undefined
Vyhledat
Osobní menu
Seznam.cz
Hlavní stránka

Michal Mišák

0
Sledujícich
0
Sleduje
Příspěvky49Příspěvky a odpovědi70Líbí se98
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 1 měsícem

    Autorem opěvované večerky jsou snad pro všechny, které znám, jen nouzové řešení nákupu, když v domácích zásobách něco došlo, nutně to potrebuji a normální obchod je daleko. Nebo je večer, jsem turista, mám zrovna hlad spod. Jsou všude drahé a nikdo do nich nechodí na normální, natož velký nákup.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Proč máme plné košíky? Nakupování je oběť i výraz lásky
    Každodenní nákupy většinou nepovažujeme za moc podnětnou aktivitu, ale přitom jsou skvělým nástrojem pro studium společenských změn. Dnešní Pod čarou tak zkoumá, co se můžeme dozvědět, když jdeme do večerky pro máslo a rohlíky.
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 5 měsíci

    Článek je napsaný bohužel velmi nezajímavě, nepoutavě, stejně jako přiložené fotografie jsou velmi "nic moc". Nic, co by čtenáře nalákalo k návštěvě pod uvedeným titulkem "evropský architektonický unikát". Památka je to v českém kontextu významná, proto je i v kategorii "národní", ale unikát evropského významu to opravdu není.

    NOVINKY.CZ
    Malý kostel na Domažlicku je ve skutečnosti evropský architektonický unikát
    Čečovice leží v domažlickém okrese nedaleko Horšovského Týna a málokdo o nich slyšel. Žije tu přes sto obyvatel a asi byste tu nehledali nic výjimečného. Jenže ono „výjimečno“ tu stojí uprostřed obce a vysloužilo si status národní kulturní památky. Laikovi se určitě líbí, odborníci, historici i památkáři žasnou. Ojedinělá stavba zasvěcená svatému Mikuláši nemá na našem území obdoby. Zvenku je zajímavá, ale to hlavní se skrývá uvnitř.

    1 odpověď

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 6 měsíci

    Tento vrak dávno vysloužilého kolesového parníku, od začátku ponechávaný záměrně v původní, krásně rezavé, nostalgicky romantické podobě byl od začátku symbolem nové náplavky, začínal velmi skromně a přinesl na místo neformální občerstvení a kulturní akce, které nikde na ostatních ryze komerčních lodích nebyly a nejsou. Podobně jako nedaleká loď Tajemství bří Formanů. Takhle vznikl fenomén náplavky - zájmem a akcemi "zdola". To jen informace pro ty, kdo tu neinformovaně píšou a volají po odstranění neudržovaného, hnusného šrotu.

    Porušení smlouvy je jistě špatně. Ale dohoda, změna smlouvy, případná pokuta je určitě lepší řešení, než likvidace něčeho, co roky úspěšně funguje a je velmi oblíbené a opravdu jedinečné. Nebo tu TCP chce raději další tuctovou komerci, kam chodí chlastat hlavně zahraniční turisti?

    NOVINKY.CZ
    Loď (A)void dostala výpověď z pražské náplavky
    Společnost hlavního města Trade Centre Praha (TCP), která spravuje pražské náplavky, vypověděla nájemní smlouvy spolku Dvojka sobě, jenž na lodi u železničního mostu na Rašínově nábřeží provozuje (A)void Floating Gallery a dále v nábřežních kobkách galerii a bar.

    2 odpovědi

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 6 měsíci

    Diskutující, nezapomínejte prosím na to, že naprostá většina interiérů se fotografuje před nastěhováním, v nezabydlené podobě. Právě pro tu neutralitu, zachycení stavu podle projektu. Následně už by to bylo o tom "jak bydlí XY". Zde jsme navíc v Jižní Americe, v subtropech, takže "studená" podlaha je naopak žádoucí a pračka s dřezem na balkoně je tady možná a bezproblémová.

    NOVINKY.CZ
    Architekti vytvořili pohodlné bydlení na 55 metrech s jedinou obytnou místností
    Majitel malého bytu s 55 čtverečními metry v São Paulu se obrátil na architekty s žádostí o jeho zařízení tak, aby se v něm dalo bydlet co možná nejpohodlněji. Zajímavostí bylo, že byt měl jen jedinou hlavní místnost a pak už jen hygienické zázemí a balkon.

    1 odpověď

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 7 měsíci

    Bohužel za poslední roky vidím spíš to, že sedící, opravdu mladí se ani nehnou, když nad nimi stojí ZJEVNĚ hodně starý člověk, s holí, berlí, který by evidentně byl rád, kdyby mu někdo místo v plném voze alespoň nabídnul. A bohužel to silně podporují i mnohé maminky a babičky, které na volná místa usazují děti a samy stojí s plnými taškami v ruce. V důsledku toho jsou pak nejen v MHD k vidění děti, co si na svých (pra)rodičích místo k sezení doslova vynucují. A to je prostě špatně. Stejně jako agresivní senior. Ale, při vší úctě k diskutujícím a mladým, určitě zdravý mladý člověk lépe snese nevrlého důchodce, než starý člověk s pohybovým omezením, který vidí u mladých ignorování a nechuť alespoň místo nabídnout.

    MEDIUM.SEZNAM.CZ
    https://medium.seznam.cz/clanek/90638
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 7 měsíci

    Výběr lze brát opravdu jen jako "desítku z těch nejzajímavějších", tedy víceméně jen autorský výběr 10 z několika desítek nejzajímavějších. Jinak by tu měly být uvedeny jen za Prahu i stavby jako obchodní domy Kotva, Máj, DBK, hotel Intercontinental, Praha a další stavby. Přičemž zrovna u těchto staveb je třeba připomenout, že byly projektovány a připravovány ve volnější době kolem roku 1968, nebo se stavěly velmi dlouho (DBK) nebo měly zcela výjimečné podmínky finanční a realizační zajištěné vládnoucí stranou (hotel Praha).

    Jako pamětník bych těm obdivovatelům a oslavovatelům starých časů rád připomněl, že sídliště se z velké části navrhovala tak, aby byla pohodlná pro práci jeřábů, o výšce staveb rozhodovala údajná ekonomická výhodnost, že nejlepší je 8 až 12 pater, dodavatelé neuměli udělat atypický prvek, nic jiného než umakartová bytová jádra nebylo...tzv. občanská vybavenost se stavěla s velkým letitým zpožděním za byty, chyběly terénní úpravy a zeleň, nebyly telefony atd.atd.

    Připomeňme si taky po roce 1948 desítky památkových objektů, hradů a zámků, které totálně zdevastovala armáda, zemědělská družstva a "pracující lid", který mnohé nenávratně zničil, vyraboval a rozkradl, aby si zde vytvořil kasárna, podniková rekreační střediska či mateřské školky. Některé se dodnes nepodařilo plně zrekonstruovat, stát to stojí obrovské peníze nebo se toho ujali soukromníci.

    A těm škarohlídům, kteří nevidí, nechtějí vidět, vědět, že se dnes u nás staví i velmi kvalitní architektura: mrkněte taky na nějaký cz web věnovaný stavitelství a architektuře, než budete vše odsuzovat.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Perly z doby socialismu: 10 staveb, na které můžou být Češi opravdu pyšní
    Architektura českého socialismu za sebou nenechala jen sídliště s šedivými paneláky. Je to i řada hodnotných staveb, které už v době svého vzniku získávaly uznání i za hranicemi. Podívejte se na desítku z těch nejzajímavějších.

    2 odpovědi

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 8 měsíci

    Fascinují mě ty bojovnice za povinné ženské tvary profesí apod., které ale zároveň odmítají mít příjmení -ová a vůbec jim nevadí, že muž, který absolvoval zdravotní školu, je stále oficiálně a na papíře "zdravotní sestra". A když povýší, je "vrchní sestra". Tohle je určitě důležitější věc k nápravě, než zkoumat, jestli máme říkat "hostka" ( hostice, hostová, hostyně... :-)

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Jazyk není posvátná kráva, říká lingvistka a schvaluje hostku i umělectvo
    Chybějící ženská označení profesí nebo trvání na přechylování příjmení i u žen cizinek. V nejnovější epizodě podcastu MDŽ se moderátorky se svými hostkami zabývají češtinou a tím, jak umí být sexistická, když její mluvčí chtějí.
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 8 měsíci

    Snad ve všech obchodech je upozornění, že do kabin se nesmí nosit víc než 3 kusy oblečení, o jídle nemluvě. Nestačilo by, aby na to obsluha upozornila, když vidí, že to někdo nedodržuje?

    To se zase tady dělá z něčeho okrajového obrovský problém...

    PRAHAIN.CZ
    Prodavačka z H&M o arabské klientele: „Nelze ani popsat, co po nich zůstalo.“
    Paní Milena za posledních patnáct let působila v Kenvelu, Benettonu, Zaře a nyní v H&M. Podle vlastních slov miluje práci s lidmi, proto v tomto prostředí hodlá zůstat i nadále. Dlouhodobě ovšem bojuje s některými národnostmi, po nichž prý v převlékacích kabinkách zůstává extrémní nepořádek, jak nám řekla.
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 8 měsíci

    jen faktické připomínky:

    • v roce 1968 nemohl z podolského bytu vidět barrandovský most - neexistoval
    • stanice Podolí neexistuje, pamětní deska zastřelených chlapců je na domě nedaleko stanice tramvaje Podolská vodárna.
    • v 80.letech volně odjet za rodiči - emigranty do Austrálie nebo se s rodinou odstěhovat do "Německa" ( kterého )? Normální cestou naprosto nemožné. To tak leda do tehdejší NDR 🙂.
    NOVINKY.CZ
    Rozstřílení kluků byl pro mě neskutečný šok, vzpomíná Jiří Gebert na okupaci
    Nadějný 26letý architekt Jiří Gebert si v létě 1968 ve svých 26 letech užíval svobody vzešlé z reformních snah Pražského jara. Lidé mohli poslouchat zahraniční rozhlas, bylo povoleno cestování, sám Gebert spolupracoval s Američany na projektu hotelu InterContinental. Zrovna se vrátil ze Švédska, když noční oblohu rozervalo hučení antonovů. Záhy pak poznal krutost okupantů tváří v tvář. Od vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa uplynulo 56 let.

    4 odpovědi

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 8 měsíci

    Vážená autorko, jestliže Vám bylo 18 let a někdo na Vás v MHD nevhodně sáhnul a Vy jste nevěděla, co máte dělat, tak chyba je hlavně u rodičů, možná na škole, že včas nepoučili, že na sebe nenecháme sahat cizí lidi a nechodíme s "hodnými strýčky". A co byste dělala, kdyby to byl mladík, co by se Vám líbil?

    Pokud Vám vadí a považujete za obtěžování, že se na Vás někdo déle dívá, tak to svědčí i o tom, že Vy toho dotyčného opakovaně pozorujete a sledujete. Jinak byste přece nevěděla, že Vás sleduje. A on to naopak může vnímat jako navázání očního kontaktu a Váš opětovaný zájem. Takhle se lidé přece taky seznamují 🙂. Když nechci, tak nekoukám a nesleduji.

    FORUM24.CZ
    Oplzlé chování v MHD jako lidské právo jedinců ze sociálních sítí
    GLOSA / Člověk by nečekal, a už vůbec ne na sociální síti X, že by kampaň proti sexuálnímu obtěžování v městské hromadné dopravě mohla vzbudit takovou vlnu nevole. Jelikož hlasitým kritikům nešlo o provedení, ale o to, že „zírání je v pohodě, vždyť proto se hezky oblékáš“, případně o „jsi hnusná, buď ráda, když se na tebe někdo podívá“, vypovídá to hlavně o nich.

    1 odpověď

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 10 měsíci

    Tak tohle překonalo i ty nejstrašnější představy...!

    Jako pamětník původního Máje z roku 1975 mohu jen potvrdit, že tehdy byl i jeho interiér velmi progresivní a předstihl dobu. A hlavně byl v souladu s exteriérem. Tohle je opravdu hnus a spodina interiérů těch nejhorších nákupních center a zcela promarněná šance a selhání autorů interiérového řešení.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Fotky: Projděte si, jak bude vypadat uvnitř obchodní dům Máj
    Jedna z nejdiskutovanějších rekonstrukcí v Praze se otevře příští pondělí. Takhle bude vypadat interiér obchodního domu Máj.
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 11 měsíci

    v článku je několik faktických chyb:

    • prodloužení tramvajové trati bude ze stávající konečné Libuš, nikoliv z Modřan
    • (nesmyslné ) protesty proti kácení zeleně byly u budoucí stanice Olbrachtova, nikoliv Nové Dvory

    A psát o nové městské čtvrti je hodně nadnesené a zavádějící, není to nijak velký prostor, je mnohem, mnohem menší než sousedící sídliště Krč, Lhotka, Libuš.

    PRAHAIN.CZ
    https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/zmena-uzemniho-planu-pro-nove-dvory-byla-schvalena-18667.html
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 11 měsíci

    A ta vstřícnost úřadu se projevuje i tak, že otevřeno, včetně podatelny, je pouze v pondělí a ve středu a jen do 17:00 ( v Praze). Byli sice vždy milí, ale, když jsem se naposledy ptal v Biskupské, jestli můžu podat žádost o zahájení vyplácení starobního důchodu na nějakém formuláři nebo e-mailem, paní na přepážce nevěděla, protože se to musí udělat jen na centrále v Křížové a ani neví jak a kdy tam jsou, protože tam nikdy nebyla. 🙂)) Pokud chcete svou žádost něčím doplnit, lze to emailem pouze s elektronicky ověřeným podpisem. Pokud ho nemáte, musíte doklad písemně přinést na úřad do 5 dní - nikoliv pracovních(!)

    NOVINKY.CZ
    Digitalizace v Česku: Žádost online zamítáme, přijďte si osobně
    Politici se chlubí digitalizací státní správy. I když došlo za poslední roky k posunu, v praxi lidé stále narážejí na neochotu některých úředníků komunikovat elektronicky nebo reagovat na technické problémy. Ministr pro digitalizaci Ivan Bartoš odmítá, že by šlo o systémový problém, spíš za tím vidí selhání konkrétních úřadů a jejich procesů. Cestou je podle něj úředníky vzdělávat, nikoliv postihovat.

    1 odpověď

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 1 rokem

    úvodní fotka opravdu není Spirála a původní objekt nebyl "panoramatické divadlo", jak se zde uvádí, ale panoramatické kino, které promítalo pouze panoramatické filmy na válcové plátno kolem diváků. Proto ten tvar budovy.

    PRAHAIN.CZ
    https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/spirala-na-prazskem-vystavisti-se-po-opravach-za-300-milionu-korun-otevre-3-rijna-18269.html
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 1 rokem

    Zámek je to půvabný, ale nijak mimořádný, výjimečný, ani interiérem. Roky fungoval pouze jako hotel, krásný park s golfovým hřištěm byl přístupný veřejnosti jen jednou v roce o víkendu při akci "Rozkvetlý Štiřín", jinak ne. Takže to nebyla nikdy veřejně přístupná památka. Řada fotografií k článku ukazuje také ne zámek, ale prostor koníren - výstavní síň, a novodobou přístavbu areálu, dům "Atis", který je velmi nepovedeným pokusem o tzv. organickou architekturu.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Z vládního zámku je barokní holobyt. 1665 předmětů bylo vyklizeno jinam
    Osud zámku Štiřín nedaleko Prahy se naplňuje. Kdysi luxusně rekonstruovaná nemovitost sloužící potřebám vlády míří k prodeji v elektronické aukci. Přestože kritici protestují a bývalý ředitel zámku mluví o „barbarském činu“.
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 1 rokem

    Paní autorko, jestli považujete díla Anny Chromy v Praze za kvalitní umění, tak podporujete něco, co má sotva nějakou estetickou hodnotu a veřejný prostor spíš hyzdí.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Komentář: Další Černý v pražských ulicích. Veřejný prostor si zaslouží víc
    Hlava Franze Kafky, děti na Žižkovské věži nebo nové plány na výzdobu obchodního domu Máj. To vše jsou autorská díla Davida Černého. Na pražský veřejný prostor má monopol.
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 1 rokem

    Ono u všech památek světového významu, atraktivních, masově navštěvovaných, je normální zjistit si zásadní informace předem. Tedy třeba oficiální informace na netu, co můžu vidět, za kolik a za jakých podmínek. A miliony cestovatelských recenzí a průvodců...

    Tohle je, ve vší úctě, článek turistického burana.

    PRAHAIN.CZ
    Tisíc korun za prohlídku nedostavěného kostela. To je Sagrada Familia
    REPORTÁŽ: Tisíce turistů jezdí každoročně do Barcelony obdivovat místní architekturu, jídlo, ulice, parky, historii i moře. Největším lákadlem je však bezesporu Sagrada Familia, nejznámější a nejmonumentálnější dílo Antoni Gaudího. Návštěva je komplikovaná, stojí ale za to.
  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 1 rokem

    Je bohužel statisticky doložená pravda, že všude, kde se zavedla MHD zdarma, nedostavil se očekávaný efekt a počet individuální dopravy v autech prakticky vůbec neklesl.

    Takže v ceně MHD to není. Stále je obrovské množství těch, kteří se prostě autem vozit "musejí" a nikdy nebudou jezdit "sockou", i když bude benzín za 50,- a v autě budou sedět sami.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Dvojnásobné zdražení MHD? Peníze podle expertů leží v ulicích úplně jinde
    Roční jízdenka na pražskou MHD by nově mohla stát 7300 korun – dvojnásobek aktuální ceny. Otočí tenhle drsný plán pohled na cestování po metropoli?

    1 odpověď

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 1 rokem

    Jen taková malá poznámka pro podporovatele té jediné správné a svaté rodiny:

    Víte kolik tisíc mužů a žen v této republice žilo a žije v manželství, zplodili děti jen proto, že k tomu byli svým okolím, příbuznými dotlačeni, udělali to jen proto, aby měli od okolí konečně pokoj, splnili, to, co se "musí", co rodiče, okolí, vesnice očekávají? A pak roky v nějak fungujícím manželství nakonec stejně tajně podvádějí, vedou dvojí život a rodině, dětem lžou..., protože se strašně bojí především prozrazení, posměchu, zavržení, zničení. Těmi jedinými správnými, z těch správných rodin. To je taky naše realita, i v 21.století.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Manželství pro všechny? Aliance pro rodinu řídí skrytou kampaň mezi poslanci
    Lidé napojení na ultrakonzervativní skupinu Aliance pro rodinu vedou mezi poslanci kontaktní kampaň. Snaží se zamezit schválení manželství nebo partnerství pro homosexuální páry. Řídí se desaterem, jak být co nejpřesvědčivější.

    3 odpovědi

  • Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Michal Mišák
    Michal Mišák

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 1 rokem

    Článek je jen pokus o citové vydírání. To by měl mít každý, kdo zažil ztrátu milované, blízké osoby v rodině, nárok po desítkách let od události na navýšení důchodu? Co ti, kdo se roky starají o nemohoucí rodiče, členy rodiny a dojdou s nimi k jejich úmrtí? Taky by měli dostat příspěvek k důchodu, nějaké "dožitné" ???

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Náhle jí zemřela čtyřletá dcera. Stát ženu navíc „potrestá“ nižším důchodem
    Zákon od loňska pro výpočet důchodů nepovažuje za takzvaně „vychované“ děti zemřelé před pátým rokem. „Jsem naprosto znechucená, že jsem podle státu neměla tři, ale jen dvě děti,“ zlobí se matka zesnulé dcery.

    3 odpovědi

  • Kariéra
  • •
  • Nápověda
  • •
  • O Seznamu
  • Ochrana údajů
  • •
  • Reklama
  • Smluvní podmínky
  • •
  • Vývojáři
Copyright © 1996–2025, Seznam.cz, a.s.