Už návrat poľných ciest by pomohol a miesto cyklochodnikov by sme mali budovat poľné cesty s prepojením medzi katastrami.
Polní cesty se budují nebo obnovují (viz třeba Odkaz ), ale občas to naráží na nedostatek státní nebo obecní půdy nebo na finance.
Co se týče Těch procent tak to je odhad dle běžných zpráv! Co se týče pandémie za Babiše! Tak ho to potkalo nečekaně a a ani on ani jeho ministři zdravotníctví neměli žádnou zkušenost s touto vyvolanou pandemiji! Co o tom mohl vědět mladý ministr zdravotnictví v 35 letech vědět? A pak další byt starší o tom věděli? Vůbec nic! A Prymula ten se vydává za něco co není! Takže o tom ví taky úplné nic! Je to bývalý běžný kardiolog a po Hegerovy ředitel krajské nemocnice v Hradci Králové! Jeto falešný chlap jako Heger!
Děkuji za Vaši odpověď a za to, že jste popsal, jak jste dospěl k těm procentům. V případě pošty si dovolím zůstat u svých (dohledaných) 10 %, byť si uvědomuji, že v okolí Vašeho bydliště (nebo pracoviště, bydliště rodičů atd.) mohlo skončit výrazně více pošt než jinde. A pokud jde o ty restaurace, tak v mém okolí nemizí ale přibývají, nicméně opět si uvědomuji, že jinde (třeba zrovna u Vás) to může být úplně jinak. (V mém okolí mizely hospody po zavedení EET a zákazu kouření.)
Pandemie potkala nečekaně celý svět, a proto je pochopitelné, že (nejen) politici nevěděli, jak postupovat, a zkoušeli hledat různá řešení. Nicméně je možné srovnávat, jak pandemii zvládly sousední státy, které měly podobné podmínky jako my (fungující zdravotnictví, demokratické vlády, podobnou strukturu obyvatel) a v tomto srovnání jsme z počátku dopadali dobře, ale postupně jsme se propadli mezi nejhorší. Jsem přesvědčen, že k tomu přispěl styl vládnutí Babiše, kdy nevěří ostatním a chce vše rozhodnout sám. Paradoxně mladý ministr zdravotnitví (Adam Vojtěch) byl dostatečně kompetentní (taky se nakonec na post vrátil) a jeho největším problémem bylo, že mu premiér nevěřil (nebo že nedokázal přesvědčit premiéra).
Já jsem tím chtěl říct, že tento krach, nemohla Babišova vláda nijak ovlivnit a na to, aby následně reagovala už neměla čas a ano vlastně reagovala, prudký nárust cen kompenzovala odpuštěním DPH za listopad a prosinec. Naopak bych si mohl myslet, že současná vláda měla dost času na to, aby s vysokými cenami energií něco udělala, ano zasrtropovala, ale pozdě a spoustu podniků to přivedlo ke krachu a přitom to zastropování, tak drahé nebylo, protože si vláda ty peníze cucla zpět pomocí windfall tax.
Předpokládám, že za krach BE neviníte ani Fialovu vládu. Pak ovšem Vaše prvotní reakce na pana Váchu byla poněkud nešťastná (nebo "dost mimo", chcete-li). Tedy pokud jste chtěl reagovat ve smyslu "podívejte se, kolik krachů nastalo během FIalovy vlády" - pak by se hodil nějaký příklad, který spadá do období této vlády.
Anebo je možné, že jsem Váš původní příspěvek vůbec nepochopil a že jste tím chtěl říct něco jako "A to se ještě Fialova vláda musela vypořádat s krachem BE, na který už ta Babišova nestihla reagovat."
Bohémia Energy krachla svou hlouposti a neschopnosti! A od 2021 dodnes krachlo 65% Restaurací a hospod, minimálně 30% Pošt a další docela prosperující Firmy (ty cca ze 40%)! Tak o čem tady chcete polemizovat? Jen žvaníte a zastáváte se tím absoslutně neschopného "Nutely" a jeho kumpánu! Ty už minimálně před rokem měli všichni být mimo dění a v base! A svádět vše na Babiše ( i když ho taky nemusím) neni fér! To by jste mohli na omluvu této této neschopné pětimolice svádět Gottvalda-Husáka a podobně! Zkuste místo napadání,pomlouvání a haštěření pořádně přemýšlet! Jak to udělat k lepšímu! Bude daleko prospěšnější!
Nikoho jsem se nezastával, jen jsem panu Kolbovi připomenul, že zrovna Bohemia Energy padla už před volbami. A vůbec netuším, odkud pramení Váš názor, že nepřemýšlím o tom, jak zlepšit své okolí (svou obec, zemi)....
Mohu se Vás zeptat, odkud čerpáte údaje o krachu 65 % restaturací a hospod nebo nejméně 30 % pošt? Tady píšsou: Odkaz 1 o rušení 300 poboček pošty z 3200, což je méně než 10 %.
Že Babiš není dobrý "vůdce" jsme si vyzkoušeli za pandemie, kdy chtěl o všem rozhodovat, chaoticky měnil opatření a ministry zdravotnictví a výsledkem bylo více úmrtí a déle zavřené školy než v sousedních zemích.
Vím moc dobře kdy krachla a proč, sám jsem byl jejich klientem a také vím, že nárust cen energií v té době nemělo na svědomí Rusko, jak dnes někteří tvrdí, v té době byly za viníky označováni Německo a Francie. Bohemka začala mít problémy již v srpnu 2021 v září my bylo sděleno prudké navýšení cen a hned v říjnu konec.
S tím, co píšete o krachu BE, souhlasím. Mě zaujala Vaše reakce na pana Váchu, ve které jste se ptal, zda za krach BE může Babiš. Nic takového pan Vácha nepsal, jen zmínil, že krach BE nastal za Babše (to chápu jako "za předchozí vlády").
Pokud byste ale chěl nějaké vládě vyčítat, že na krach BE nereagovala, tak primárně té Babošově...
Takže než mít aspoň nějaké miliardy tak je lepší nemít žádné?
Nic takového napíšu. Psal jsem, žena MF usoudili, že přínos z EET je 0 (nebo dokonce záporný). Vzhedem k tomu, že není úplně jednoduché tento přínos změřit (jde de facto o omezení šedé ekonomiky, ale nikdo neví, jak moc je velká), možná mají na MF pravdu. Ale možná tam nějaký přínos byl...
Každopádně v rozpočtu chybí hodně přes 200 miliard Kč ročně (z toho 100 miliard Kč jde na vrub nerozvážnému snížení daní na návrh poslance Babiše v roce 2020) a víc než EET pomohla jiná opatření, třeba snížení rychlosti valorizace penzí (desítky miliard Kč ročně). Větším přínosem by patrně byla i spotřební daň na tiché víno, ale ta neprošla. (Nevím, kolik přinesou vyšší odvody OSVČ - zatím jsem nenašel žádný odhad.)
A proč se aspoň nezachovalo EET? Všichni ví že to peníze a né malé přinášelo ale zrušilo se to jen proto že to vymyslelo ANO. Jak hloupé.
Pokud si to pamatuju dobře, tak ODS slibovala zrušení EET, a pak taky tvrdili, že příjem z EET stěží pokrytje náklady na provoz systému. Změřit přínos EET není úplně jednoduché, nicméně i ty nejsmělejší odhady byly nižší jednotky miliard Kč ročně (což z pohledu státního rozpočtu jsou malé peníze), ty nejhorší odhady byly, že je to zttátové.
Digitalizace stavebka byla tragedie za 2 miliardy a ten dredaty zm.. Se jeste usmiva
Slovem "zm.." nazývá své oponenty Babiš (a zřejmě i další členové jeho hnutí), nicméně u Vás mi přišlo, že k nim nepatříte. Mýlím se?
Tragédie za X miliard byl předchozí návrh od ministryně Dostálové. Řešení, se kterým přišel Bartoš, bylo výrazně levnější (tuším, že někde kolem půl miliardy). Je otázkou, nakolik Bartoš a jeho tým podcenili konkrétní dílčí kroky a koordinaci s dalšími resorty (obce, kraje, katastrální úřady) a jak moc (ne)ochotně se k digitalizaci SŘ postavily ostatní vládní strany nebo jednotlivé úřady. Někdy mi totiž přišlo, že místo způsobů, jak dosáhnout cíle, hledali (úřednicí a politici ostatních stran) spíš důvody, proč to nedělat. Informace, které jsem se k dané problematice dozvěděl (přečetl nebo slyšel od lidí, kteří teoreticky mohli mít lepší povědomí než já), byly zaneseny ideologickým balastem. Prostě ti, kteří fandí Pirátům (i takové lidi občas potkám), obecně kritizovali ODS a SPOLU, že jim jen házely klacky pod nohy, a naopak ti ostatní zase házeli vše na Piráty, že prý jsou arogantní a že jejich přístup nemohl nikdy fungovat. Aroganci některých Pirátů bych věřil (jak to má Bartoš nevím, neznám nikoho z jeho okolí), ale pro digitalizaci použili podobný postup jako u mnou zmíněných přijímaček (DIPSY), které zafungovaly nad očekávání dobře.
Zásadním nedostatkem článku , je opakování mýtu, šířeném mainstreamem, že současnou vládní většinu vytvořila vůle voličů, která se projevila. ve volbách. Pravdou je že pět stran sdružených v koalicích SPOLU + PirSTAN dohromady volilo pouze 43% občanů z těch , co se rozhodli jít k volbám. Koaliční strany se tak ke své většině dostali za prvé díky rozhodnutí ÚS a pak díky tomu, že přes milion voličů nechtělo ani vládu Babiše, ani Fialy, proto volilo jiné strany. Takže díky pravidlům volebního zákona většinu těchto hlasů připadlo Fialově pětikoalici. Většinová vůle k ustanovení současné vlády rozhodně projevená nebyla i když se tento mýtus neustále jako pravda propaguje.
Mlýlíte se v tom, že se koaliční strany dostaly k moci díky rozhodnutí ÚS. Není tomu tak, naopak jeho rozhodnutí tyto strany poškodilo, podle upraveného přepočtu hlasů na mandáty (o tom byl zásah ÚS) mají o 2 mandáty méně než mohly mít podle předchozích pravidel.
Píšete, že vládní stranky volilo pouze 43 % občanů, kteří hlasovali ve volbách. Předchozí vládu ANO + ČSSD (dnes SOCDEM) volilo necelých 37 % občanů, kteří v roce 2017 hlasovali ve sněmovních volbách (pokud přičteme i 7,7 % hlasů pro komunisty, získáme 46 a půl procenta). A roce 2013 sestavily vládu strany a hnutí (ČSSD, ANO a KDU), pro které hlasovalo necelých 44 % voličů účastnících se voleb. Možná bychom místo pojmu "většina" měli používat spojení "sněmovní většina", ale jinak to na smyslu článku nic nemění.
Lepit diry v rozpoctu zvedanim dani je na chocholouska. Ma se skrtat, ne obirat
Na Chocholouška je podle mě hlavně situace, kdy ani neškrtají ani nezvyšují daně, ale jen si půjčují.
Chápu, že škrtání není jednoduché, protože buďto musíte najít něco, co stát nemá dělat vůbec (např. hlídat, kolik hodin strávilo dítě mladší dvou let ve dětské skupině kvůli nároku rodičů na rodičovský příspěvek), nebo zefektivnit, to co stát aktuálně dělá. Díky digitalizaci přijímaček na střední školy tyto školy ušetřily peníze na poštovném a stát (a kraje) mají rychleji podrobná data, ale tatko bychom měli postupovat i v dalších oborech, aby se úspora výrazněji projevila v rozpočtu. Třeba digitalizace stavebního řízení mířila správným směrem, ale (prozatímní) výsledek má nemalé rezervy.
Šlo by ještě škrtat v investicích (což voliči nechtějí, je tu poptávka pro dopravní infrastruktuře stejně jako pro protipovodňovým opatřením atd.) nebo sáhnout na platy a důchody...
Babiš není dokonalý to ani omylem, ale poříd je to lepší volba než současný slepenec který se umí jen chválit a dělá přesný opak toho než co slibovali. a premiér Fiala je čím dál větší zoufalec který je čím dál víc mimo realitu.
Pokud by dělali pravý opak toho co slíbili, tak kandidáti ODS slíbili nezvyšovat daně a daň z příjmu fyzických osob nezvýšili. V tomto ohledu (bohužel) nedělají pravý opak slibů. Přitom díky jejímu snížení (od roku 2021, zásluhou poslanců ANO, ODS, SPD a KSČM) státu každoročně chybí 100 miliard Kč, které by se teď velmi hodily. (Zvýšení daní z nemovitostí je v tomto ohledu marginální záležitost, navíc daně z nemovitostí jde obcím. A sazba DPH se pro potraviny snižovala.)
Až budou volby, budeme se rozhodovat mezi Falou a Babišem. Alespoň já ale nejsem nadšený z žádného z nich. Nikdo jiný ale asi nebude k disposici. Když se budu rozhodovat, budu zvažovat, kdo je menší zlo. A bohužel mi vítězem voleb vychází Babiš. Protože něco tak prolhaného a neschopného jako je Fiala tato země ještě nezažila. Při volbách to bude lehké rozhodování. Rád bych volil někoho jiného, ale když nikdo není. A bude-li za deset měsíců kandidovat Kalousek, tak to by bylo jako z bláta do louže. Ale snad kandidovat nebude Ten už si nakradl dost, třeba s padákama.
Pokud Vám vadí lhaní (mě tedy dost), tak v tom Babiš daleko překonává Fialu. Vzpomeňte, komu soud nařídil, aby se omluvil za vědomé šíření nepravd a dehonstování lidí. Mimochodem, s ověřováním šířených informací má Babiš problémy dodnes, což hezky popsal pan Šídlo v tomto článku: Odkaz 1
A přijde Vám, že Babiš byl schopnější než Fiala? Já si vzpomínám na zmatečná rozhodování, chaotické výměny ministrů zdravotnictví a (ve srovnání s okolními státy) mnohem víc obětí pandemie.
Pokud Vám vadí oba (AB i PF), zvažte další kandidující strany a hnutí.
Přesně tak,prolhaný Fiala už nikdy🤦
Pokud v případě premiére Fialy používáte slovo "prolhaný" (a jistě mi dokážete napsat alespoń 10 lží za poslední půlrok), zajímalo by mě, jaké přídavné jméno byste použila u Babiše, který byl soudně shledán lhářem a s ověřováním informací si nedělá starosti dodnes (tj. de facto šíří dezinformace, viz třeba Odkaz 1 )?
Behem 8mi let kdy melo ANO ministra financí se poměr zadlužení k HDP snížil z 44% (za Kalouska v roce 2014), na 33% ( v roce 2021 kdy funkci přebral Stanjura ).Po 4 letech Fialy jsme opět zpátky na 44%. Obsluha státního dluhu se zvedla o 53 miliard. ( v roce 2025 už to bude o cca 72 miliard). Tzn obsluha státního dluhu se zvýšila o to co se vlada snazi usetrit duchodovou reformou.
K tomu zadlužení za 4 roky o 1,2 bilionu.
A říkají si vlada rozpočtové zodpovědnosti. ( to ze jsou jediní demokraté, jen vše dokresluje )
To je vizitka této vlády. Vypadá to jako vlastizrada.
Mohu se Vás zeptat na zdroj, za kterého čerpáte uvedené údaje? Na wikipedii mají jiná čísla: Odkaz 1 (konec roku 2014 je dluh 38.3 % HDP, na konci roku 2021 je 40.4 % HDP).
A jen technicky: v roce 2014 byl ministrem financí Jan Fischer (vláda, ve které tento post zastával Miroslav Kalousek, končila v léte 2013).
Ten rozvědky na hradě vám zřejmě nevadi je to automat na podpisy této vládní žumpy
Dvě poznámky: Za prvé pravomoci prezidenta jsou výrazně menší než pravomoci vlády a parlamentu. Za druhé současný prezident nešel do politiky kvůli vyhýbání se trestnímu stíhání ani nemá problémy se šířením neověřených zpráv nebo přímo lží. (Pro připomenutí jedné z posledních dezinformací AB doporučuji tento článek: Odkaz 1 )
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To je pri pozemkových úpravách, ale rozorané cesty sú v rámci združených pozemkov, zachovaním čoho sa znemožňuje prístup k pôvodným pozemkom
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V tom máte pravdu. Chtěl jsem jen zmínit, že existují možnosti, jak to řešit... Faktem je, že pozemkové úpravy zatím proběhly jen na cca 40 % zemědělské půdy, navíc ty stavby a obnovy cest probíhají až následně, u nich bude to procento ještě nižší. Pokud by se našlo stabilní dlouhodobé financování pozemkových úprav a realizací navržených opatření v krajině (třeba z výnosů odvodů za zábory zemědělské půdy), mohlo by se časem tempo zvýšit.