Pan autor píše o něčem čemu vůbec nerozumí a je úplně mimo. U nákladů na platby kartou jaksi zapomněl započítat náklady na pronájem terminálu cca 500 kč/měsíc. Moudře hovoří o tom že pokud bude vesnický hospodský přijímat karty, tak se mu zvednou tržby. Nezvednou. Žádný jiný dlouhodobý potenciální zákazník tam totiž není. A kvůli tomu jednomu co tam náhodou o víkendu v létě zavítá se mu opravdu nevyplatí platit za terminál. A co se týká neplacení daní, tak taková hospoda na sebe sotva vydělá. Žádný potenciální zdanitelný zisk nevykazuje ale většinou je v mínusu. A i kdyby náhodou, tak plateb v hotovosti bude stále naprostá většina. Takže na krácení tržeb je stále prostoru dost a dost.
Ale to je přece princip demokracie. Vláda která by uťala sociální dávky a dotace by velmi rychle skončila a příště by ji nikdo nevolil. Cílem každé vlády v demokratickém systému není nějaké blaho národa nebo vyrovnaný státní rozpočet. Jediným cílem je vyhrát za 4 roky volby a dostat se zase k lizu. Za každou cenu. A lidi jim na to skáčou a volí ty co jim nejvíc naslibují jak příště bude líp a kolik jim dají navíc na dávkách a důchodech. A když se náhodou někdo zeptá z čeho se to zaplatí, tak řeknou že zdroje jsou. No a když je nejhůř, tak to udělají jak Sobotka a řeknou že sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce.
Zase tady chce stát umožnit beztrestné nedodržování platně uzavřených smluv. Když zákazník tu smlouvu uzavíral, tak to pro něj bylo výhodné a o smluvní pokutě za její porušení věděl. Měl možnost volit fixaci s nižší cenou, nebo dodávky bez fixace s vyšší cenou. Rozhodl se hrát ruletu a když mu sázka nevyšla tak ho má tahat z bryndy stát? Jak k tomu přijdou ti co volili smlouvy bez fixace a zaplatili v čase víc? Tam stát nařídí dodavatelům že jim mají peníze vracet?
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
To zase budeme platit odškodné až ho pustí protože mu nic neprokážou.