Nikde netvrdím, že byla dobrá, pouze, na základě dostupných informací, tvrdím, že nešlo o pochybení resp. neschopnost dodavatel.
Zkusím to polopaticky: chcete postavit dům, zajdete za stavebníkem a řeknete mu, že má mít dvě patra a že ho chcete mít za měsíc. Stavebník řekne, ok, ale za měsíc stihnu postavit jen přízemí a zbytek až po tom. Vy s tím souhlasíte, za měsíc dostanete přízemí, ale nedá se v něm bydlet, protože vám stavebník nad hlavou dodělává další patro.
Z toho vyplývá, že stavebník splnil na čem jste se dohodli, ale vám je to vlastně k ničemu.
Smlouvy jsou veřejné např. Odkaz ale samotný harmonogram vývoje nikdo nezveřejní, není k tomu důvod.
Ale já souhlasím, že InQool udělal to, co bylo v zadání.Ale pokud udělal jen to, co tam bylo, pokud vůbec něco bylo, jak si to Bartoš představoval dál? To všechno koresponduje s tím, že to dopředu s nikým nekonzultoval a hlavně ne s těmi, co s tím mají pracovat. Takže ano, na počátku manažerské selhání a z toho pak vyplývající špatná, pokud vůbec nějaká, zadávací dokumentace.
A vy jste ji viděl, že víte, že byla špatná?
Co nechápete na tom, že se stanovila fáze 1 a do ni se dalo to nejnutnější, co věděli, že v daném termínu jsou schopni stihnout a fáze 2 ten zbytek, co se následně dodělá?
A vy jste ji viděl, že víte, že byla dobrá? Poptávka po ní byla... proč nebyla zveřejněna? Tím by umlčeli kritiky, pokud by byla ok. Co na tom nechápete vy?
Zadání nebylo špatně, ale nemohlo obsahovat kompletní systém, protože by se v daném čase prostě nestihl udělat. Podle mne šlo o manažerské selhání, kdy se mělo říct, že termín je nereálný a spuštění se mělo posunout nejméně o půl roku.
Takže špatné zadání a k tomu i manažerské selhání ... bylo by zajímavé vidět zadávací dokumentaci. Vy jste ji viděl?
Nikdo přeci neříká, že máte po padesátce a po šedesátce dělat stále tu samou práci. Je docela logické, a musí se to stát součástí života, přemýšlet o změně zaměstnání. Třeba i trochu hůř placeného, ale odpovídajícího věku a možnostem těla. Je jasné, že do sedmašedesáti nemůžete osm hodin denně lézt po lešení. Ale i ta představa, že musím bydlet stále na stejném místě a dělat jen tu práci, kterou dělám celý život, je projevem té nezdravosti ve společnosti.
Dejte tady seznam profesí, na které dle vás je možno se v pozdním věku rekvalifikovat a být schopen z toho nejen vyžít, ale i žít. A jen moje osobní poznámka ... nevím jak vy, ale já bych si do firmy nevzal účetní z rekvalifikačního kurzu.
Realita bude, co dopustíme aby realitou bylo. To není jen na Rusku. Rusko je ekonomický trpaslík, s výkonem ekonomiky (před válkou) srovnatelným s Itálií. Západ má všechny možnosti to zvládnout - stačí se rozhodnout, a to rozhodnutí bude silnější než sebevětší ruské odhodlání.
Ale že to jsou fofry, s jakou rychlostí se západ rozhoduje...
Potíž je v tom, že hranice nejde ohlídat před vstupem dovnitř. Maximum možného je dokázat zadržet ty, kteří ji nelegálně překročí. Takže reálně máte dvě možnosti: a) vyřešit migraci v místě vzniku (to znamená společnou zahraniční i obrannou politiku EU, i být odhodlán k vojenským zásahům), nebo pak až na území.
.
Třetí možnost, tj. zadržet před hranicemi funguje jedině, pokud se k tomu uvolí tu práci dělat země na druhé straně hranice.
A co tak napůl z legrace a napůl vážně... právně překvalifikovat tuto migraci na invazi příp. zavést pojem plíživá invaze (politici se slovíčkařením problém nemají) a proti té by se snad už dalo bojovat, co? Není to o nic víc ujeté řešení jako vámi nabízené řešení vojenským zásahem v zemích zdroje migrace.
Pak nevím, o jakém milionu mluvíte? O tom majetkovém přiznání? Jenže on nezatajil ty úspory, on jen neuvedl, že je spolumajitel (družstevník) v kampeličce. Myslím, že většina lidí, co si uloží peníze do záložny, si vůbec neuvědomuje, že tam mají ze zákona majetkovou účast. A ze zákona, když zase peníze vyberou, majetková účast zanikne. Takže asi bych to také považoval za úspory jako kdyby byly vložené v jiné bance. (Obdobně si lidé neuvědomují, že družstevní byt jim nepatří, ale patří družstvu, ve kterém mají majetkový podíl - to je podobný případ.)
Asi nejsem dostatečně finančně gramotný na to, abych pochopil, proč ukládat peníze do záložny a mít z toho takový "vývar", jako měl Fiala z toho miliónu... vysvětlíte mi to?
Musí to umět obhájit. Ale je to smutné, že se zde vymýšlejí důvody, jak má policie obcházet zákony místo toho, aby je chránila.
Jak obhájit? Budete chtít nacionále hledané nebo pohřešované osoby? Budete chtít fotku hledané nebo pohřešované osoby? Je ze zákona povinnost, aby vám toto policista sdělil?
Policista má povinnost Vám sdělit důvod, pro který požaduje prokázání totožnosti, a Vy máte právo odepřít, pokud svůj požadavek odůvodnit nedokáže (nebo se jedná o zjevně zástupný důvod).
Odpovídající popisu hledané nebo pohřešované osoby ... jak chcete třeba toto zpochybnit? Budete chtít nacionále hledané nebo pohřešované osoby? Budete chtít fotku hledané nebo pohřešované osoby? Je ze zákona povinnost, aby vám toto policista sdělil? Vy všechno víte... odpovíte?
Pokud nechceme zavést vlastní typ totality a vlastní "hodnou" cenzuru, tak bude mít dezinfo vždy trochu navrch i náskok. A totalitu, ani cenzuru zavést samozřejmě nechceme. To jsou příliš nebezpečné nástroje, i kdyby byly z počátku myšleny pro dobrou věc.
Co je horší... dezinformace, lež nebo zamlčování faktů?
Protože ztratili rok nesmyslným řešením energií, o kterém bylo jasné, že na jeho konci bude zvýšená cena (to nelze jinak, když ze zdraží vstupy) a bylo jasné, že extrémní výkyv opadne, protože byl dán pádem Bohemia Energy. Přesto se vláda nechala (chybně!) dotlačit do toho, aby energie řešila.
A k tomu ještě ten Babiš ... :-D
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Mám dojem, že hodně lidí neví co je válka. A potom Vy co chcete válku s Ruskem, s tím, že je agresor, víte Vy vůbec kde všude jsou USA agresorem? Víte a mlčíte. Kdo chce tady vlastně válčit?
5 odpovědí
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Kde si USA nárokují cizí území? Řeknete nám?