Vadí mi dnešní asociální doba, kdy se žije zejména v elektronickém prostředí, s mobilem v ruce. Nic neplatí, vše se mění z minuty na minutu. Nepotřebujeme se vidět, verbálně spolu komunikovat, trpí rodinné vztahy. Ale jednu výhodu to má. Každý se potřebuje předvést, ukázat, kde všude byl. A tak na Sněžku a další "důležitá" místa vyráží spousta peciválů, kteří by, v době bez mobilů, zůstali sedět doma na zadku. Motivací pro ně totiž není někam doputovat, ale vyfotit se tam a předvést se na sociální síti.
Je to pro všechny stejné! Proč furt někdo brečí, že to je těžké. Má dcera také dělala přijímačky na 8 letý a ano, konstatovala, že to bylo těžké, že něco vůbec neznala. Za mě to je ale dobře. Jestli je lepší než ostatní, tak se dostane, jestli horší, nedostane se. Ať jsou příště testy klidně ještě těžší. Čím těžší, tím lépe oddělí zrno od plev. Každopádně to nikdy nesmí být extrém, ať už hodně mírné, nebo přehnaně přísné...
Osobně jsem pro letní. Nechci mít v létě světlo od třech hodin a v osm večer tmu. Ale to je jen subjektivní hodnocení tématu. Nicméně to odborné je dost mimo. Ohání se nějakou historií a zvyky, ale ať si uvědomí, že dnes už se nevstává a nechodí spát se slepicema jako před sto lety. Naopak se vše posouvá na později. Pražáci už nechodí do práce dřív než v 9 a večerní život se rovněž protahuje. Nedávno nějací blázni chtěli, aby děti chodili do školy na 9. hodinu. To by při celoročním standardním (zimním) čase nezažili venku sluníčko. Já to radši budu střídat, než mít jen zimní. A srovnat se změnou? Upřímně to zažívám mnohem častěji. Při leteckých dovolených, ale zejména při občasných pitkách, kdy to natáhnu přes půlnoc. To pak taky nějaký čas dospávám. A kdo z vás to několikrát do roka nezažívá...
Zdravím, za mě je Okamura blb, ale teď to asi 10 minut poslouchám a vše co říká o současné vládě je pravda. I to vše krásně vyčíslil.
Celé je to ale špatně. Tak ať důchodcům v klidu přidají a pak ten zákon upraví bez nějaké legislativní nouze. Při tom, jak skokově navyšují státní dluh, se to úplně ztratí a ještě si udrží preference...
Myslím, že by pomohla i zodpovědnost rodičů. Naše děti (8 a 10) chodí spát ve 20 hodin. Neříkám, že hned usnou, ale nemají problém vstávat. V našem okolí ale většina rodičů čeká, až když děti chtějí. A když chodí až ve 23, nedivím se, že mají problém vstát. Ony budou vždy nevyspalé. Čím později budou nucené vstávat, tím později budou chodit spát. Začarovaný kruh. Ale třeba to budeme stále posouvat a časem se dostaneme na současný stav, fungující desítky let.
Věřím, že ušetřené peníze na 325 úřednících, kteří si musí hledat novou práci, pokryjou alespoň z půlky náklady na nově vytvořených 74 míst.
Souhlasím s tím, že úředníků je mnoho. 8 let s nimi úzce spolupracuji a musím uznat, že jsou na tom stále hůř. Z počátku se rádi účastnili různých školení, aby se nenudili. Měli samé přestávky, hodinu na oběd a věčně nohy na stole. Každý tam chtěl pracovat. Dnes je na úřadě, o kterém hovořím, o cca 10% lidí víc, na školení nikdo nechce, oběd se smrsknul na 20 minut, žádná kafíčka a podobně a nestíhají. Pokud někdo skončí, VŘ se dělají na několikrát. Není to o tom, že by vydali víc občanek, zpracovali víc faktur, vyřešili víc přestupků. Této práce je stále stejně. Bohužel se ale znásobilo nesmyslné papírování. Vše se zadává do různých systémů, registrů a podobně. Nemá to žádný význam, jen to zdržuje od pořádné práce. Takže než vyhazovat a nutit k výpovědím další, kteří pak svou práci nezvládnou (a bohužel za branou nečeká 10 dalších), mělo by se začít se snížením administrativy. A pak můžete zrušit minimálně polovinu úředníků, opravdu pak nebudou potřeba.
Neznám aktuální ceny ropy ani jeho výrobků, ale na konci minulého týdne bylo dle odborného vyjádření reálné zdražení benzínu 2 - 2,50 Kč, přičemž to pumpy napálily o 5 - 7 korun. V roce 2008 by cena ropy za barel obdobná a k těmto cenám se ani neblížila. Je pravda, že zpracování bude o něco dražší. Za mě je to zneužití situace a snaha si rychle nahrabat. Třeba nemám pravdu, ale není složité se podívat do účetnictví, jaká byla marže před 2 týdny a jaká je nyní a pokud se rapidně zvedla, pak by se měly rozdávat velké pokuty. A ti co situace zneužívají ve svůj prospěch by měli na pranýř, hned vedle Putina.
Já měl kliku. Vyúčtování přišlo z kraje listopadu. Po 14 dnech jsem poslal reklamaci. Následně přišly peníze dle původního vyúčtování. V prosinci pak uznání reklamace a na konci roku pak doplatek peněz v návaznosti na reklamaci. Celkem to dělalo asi 7500,-. Mezitím přišlo vyúčtování DPI a přesně navazovaly stavy elektroměru. Tedy, při všech těch problémech a výrazném zdražení, alespoň něco v klidu.
Problém způsobují nezodpovědní, ať už očkovaní nebo neočkovaní. A ještě víc to, že tu máme nějaká režimová opatření a nikdo je nedodržuje, nikdo se jich nedomáhá. Byl jsem s rodinou na týdenním pobytu v hotelu. Nikdo nic nekontroloval. Po třech dnech jsem zjistil, že jeden člověk není úplně zdráv, s virózou už přijel. Ptal jsem se zda je očkován - ne. Zda si udělal test - nikoliv, nevěří jim a prý je to sezónní záležitost. Donutil jsem ho udělat test, který byl pozitivní. "Vyhodili" jsem ho z hotelu, akci následně ukončili. 20 ze 40 osob následně pozitivních. Očkovaní lehký průběh, neočkovaní dlouhodobá léčba, nikdo naštěstí v nemocnici. A teď mi řekněte, zda to způsobili očkovaní. Ne nezodpovědný jedinec a to, že nikdo nedodržuje pravidla.
Nevím, co je špatného na těžkých přijímačkách. Podmínky pro všechny byly stejné. Holt ten nejlepší třeba nebude mít stoprocentní výsledek, ale jen 70%, přesto bude nejlepší. Nemyslíte, že právě tím se ukáže, že na to někdo má, když zvládá i nelehká zadání. Nikdo nikomu nezakazoval učit se něco navíc. Kdo na to kašlal, tak to asi nezvládl, kdo se zajímal, ten to nejspíš dal. A příklad ze života. Mé přijímačky na VŠ, testy šílené, nejlepší měl 80%, 2. kolem 60%, 3. 45% a dalších 9 lidí mělo 29-32%. Brali ještě s 26%. Nevím zda by lehčí přijímačky pomohli k tomu, aby nás školu nakonec dokončilo víc než 8.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Osobně bych 4 denní pracovní týden uvítal. I za cenu toho, že bych měl o 20% nižší plat. Ve volnu bych zvládal spoustu věcí, na které dnes potřebuji řemeslníky, kterým ty peníze stejně zaplatím. Mít tuto možnost víc lidí, tak by možná taková poptávka po řemeslnících nebyla a ti neschopní by třeba byli bez práce, tím by se ta nezaměstnanost zvýšila. Tedy tito "řemeslníci" by mohli na linky.
Nemyslím si, že by 4 denní pracovní dobou firmy o zaměstnance přicházeli. Naopak je to super benefit, kterým by mohli další zaměstnance od konkurence přilákat. Ti by si pak snažili místo udržet a makali by naplno a nebrblali, že chtějí přidávat, nebo půjdou ke konkurenci. Toto ale do doby, než to bude plošně, pak zas budeme tam, kde jsme teď. Každopádně nyní je to spíše pro osoby, které nejdou od výplaty k výplatě, ale spíše pro ty, kteří jsou schopni z výplaty alespoň 20% ušetřit. Ostatní by stejně hledali přivýdělky.