Zážitek ze včerejšího vlaku Trilex (Německo) na trase Liberec - Drážďany.
Ukrajinská rodina s kočárkem na výletu: "máme nárok na slevu jízdného".
Průvodčí: "kdy jste přišli do Česka"?
Rodina: " jsme zde dva roky, ale dcera s vnučkou za námi přijela před deseti dny".
Průvodčí: "takže nárok na slevu má jen dcera s kočárkem".
Rodina: dotčeně"Jak to, my jsme všichni Ukrajinci".
Seděl sem tam a nevěřil vlastním uším.
A takhle prý vypadají dezinformace!
Drobná úvaha: když Putin útokem na UA stmelil EU, není to sama UA, která těmito projevy tuto jednotu narušuje? Copak se dá podpora vymáhat? To je to, co mne neustále zaráží na projevech Zelenského a spol. Míra arogance, neochota uznat vlastní chyby, svalování všeho na malou pomoc ze světa a na druhou stranu nadhodnocování vlastních úspěchů. Vždyť už i česká média, která bez uzardění prvních čtrnáct dnů uváděla velké množství dohadů a lži jako fakta, berou zpátečku a začínají je uvádět jako neověřená, nebo neověřitelná.
On někoho ještě překvapuje?
Myšlenkové silně zakřiknutý jedinec, pořádající mejdany v sídle premiéra UK, aby potom tvrdil, že se jich nezúčastnil, lhář, bez uzardění popírající své vlastní projevy a štváč, počítající kolik mu toto štvaní vynese bodů u stejně uboze smýšlejících příznivců, má jedinou slabost. Přesvědčeni o vlastní dokonalosti a nenahraditelnosti.
Problém je v jediném slovu: polarita.
Zatímco jsme prosazovali třicet let svět unipolární ovládaný USA a NATO, rusové se dvacet let tiše chystali na návrat světa bipolárního z období před železnou oponou, zbytek světa v čele s Čínou a Indii deset let intenzivně pracuje na světě multipolárním. Vzhledem k velikosti a pragmatičnosti zatím s jasně se rýsujícím výsledkem.
No, mě by spíš zajímalo, kam se podělo několik tisíc migrantů z
Bělorusko-Polských hranic.
Trochu se bojím, kudy a s jakými pasy dorazí, nebo už dorazili, do EU. Při "kontrole" na některých částech hranice EU to asi nebude tak velký problém. A pokud zavedeme zvýšenou kontrolu osob přicházejících, bude to považováno že strany UA za nehumánní (viz vyjádření vyslance UA v Izraeli ke kontrole příchozích migrantů).
Jako konstrukce dobré, jen to má 'malé' nedostatky. Venezuela nemá další komodity, na které by mohla prodej ropy navázat. A především nemá souseda s prudce se rozvíjejícím průmyslem, který postrádá zdroje surovin, dřevem a uhlím počínaje a ropou, plynem a drahými kovy konče. Zkuste rozvíjet jakékoliv odvětví bez přístupu ke zdroji surovin. Pokud to kdokoliv dokáže, hluboce smeknu.
Informační válka v přímém přenosu. Jen stále nechápu, proč se tak srdnatě držíme nadnesených čísel jedné strany. Opravdu si pro zdůvodnění našeho postoje musíme pomáhat 'berličkami' ne zcela objektivních informací? Nebo jen potřebujeme trvale uspat informace, které se nehodí k našemu pohledu na věc, abychom si odůvodnili vlastní neschopnost či, a o to hůř, zdůvodnit vlastní řešení vnitřních politických problémů. Není lepší "trochu" ubrat vlastním lidem, abychom si vylepšili 'image' schopnosti úpravy rozpočtu. Systém "já šetřím, vy plaťte" bude fungovat jen potud, pokud to bude na koho svést.
Problém není v dostatku či nedostatku ropy, problém je v tom, že se to vládě hodí. Procenta zisku pro rozpočet se nemění: cca 50 procent u nafty a cca 55 procent u benzínu, s vyšší cenou roste současně příjem státní kasy. Tím všichni spotřebitelé sanují 'zodpovědné' sestavení státního rozpočtu, s programem nezadlužovaní do budoucnosti. Bohužel to probíhá ožebračováním v současnosti. A geopolitická situace je jen výbornou zástěrkou.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dle vyjádření ministra zahraničí UA to vypadá, že Kyjevská vláda nemá zcela pod kontrolou své ozbrojené síly, nebo minimálně jejich část a to by mohl být opravdu velký problém. Ono totiž toto neovládaní značně snižuje manévrovací možnosti při vyjednávání.
4 odpovědi