To je zvláštní úvaha. Něco vyrobím, neprodám to ale zničím to. Z čeho to zaplatím? Jak dlouho mi to tak půjde?
Máte pravdu, že to takto nemůže fungovat dlouho, problém je, co se stane, když válka skončí.
Vezměme v úvahu scénář, kdy válka skončí nějakou okupací. Většina vojáků půjde domů a nebudou potřeba, jejich výplaty byly dost velké (na rusko) a navíc je naučili zabíjet lidi. Půjde takový člověk zase zpátky do skladu nosit krabice za minimální mzdu? Nebo bude se zbraní krást a zabíjet pro peníze? Další problém je, že při vypnutí zbrojovek spousta lidí přijde o práci a tím, že nebudou mít práci a peníze, začnou krachovat i podniky, které jsou na to navázány. Tedy zbrojní výrobu vypnout nemohou ani po skončení války a po nějakých 5 let ji budou muset živit s tím, že časem přejdou na výrobu normální (pokud přijdou investice ze západu po tom, co jim putka ukradl majetky).
Ve výsledku nakonec bude chudý rus, který má spoustu zbraní a zaútočí na někoho jiného, samozřejmě opět na stát, který vypadá slabě.
Možná smrt putky by to mohla změnit, ale to je otázkou. Mohli by vše jako po stalinovi hodit na něj, stáhnout se a jet od začátku s tím, že by obnovu UA platila EU a USA a rusácku by se vrátily dolarové rezervy.
Čím déle bude válka trvat, tím hůře na tom rusáci budou, ale putka bude žít déle. A ten klidně nechá zabít všechny rusy, aby sám žil.
Čechům je asi jedno, že žijí jak dobytek. Kdyby se všichni vzbouřili, za tyhle peníze dělat nebudeme, do měsíce tu máme Německé platy. ... Ale to Češi asi nechtějí.
Každý si může vybrat sám, kde a za kolik bude pracovat. Stačí stále nebrečet a něco pro to dělat.
Váš postup, kdy se všichni "vzbouří" a budou chtít více by udělal to, že montovny se přesunou jinam a ano, zvýší se průměrná mzda a celkově platy. Ale spousta lidí, kteří nic neumí, bude bez práce. Já pracoval ve firmě, kde se téměř kompletně vyráběly a na montáži, kde se to skládalo dohromady to byli vesměs kuchaři atd, kteří byli rádi i za takto mizerně placenou práci, protože téměř nic neumí.
V Německu už tolik takovýchto montoven není a když už jsou, často tam pracují migranti. Co byste poradila takovému montážníkovi, který vydělává 20 tisíc čistého? Má protestovat za vyšší mzdu, když na jěho místo stojí 10 dalších? Já si myslím, že by se měl vzdělávat nebo naučit něco, co je lépe ohodnoceno, ale to remcáním u piva neudělá.
Jinak jak píše pan Novotný. Žijeme si tu velmi dobře v porovnání se zbytkem světa. Vyšší mzdy samozřejmě znamenají dražší služby. Ono pokud máte zaplatit kadeřnici, která bere 80 tisíc měsíčně, prostě bude stříhání dražší. To stejné restaurace, kde tento plat musí brát číšníci a kuchaři. Ve výsledku pokud se zvednou platy na 4 násobek, vše na 4 násobek zdraží. Snad kromě základních potravin.
Patří, se vztekej ještě víc. 😄 naše radost. 😄
Vaše radost je rusácké zabíjení na Ukrajině?
Krym nikdy nebude přiznán rusácku, protože by to pobídlo další agresory, aby si vzali území jiných států. Můžou ho okupovat, dokud zase nezkrachují, ale ruský nikdy nebude. Podobně okupují jižní Osetii a Abcházii.
Dokážete vůbec chodit, když enmáte páteř a chcete dát agresorovi vše, co si řekne? Když vás někdo na ulici napadne, začne vás kopat, tak se nebudete bránit a budete nadšená, když vám okolí řekne, ať mu předáte veškeré věci co máte, abyste to neprodlužovala? Nebo když na nás zaútočilo Německo za 2. světové, tak byste radila se nebránit a dát jim vše, co požadovali?
Tak uvidíme, ale časy nějakého odříkání si jsou pryč a to i v Číně, touha po blahobytu je příliš silná.
Je to tak a kdyby Čína zaútočila na Thaiwan a kvůli tomu na ně USA hodily sankce a lidem by se žilo o dost hůře, nejspíše by to vyčítali vládě, protože je do toho dostala a byly by protesty. Pokud nic neudělali (v očích lidí) a trump na ně jen tak z rozmaru hodil sankce a vlastně vyvolal obchodní válku, bude to vnímáno úplně jinak. Číňané jsou hrdí a určitě se nechtějí plazit před trumpem jen proto, aby jim snížil cla, navíc když je čína více samostatná, než USA. Vemte si příklad, kdyby Čína řekla, že nebude do USA vyvážet léky. To by ohrozilo naprosto všechny Američany i na životech. Rozdíl je také v tom, jak se berou v těchto státech lidi. V USA budou lidé protestovat a oni moc dobře ví, že to dělat mohou. V Číně protestující klidně budou střílet a málokdo si to tam dovolí.
Jak říkáte, uvidíme.
Ano, ale zásadní je to slůvko téměř, plno jiných nestabilních států balancuje na hraně a pak to nějak uhrají, převážně použitím síly a to již desítky let.
To je pravda, ale už ví, že si něco podobného nemohou dovolit. Hodně to otříslo silou státu, protože zjistili, že miliony lidí nepotlačí ani ta armáda.
Tedy další nemoci z Číny bych se momentálně nebál, alespoň ne záměrně vypuštěnou. A ani k tomu nemá důvod. Trump sjednotil rozhádaný čínský lid proti USA a vzhledem k tomu, že jim vyhlásil obchodní válku, budou připraveni ji bojovat. Jinak řečeno, Číňané budou ochotní žrát hlínu, aby vyhráli, hlavně protože to sami nerozpoutali. Budou totéž ochotní udělat Američané kvůli trumpovým snům? Pochybuji o tom.
Co se tohoto čínského varování týká, na okolní země to bude mít velký vliv. Například na Vietnam.
Myslím že si nemůže dovolit nikdo obchodní válku na více frontách, ale zatím v tom je pěknej zmatek, nakonec to bude mít vliv na naší ekonomiku tak jak tak .
Samozřejmě že bude. Minimálně bude menší poptávka po věcech, které vyrábíme. Navíc nás bude chtít Čína zahltit levnými věcmi atd. Bude to obrovská výzva trhu.
Máte pravdu, nikdo si nemůže dovolit obchodní válku na více frontách a to je přesně to, co Trump rozjel. I když na tom nejspíše chtěl jen vydělat a dát peníze podporovatelům, obyčejný Američan velmi zchudne.
Asi ne, ale je jich 1,5 mld, kdo vyčíslí ztrátu životů a materiální škody? Obojí obratem doplní.
No spíše ty lockdowny téměř shodili komunistickou vládu. Když už to začalo být vážně, rychle rozvolnili, aby se udrželi u moci. Takto jsem to myslel. Jinak bych neřekl, že tam někomu nějak moc na životech záleží. Podobné jako v Rusku.
To, že jsou zavřené má svůj důvod. S našimi platy by ty boty byly tak drahé, že by je nikdo nekupoval. Dost se divím, že na Slovensku ještě něco takového dělají. Tedy kromě těch lyžařských, tam ta cena je vysoká a člověk chce větší kvalitu.
Jinak si myslím, že částečně to urychlila daň z transakcí, kterou Fico zavedl a firem nejspíše bude odcházet ještě více. Hlavně těch menších.
Ten problém je v zásadě v tu chvíli v tom, že uveďme hypotetickou situaci že teda Čína podnikne invazi na Taiwan. Posílat na 100-200 km od Taiwanského průlivu odpálit protilodní střely Hornety z letadlových lodí 800 km daleko bez toho vyslat tam flotilu fakticky znamená
A) Posílat stíhačky do místa kde má nepřítel spoustu lodí s PVO a spoustu vlastních stíhaček
B) Čína bude moct v bezpečí celou oblast sledovat svými AWACSy takže o všech protilodních střelách a náletech bude vědět a bez momentu překvapení Čínské lodě mají určitě víc antiraket než američani protilodních střel.
C) Jestli ty stíhačky budou muset na každou bojovou misi letět 800 km, tak těch náletů za den udělají pár.
D) Furt budou v dosahu Čínských ponorek a protilodních střel dlouhého dosahu.
E) Jestli začnete posílat stealth letouny nad místa kde bude každých 20 km protiletadlový torpédoborec, AWCSy a stíhací letouny protivníka, tak o ně rychle přijdete, stealth-nestealth.
USA by určitě museli doplout někam k Taiwanu a vybojovat tam vzdušnou nadvládu, jinak je ta válka naprosto neproveditelná.
Osobně si myslím, že hlavní převaha USA je stále drtivě pouze v ponorkách a tak to zůstane než naserou Evropu tak moc, že Francie dodá Barracudy do Číny.
Jak jsem již psal,.tohle.jsou jen teorie a když chcete, aby vyhrála USA, vždy v teorii vyhraje. Pokud chcete, aby vyhrála Čína, v teorii opět vždy vyhraje. Například když přidáte starty amerických stíhaček z Japonska, hned máte úplně jinou situaci. Nikdo neví, jak by to vypadalo a tyto spekulace jsou značně zbytečné. USA má momentálně loďstvo mnohem silnější a to je prostý fakt.
Na ostrov nikdo invazi dělat nebude. To není nic jednoduchého se vylodit na ostrov, který je podobné vyspělý, jako vy. Co mohou udělat je tlačit na ně politicky, ekonomicky, maximálně udělat bojkot ostrova. Frontální útok by proti nim spojil opět celý svět, který trumpeta rozhádala. A to by byl prostě konec Číny.
Nyní, když Trump štve všechny proti USA má Čína šanci politicky tlačit na cely svět a pokud i já je beru jako menší zlo, než momentální USA, tak jsou USA v háji. Obchodní válku také USA nevyhraje. Oni by jí asi i vyhráli, ale je běžný Američan připraven strádat tak, že se bude muset pást na louku? Dost pochybuji. Je toho schopen Číňan, aby vyhrál válku? Nejspíše ano, protože ji začal jiny stát proti nim.
No, to je sporný. Jako bitvu o Havaj by asi Číňané prohráli, ale konflikt někde v jihočínském moři by byla trochu jiná písnička. Protože ono je tak trochu jedno, že má Čína 3x míň letadlových lodí, pokud se střet bude odehrávat v doletové vzdálenosti od pevniny.
Další problém je, že sice ano, celková tonáž má velký vliv na sílu flotily, ale to platí spíš o souboji na neutrální půdě. V případě války někde pár set kilometrů od pobřeží Číny začne mít mnohem větší vliv to, kolik ty flotily uvezou protilodních střel a tam může mít Čína se stovkami lehkých korvet a raketových člunů nakonec převahu.
To jsou jen teorie. Čína i USA jsou si vědomý svych silných a slabých stránek. Pokud by USA nechala flotilu na max dostřel a jen by z širého more odstřelovala čínské lodě, které nejsou a j náhodou stealth, nic moc by s tím nemohli dělat. Ty letadlový jsou celkem jedno, problém je, že Čína nemá moc lodi, které jsou schopny bitev na oceánu. Je to spíše flotila pobřežní obrany.
I Čína má své trumfy, ale americká flotila se nemusí vůbec přiblížit k pobřeží, aby jim tam nadělaly paseku. A to ani nemluvíme o stealth bombardérech.
Celkově si myslím, že USA má značné navrch co se flotily týká a i zkušenostmi. Pokud vím, Čínšti piloti zatím neumí na tě letadlové lodi ani přistávat. Pokud se ale připraví o spojence a celkově základny a budou muset kvůli každému nákladů tomahawku zpátky do USA, mohl by být problém. A k tomu, aby přišli o spojence jsou velmi blízko. Minimálně už jim jen málokdo věři.
Zatím se jen učí (prumka s maturitou přímo u fabriky ve Vodochodech = chodí na dílny a "očumují" toho nového FOXE) ... co bude dělat, jsem sám zvědav .... znáte to, když jdeme něco "vytvářet" společně, tak jen kroutím hlavou ... ale se mnou to jde taky z kopce, tak uvidíme ... (naposledy jsem měnil před zazimováním olej u tří motorek najednou, a u jedné /té nejnovější/ jsem jej zapomněl nalít ... : - ( )
Tak já mám strojní vysokou školu, takže mám na mysli vývoj takových strojů. Ale třeba se něco naskytne, když EU bude chtít vyrábět téměř vše sama.
Jo tak chyby dělá každý. Důležité je se poučit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Byť majiteľom Applu (samozrejme hoooodne teoreticky) 🙂)) tak sa z EÚ stiahnem. Stálo by to nemalé zisky. Ale som presvedčený, že presne s tým výpalníci z komisie počítajú- že Apple radšej zaplatí. V opačnom prípade by bolo zaujímavé sledovať tú vlnu nevôle, ktorá by sa zdvihla naprieč populáciou.
2 odpovědi
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Apple neodejde, to by mu shodilo akcie na minimum. Ještě velmi rád tuto pokutu zaplatí a neudělá vůbec nic. Maximálně donik může vyhrožovat.
I kdyby odešli, žádná nevole se nezvedne. Vy na Slovensku máte daň z převodu, která totálně vše zdraží a jen sedíte doma a koukáte, jak vás vláda odírá. Za všechno přece může ta zlá EU.