také zvlášť mimo klasický Copilot ve Windows. Jen pro doplnění, firemní implementace jsou uzavřené a škálovatelné. Takže pokud Vám firma dá dostatečně velké context window, tak jste schopen s tím třídit data, převádět formátování, strukturu a prakticky cokoli. Druhou možností, pokud umíte základy třeba Pythonu, tak si nechat napsat script na třídění podle vašich představ a jenom si tam upravíte drobnosti.
Poměrně dobře to zvládá i to, pokud vám nějaký kód nefunguje dobře. Vložíte makro, vložíte data, popíšete co chcete aby to udělalo a co to ve skutenčosti udělá. Poměrně dobře to umí upozornit třeba na chyby v separátorech a podobné věci, na které by jste si lámali hlavu na diskusích ve stackoverflow hodiny.
Problém vystudovaných terapeutů a výživových poradců je stejný jako problém IT ve státní správě. Obojí je mladý obor a informace v něm mají poločas rozpadu pár let. Takže se nesmí zaspat na nějaké tezi která platila před pěti lety. Dnešní třicátníci se učili programovat na škole v Pascalu a maturitu dělali v HTML 1.0 strict. Výživoví poradci zase vzhlížejí k celozrnému pečivu a vláknině, hlavně ne tučné a červené maso.
A v diskusi zase půlka lidí napíše něco o velkém dvorku a biči, nebo hamburgerech, nebo čokoládě. Každý má ve střevech okolo 500 druhů bakterií v různém poměru a jsme teprve na začátku cesty pochopení, jakou roli hrají. Proč někdo přibírá po pečivu a jiný chodí do fitka a má pořád ruce jako záchodový pavouk. A někomu prostě vyhovuje přerušovaný půst nebo 80% carnivore. Je to stejně nebezpečné jako super jídelníčky plné ovsa a rýže po kterých zase slinivka má heavymetalový koncert.
V první řadě cizí kočka na mém pozemku nemá co dělat! Tohle je věc kterou by si měli kočkomilové uvědomit! Já si svoje zvířata taky musím zajistit aby nepáchaly škody sousedům i ostatním lidem! Mrzí mě že člověk s takovýmto vzděláním je schopný takto jednat,vrhá to špatné světlo na ostatní co se téhle činnosti věnují 🤷
Hlavně že vaše přemnožená černá zvěř může sezřat půlku soukromého pole a celý les, kdy vlastník nemůže nic. :)
Přestaňte lidem házet klacky pod nohy. Kdyby se trochu zainvestovalo do modernějších dotřiďovacích linek, byli bychom schopni separovat PET obaly také od baleného masa a dalších 5000 produktů které se do PET vaniček balí a skončila by posedlost lahvemi, jako kdyby nic jiného neexistovalo. Nemuseli bychom stavět paralelní infrastrukturu s automaty a svozy a šikanovat každého kdo si koupí něco v lahvi.
To že půlka věcí v obchodech je OTHER obalech které nejde vytřídit ani recyklovat nikoho nesere. Ale z nějakého důvodu je každý posedlý lahvemi. Ať už se jedná o víčka které půlku lidí píchají do nosu nebo brady při pití nebo nějaké pošahané zálohování nezmačkaných lahví do automatů v obchodech, které je stejně zmačkají nebo rozemelou.
Jsem zvědavý jestli ubožáci, kteří se zmůžou na argument "v Německu to funguje jen u nás fňukají" by chtěli to německo kopírovat včetně migrační politiky a daní a slovensko včetně proruské politiky a mafiánských praktik, když jsou našimi vzory v třídění.
Jestli vám jde o ekologii, řešte tisíc druhů různých fólií, vaniček, ALU/PP/PAP slepenců a tři plátky šunky v samostatné krabičce, což jsou obaly které nemají moc šancí na recyklace. A nevyzobávejte si třešničky z dortu které třídíme na srovnaltené úrovni přes žluté kontejnery.
Ale rozumím že v té skutečné ekokoligii není moc místa pro korupci jako v systému do kterého tečou zálohy a jediná ochrana proti korupci je čárový kód na etiketě.
Protože žádný jiný odpad než PET neexistuje. Doufám že se Hladík ani nikdo z jeho strany v dalším volebním období do PS nedostane. Jiný smysl než šikanování občanů zálohy na PET a plechovky nemají. Vlastně mají. Někdo bude spravovat a korumpovat tu hromadu peněz, kterou jim nastřádá každý kupující a z té hromádky taky něco zbyde, protože ne každá PET půjde hezky zpátky nafouknout i s čárovým kódem.
Ale co by jsme čekali od politických mrtvol než kopírování toho co vymysleli v německu, které od počátku mělo úplně jiné podmínky. Protože my nevidíme, že máme jiný systém, který je zase efektivnější v jiných ohledech (jako například dotřiďování dalších materiálů jako PP, Tetrapack...).
Je dobře, že se zavádí vratné obaly. Zaprvé se konečně obchody začnou zajímat, v jakých obalech prodávají produkty, doteď jim to bylo putna. Za druhé se snad o něco zvýší recyklace. Docela mne fascinuje, že za komoušů se zvládlo většinu věcí, snad kromě mléka a oleje, prodávat ve skle a to sklo vracet do oběhu. Sortiment byl teda dost ubohý, všechny flašky stejné, ale stejně by mi v tomhle směru nevadil půlkrok zpět.
Vysvětlete mi, jak se obchody začnou zajímat o obaly produktů co prodávají? Kdyby tomu tak opravdu bylo, jako první by zmizely balení dvou plátků tlačenky, 10 koleček salámu atd. Všechno v samostatných plastových krabičkách o hmotnosti lehčích PET lahví. A narozdíl od těch lahví, tyhle obaly nikdo nedotřiďuje. Problém 2 - zajděte si do Lidlu, podívejte se do sekce křupek, vloček a dalších "cereálií" kde 80% těch produktů je balených v obalech typu "7 - other". To znamená že to vypadá jako plast, ale není, vyhazuje se to do směsného odpadu a skládkuje se.
Kdyby to balili do PP, vytřídilo by se do plastu a v nejhorším případě by to šlo jako surovina do spalovny, kde z toho za vysokých teplot a kontrolovaného množství kyslíku vznikne teplo a téměř žádný odpad.
Tolik asi třeba k Lidlu jako ekobijcům za přírodu. V prvé řadě všem jde o prachy, které se v tom systému záloh budou točit. Lidi tady řeší rozvrácení současného systému třídění, přitom nikoho nesere třeba taková zajímavost, že u skla vám každý přiveze nápoje rozvozem domů, inkasuje zálohy, ale jenom Rohlík vám ty vratné lahve také odveze od vás a vyplatí zálohu.
Vymývali? Použít?
Ten materiál se použije opakovaně na výrobu nových. A ten materiál je poměrně cenný. Výrobci se o něj hádají.
Nevím kdo vám to řekl, ale separátory na plechovky a vytřiďování PET se děje i v současném modelu žlutých popelnic. Vytříděná surovina je to stejná. Pouze v současném modelu nikdo nesedí na hromadě peněz ze záloh na kterých se jde obohacovat na úkor občana. Nicméně výrobci je moc nechtějí (bez ohledu na to kolik peněz dává zálohovací lobby do marketingu aby si to všichni mysleli), protože vyčistit je zpět do potravinové kvality vyžaduje spoustu chemie a peněz. Zpracovatelé PET vyžadují ji proto, že jim to někdo stanovil zákonem.
Není to o závisti, ale o tom že jsou mimo realitu. Podívejte se jak vypadá situace třeba v IT, do kterého se přesouvá stále více světa okolo nás a měl by růst až do nebe. Technologické firmy ve velkém propuštěly nebo ještě propouštět budou. Těm co zůstali nepřidávají. Proto reálné mzdy klesají. Podobně je na tom průmysl. A doteď byla řeč o pracovních pozicích které vytvářejí hodnoty které jdou obratem prodat. A do toho přijdou ubrečení učitelé, že dostali jenom necelých 1700.
Běžte školit do firem a uvidíte jaký dostanete reality check, když zaměstnance nic nového z oboru nenaučíte a ještě zjistíte, že jste 10 let pozadu s technologiemi a znalostmi.
Problém vzdělávacího systému je v tom, že absolutně chybí (nebo spíše není respektovaná, typu "Maminka a pan učitel má vždycky pravdu") zpětná vazba. Učitel má svoje prachy jisté, nikdo ho nevyhodí, nikdo mu nevezme, ale ani nepřidá jeho tabulkové peníze. Nemá důvod aby mu záleželo na tom, zda problematiku pochopí 90% studentů nebo 20%. Je placený od času.
Jako student ani jako rodič nemáte páku, aby se na tom něco změnilo a bába si u tabule přestala pod fousem 45 minut trousit souvislý tok vět, čísel a operátorů i když by s trochou empatie bylo zřejmé, že se poslední student ztratil po dvou minutách výkladu.
Bohužel pokud něco skutečně potřebujete pro svoji kariéru vědět, nezbývá vám nic jiného než hledat lidi kterým zaplatíte za to, že vám problematiku vysvětlí na úrovni která je vám srozumitelná a mají zájem na tom, aby jste byl spokojený s výsledkem (protože na vaší spokojenosti závisí to jestli, a kolik, jim zaplatíte nebo zda získají dobré reference do budoucna).
Jenže v té době byla LED technologie v plenkách. Žárovky té generace blikaly (záblesky) a často měly studenou barvu světla.
Masivně se nahrazovaly úspornýma zářivkama, nebo jak se tomu říkalo. Což byla směs plynů ve skleněné spirále, která se často minutu nahřívala, než měla přirozené teplé barvy. Cena byla 10x vyšší než obyčejná žárovka a zpravidla vydržela výrazně míň. Jejich konce byly obvykle takové že začaly doutnat plasty, až zkratovaly. Při tom se správně měla místnost pořádně vyvětrat kvůli toxickým plynům, kterými byly trubice plněné.
Kdyby se tehda EU do ničeho nes*ala a nechala by žárovky být, během tří let by sami spotřebitelé začali přecházet na LED a celé úsporné žárovky jsme mohli přeskočit jako slepou větev.
A stejné je to tady v tomto případě. Kdyby byla kvalitní náhrada, zákazníci by si k ní našli cestu.
Jelikoz premiera pro verejnost zacina az 17, nemel po predpremiere takovy clanek vyjit, nebo se mel zamerit na veci okolo a nehodnotit film. Jednoduche
Pokud by záměr předpremiéry byl aby se o filmu nikdo nic nedozvěděl, neměli tam zvát všechny influencerský jelita. 🙂
Už jenom to bylo hodně podezřelé, co se neproinvestovalo do kvality, to se musí nahnat v laciném PR na Instagramech, Youtubech a Twitchi a zmasírovat jednodušší povahy k tomu, že o něco přijdou pokud to neuvidí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Festival pokrytců pokračuje?
Podívejte se kdekoli jak funguje umění malířů. "Dnes budeme štetcem malovat jablko na stromě". Otevřou google, napíšou Apple Tree, kliknou na záložku obrázky a čmárají štětcem podle té nejlepší fotografie, často s vodoznakem fotobanky.
Nejsou to umělci ale zloději, kteří si nevidí na špičku nosu. AI to narozdíl od nich nekrade 1:1 ale pouze kalibruje charakteristiky mezi lidskými slovy, barvami, vektory hran, kompozicí...