Čecháčci si stále myslí že když budou celý život soustružníkem v jedné fabrice za 25 hrubého že se z nich každý posadí na zadek ale tyto dny jsou dávno pryč, naštěstí.
Měly by tu být podmínky, aby si soustružník mohl otevřít vlastní živnost bez toho nekonečného podkopávání byrokracií. Kdyby se velké fabriky transformovaly na dodavatelské a subdodavatelské řetězce těch malých, velmi malých a středních, pak by to byla jedna z cest jak ekonomiku rozpumpovat. Podívejte v Německu, Francii, Anglii, ale i Beneluxu velkých fabrik je naprosté minimum, i díky této struktuře se Němcům tolik dařilo, nebýt té paní Merkelové a následně pak zeleného amoku.
Chápu že jsme tranzitní stát,ale proč se tomu máme podvolovat, přijede Pšonek z Bohumína, fičí do Itálie, tady ani nenatankuje a máme se o něho starat jak o miminko?
On i ten pšonek občas skočí na nákup, dojdou mu cigarety, má chuť na becherovku, nebo mu cestou zpátky začne docházet nafta u Brna a tak natankuje. To samý Vy si budete chtít v létě zajet k moři do Polska, nebo na nákupy s rodinou do Kudowy, v tom spočívá smysl otevřených hranic, takže Vaše poznámka o pšonkovi je bezpředmětná. Navíc abyste jim nekřivdil, měl byste se podívat na jejich ekonomické ukazatele, především tempo výstavby dálnic a rychlých železničních spojení. Porovnejte růst HDP jejich a náš a velmi rychle vám dojde, že to oni dosahují Německo, bohužel ne my. My zůstáváme tím skanzenem z východní Evropy, oni se sunou na západ.
Neměl tam stát, na druhou stranu nejspíš neměl na výběr po tom, co po projetí několika předchozích odpočívek zjistil, že je to beznadějně plné. Porušit předpisy na přestávky nejde, tak se musí jít cestou nižších pokut, jenže když při tom začnou umírat lidí, pak je na tomhle nekompromisním systému flastrů za porušení 561 něco hodně špatně.
Odpočívek je v ČR všeobecně málo, je to jedna z věcí kam by se vyplatilo ŘSD investovat, na příklad můžu vzít D11 - od Poděbrad do Jaroměře jsou jen 2 velké na 70km, třetí by se měla stavět. Četnost by však měla být minimálně dvojnásobná, tyto nové odpočívky by se nemusely vůbec řešit tak velkoryse s benzinkami, stačilo by tam jen mít WC a dostatek parkovacích míst, především pro kamiony. Za vzor bych si vzal s dovolením Francii - na A9 se nachází Aire de Méze, které zahrnuje malou odpočívku pro osobaky a karavany (na vjezdu je esicko a závora ve výšce 3m. Po odbočení vpravo se nachází po obou stranách podélná parkování pro kamiony, je jich asi 12, než se dojede k velikému parkovišti pro asi 120 kamionů po 4 řadách. Případně na jiném parkovišti můžeme přijmout stání explicitně určena pro přepravy ADR s hasicím a dalším emergency vybavením včetně oddělených separačních svodů dešťové vody a polutantů. V místě se nacházejí toalety a sprcha, kohout na vodu, lavičky, okolí parkoviště je koncipováno jako park s místy pro piknik. Sekce pro osobaky obsahuje 20 míst, dalších 8 je pro karavany podelných.
Pokud by na D11 explicitně vyrostly dvě taková parkoviště plus dvě malá a to v každém směru, myslím že by to hned bylo o něčem jiném. Děkuji
Platím Netflix, Apple TV+, Yt premium, proč bych proboha měl ještě dotovat nějakou Vondráčkovou, Gotta, nebo Davida? Nu jestli to tak bude, poslední telefon jsem si kupoval před 4 lety ve Francii, počítač mám z Německa, myslím že budu dál nakupovat tyhle věci venku, nikdo mě nedonutí sponzorovat něco, co se na mě dívá skrz prsty.
Ano drtivá většina učňů nepotřebuje maturitu, ale kvalitní učňák! A jelikož jich je čím dál méně, přeji jim, ať si vydělají raketu! Začínám běžně vidět VŠ za pokladnami v supermarketech, knihovnách atd za jistě "královské prachy"!
Ale za těmi pokladnami v supermarketech určitě nevidíte absolventy FEL, FJFI, FS nebo PřF, nebo se mýlím?
Jen bych přidal svou malou poznámku k věci, na základě synchronicit, které jsem zažil jak já, tak mí známí jsem poměrně skálopevně přesvědčen, že žijeme v emulaci. Tedy že se dějí naprosto nepravděpodobné věci, kdy pozorovatel ovlivňuje (asi podvědomě nebo nevím) realitu, ale jednoznačně ji ovlivňuje. Navíc v průběhu života hodně lidí zažívá až dialekticky (po spirále) pořád stejné scénáře, aby jim nakonec něco "doteklo", alespoň se mi to tak jeví. Tedy možná při pohledu zvnějšku je to gamesa, kde někdo paří tím, že kouká a vsází na kolikátý pokus subjektu doteče, kde se mýlil, co si kdo přitáhne za karmu a celý systém a všechny subjekty v něm jsou víceméně propojeny. Našeho chemikáře, který machroval až na půdu nenáviděla spousta lidí a přitahovalo to na něj katastrofy a fakt hrůza. Karma rozhodně existuje. Tedy pokud jd eo emulaci a jsme všichni bezprizorné prográmky namlouvající si svobodné rozhodování, přitom výkonný systém ví předem na co tak asi kdy přijdeme a jak se rozhodneme, tak bych viděl, že by měly fungovat i kouzla, zaklínadla (příkazy systému) a kromě jiného opakované restarty a možné skoky v čase, ale nic podobného jsme nezažil ani neslyšel, jen tím chci říct, že jde zřejmě úplně všechno. Jen názor k tématu.
Testující subjekt svým pozorováním ovlivňuje testování měřeného objektu, ale i reality, ve které měření probíhá.
Není se čemu divit, vím jaký je dnes problém sehnat školku/ hlídání a o tom kolik dítě stojí ani nemluvit. Stát by měl k dětem přistupovat tak, že z nich jednou bude mít daně, měl by tak rodiče v maximální možné míře podporovat. To samé vzdělávání - stát by měl vzdělávací systém co nejvíc zprůchodnit, aby se v životě mohlo jednat o kontinuální a z hlediska studia/životních nákladů konzistentní proces - podporovat distanční a kombinované formy studia, třeba i nějak částečně placené, v dnešní době internetů, YouTube vzdělávacích kanálů a přednášek dostupných online je to jen formalita. Dospělí studenti na SŠ/VŠ by mohli studovat také hybridní formou 14/14, kdy polovinu měsíce studují, a aby na ta studia a studentský život měli, druhou polovinu měsíce pracují. Což sice prodlouží dobu studia, na druhou stranu, tito studenti si mohou pak dovolit financovat studia, platit zdravotní, odvádět daně, platit školné v takto hybridním modelu. Hlavně se mohou oprostit od závislosti na rodičích, jejichž ekonomická stránka třeba neumožňuje, aby jejich ratolest metaforicky mířila ke hvězdám.
Populismus mi v tomhle kontextu připadá, jako něco pro společnost toužící žít v klidu, jako vysoce žádoucí. Být tu by nemělo být samozřejmé a kdo si toho neváží, dělá výtržnosti, terorizuje, prokazuje svým chováním, že žít zde v míru je pro takového člověka svým způsobem utrpení, měl by mít zkrátka sbalených těch pár švestek na cestu tam, kde může své násilnické tendence realizovat dle libosti.
Existuje řešení, které by nebylo tolik nedůstojné. Stát by vyčlenil pozemky na okraji velkých měst, bezdomovcům by pořídil karavany nebo mobilheimy, s max pořizovací cenou 200 tis. Stát by pak provozně zajistil pouze vytápění, (dřevo na zimu), přístup k vodě a tyto ubytovací jednotky vybavil fotovoltaikou pro provoz drobných spotřebičů. Karavan dostane občan v existenční nouzi, nárok pouze jednou za život. V kempu by byl správce, který by měl na starost zajišťování chodu, údržbu, úklid sociálního zázemí. Kemp by fungoval na komunitní úrovni, tenhle dělá to a ten zas tohle.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Přesně jak jste napsal,ten pšonek tady nic neutratí ani za cigára ani za nákup. Viděl jste u kauflandu parkovat kamiony? Ti nakupujou jedině v žumpě,tedy jestli víte co to je vy chytráku ze skanzenu.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A všichni kvůli vám hned teď začnou jezdit 1700km na LaJonqueru? Těch přeprav do Španělska jezdí mimo sezónu minimum. K tomu bych rád dodal, že tamnější destinace je z větší části obsažena balkánci, kteří spíš využívají trasu přes Itálii a Slovinsko. Rumun vyjede z ES do Belgie nebo Německa, něco stáhne zpátky do Španělska a pak si vezme nějakou stahovacku do Itálie/Maďarska, odkud to má do Rumunska kousek. O dopravě vím tedy něco málo po těch 12 letech. Tipoval bych, že jste na MKD a pravděpodobně vás štve, že vám Poláci berou práci. Oni problém ale nejsou, Slováci taky ne. Pravděpodobně mi teď odpovíte něco, ať se do vás nes**u, že o vás nic nevím, je také jistá pravděpodobnost, že zdejší diskuze začne gradovat, takže tímto příspěvkem bych se velmi rád rozloučil a popřál Vám vše nejlepší v Novém roce. MZ