Však je to pravda. A existuje pouze několik lidí, kteří si starý barák zateplili a kotel vyměnili bez dotací EU. A za to že vlezli naši politici do řiti všem okolo, budeme následně platit skrze naše daně. Všichni. A to právě díky tomu, že málokdo z Čechů se staral sám o sebe a nechal aby se o něj stát spolu s EU postarali
Kolář: musíme dělat vše pro to, abychom neztratili Ameriku. Jenže díky Vašim přihlouplým řečem, které nejsou hodné bývalého diplomata, jsme ji možná již ztratili. Navíc si ještě před zvolením přihřál polívku na účet dnes zvoleného amerického prezidentai i Pávek. Snad si hoši nemysleli, že se za vodou neví, co se tady říká. Nezávidím ani jednomu, jak se asi teď cítí.
Serte na Ameriku, podívejte se na všechno zboží co kupujete a lezte do řiti jim (Made in China). Kolik produktů už jste si u nás koupili s nápisem "Made in USA". Tak kdo je tady šéf, USA asi ne.
Moje zkušenost z praxe. Snížení energetické náročnosti budovy MŠ v naší obcí obsahující kompletní zateplení obálky a střechy + výměna zdroje vytápění z akumulační kamen na tepelné čerpadlo. Roční úspora kWh citelná ovšem cenová velmi malá až skoro žádná a to ještě v době před "energetickou krizí". Veškerou úsporu energie dohnaly vyšší poplatky u tarifu a jiné ceny.
Máte štěstí natrefil jste na dobrého jednoho úředníka z tisíců
No právě že ne. Nasliboval, vyřídil i povolení pro kácení a tím to zhaslo. Z vrby ořezali pár větví odborníci a větve z ní padají dále. Takže vyhodili hromadu peněz za "odborný" prořez místo aby poslal dva své lidi s motorovkami a sundali ten "ohlod" k zemi
Pane Vašíček zkoušel jste to někdy?? Třeba odstranění nebezpečného stromů nebo tak něco?? Zkuste vřele doporučuji. A kor když pak ten strom spadne při nejlepším jen na plot 🤣🤣🤣🤣🤣
Osobně jsem jsem před 5-ti lety komunikoval s úředníkem Povodí Vltavy o možnosti pokácení staré vrby, ze které každou chvíli za větru upadla větev. Za týden přijel s paní z životního prostředí, souhlas vydán (byl jsem u toho osobně). Dodnes ta vrba stojí, jen jí nějací machři na lanech před 2 roky odřízli pár větví. Takže asi takto to funguje
Pokud jde o bezpečí lidí,neřešil bych kdo je majitel.Každý majitel musí dle zákona udržovat pozemek.
Ale nemusí. Měli jsme pronajatý pozemek sousedící s naší zahradou u břehu řeky Sázavy. 40 let. Udržovaný, pravidelně sekaný. Po smrti mého dědy, zanikla nájemní smlouva. Nájemné 100kč ročně. Upozorňuji že sloužilo jen jako travní plocha na seno, ne jako sklad materiálu. Snažil jsem se udržet a odkoupit. Odkup nelze. Snaha o obnovu smlouvy na mou osobu lze, ale za nové sazby nájemného 6000kč ročně. Tím jsem s Povodím Vltavy skončil a pozemek dále nepronajimám. Za 5let ani jednou snaha o údržbu. Dnes zarostlé do 2m výšky, postupné zarůstání nálety. Prý je to pozemek spadající podle zákona do zvláštní kategorie, kde neplatí, že v intravilánu obce bych si jako soused mohl stěžovat, že není udržovaný a plevel mi zaplavuje můj pozemek zcela beztrestně. Takže státní instituce skutečně nemusí. Což většinou koryta řek, potoků a přilehlé pozemky jsou.
Lidi, máme v sobě obrovský potenciál jen nesmíme hledět čí je to zrovna potok. V každý obci je nějaký bagr či nakladač. Je čas vyjet i kdyby bagroval 16-ti letý kluk či holka. Odvede stejnou práci jako firma která na to potřebuje projekt. Nezahalejte dolejte nádrže a jděte odhrabat ty ostrůvky.. držím všem palce.
Za mě máte bod, protože to je přesně to, co obcím (hlavně těm malým) chybí. Snaha všech obyvatel něco zlepšit. I u nás si ještě před 20-ti lety všichni soukromí vlastníci sekali před i za plotem. Dnes již jen za plotem a obec musí mít dva zaměstnance na plný úvazek, aby toto udělali. A to mohou na jednom konci začít, druhém skončit a vrátit se zpět. Tj. Při platu 15t Kč a dvou zaměstnancích, 360t Kč za rok, které by obec mohla investovat jinak. Lidé jsou prostě pohodlní a umí jen kafrat, co obec pro ně neudělala. Ale co udělali oni? Už slyším tu odpověď "Chodím do práce, platím daně. Tak ať se obec snaží."
Pár let jsem v zastupitelstvu naší obce strávil, tak Vám to popíšu. Obec je financována ze státního rozpočtu. Výše příjmu obce závisí na počtu výdělečně činných FO ( část daně z příjmů) a vybrané dani z nemovitostí. U nás cca 500 obyvatel, rozpočet cca 1,5-2 mil. Kč. Narovinu ve vedlejší obci potřebovali v jedné ulici udělat nový povrch, což celý takovýto rozpočet spolkne. Bohužel ten rozpočet slouží i k platbám obce za el. proud(veřejné osvětlení), platy zaměstnanců ( ať už zastupitelů nebo obecních zaměstnanců, kteří udržují obec sekáním trávy, opravami, atd ) a údržbu obecního majetku. Bez dotací ze "státního" rozpočtu (schválně v uvozovkách, protože to jsou jen přerozdělené EU dotace)nejsou obce( hlavně ty menší) udělat nic navíc, natož na objektech nebo pozemcích někoho jiného. Ať už je to majetek kraje, státu nebo státní instituce(povodí, SÚS,...). A popravdě získat dodatečné peníze ze státního rozpočtu, nebo i dotaci není jen o tom, že zavolám "šéfovi" a on je pošle. A už vůbec nemluvím o tom, dohnat vyšší státní instituce (okres, kraj,...) si udržovat svůj potok.
Jestli váš nový kotel na uhlí a dřevo má účinnost 90 % a vy ji dokážete dosáhnout tak pře váma smekám. Dnešní moderní kotle mají emisní třídu danou podle výsledků ze zkušebny. Tam projdou tak jak výrobce uvádí, ale to jsou takřka laboratorní podmínky. V běžném provozu ty podmínky nikdo nedokáže dodržet, takže z kotle emisní třídy 5 se v běžném provozu stane třeba kotel třídy 3.
Stejně tak u kotlů nižší emisní třídy nedokážete dosáhnout účinnosti 70%. Takže já 20% úspoře paliva nejen věřím, ale mám ji i odzkoušenou. Takže dle Vaší úvahy ti, kteří mají dnes kotel emisní třídy 1 a 2 mají v podstatě kotle třídy 0 a -1.
Stále stejná pohádka a článek o ničem. Stejně tak názory v diskuzi. Tak vám povím svůj příběh. V roce 2010 jsem zakoupil kotel opop H412v, 1. Emisní třída na uhli ořech 1, 2. Emisní třída na dřevo. Po 13-ti letech bezproblémového topení a pouze občasném kouření z komína, spokojenost. Loni jsem vyměnil za nový kotel, kvůli potřebě samočinného topení při víkendovém pobytu mimo domov a babičce doma. Kotel kombinace dřeva ručně a pelet automaticky. První dva týdny peklo. Při roztápění v ručním režimu vždy na hodinu kouře až mi byla hanba. Pak jsem si to vychytal a od té doby, jako vždy bez kouře. Pak nová várka dřeva, ne ideálně proschlého a zase čoud. Takže je to primárně o kvalitě paliva a dostatečně vyškolené obsluze. A ten kdo tvrdí že nový kotel je drahý tak ať si spočítá v Kč kolik je 20% ceny uhlí na zimu. To je totiž úspora při přechodu ze starého kotle s účinností 70% na nový kotel s 90%-ní účinností. U mě by to bylo 12 metráků uhlí za 600=7200Kč ročně.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přesně tak. I hloupí pouliční psi v Rumunsku si umí najít žrádlo a poprat se o něj s ostatními. Jen Češi čekají co jim kdo dá navíc, bez papíru nebo s 60%-ní slevou. Hlavně nedělat nic navíc
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tomu se říká evoluce. Ti silnější, přizpůsobivější situaci a hlavně ochotní něco dělat přežijí.