Dokud můžete, tak si pobrečte, ale pak že svého života odstraňte, co Vám ubližuje. On jen ten pláč nic nespravi.
No většinou lidé ví, co je přetěžuje a že jedou za hranu. Ale není na koho ty povinnosti přehodit. Chodíme do práce, máme deti, po zaplacení nájmu a všechno ostatního nezbývá na žádné koníčky, natož zaplatit si výpomoc. Procházka zdarma v lese úzkostnou mysl nezastaví.
Takové okolnosti je třeba si před podepsáním smlouvy zmapovat,nedělat ze sebe otroka.
Jenomže dnes chtějí firmy životopis a fotografii i na pozici uklízečky. Pokud při pracovním pohovoru budu pokládat otázky typu - jestli si lze sednout nebo jestli tato pozice není práce pro 3 lidi navalená na jednoho člověka z důvodu úspory financí, těžko se dozvím pravdu. Mě nevezmou. Firma ví, že se najde jiný otrok.
pokud se léčí na psychiatrii, pokud byl i hospitalizován, ať zkusí žádost rozhodně podat. ale musí se jednat o dlouhodobě nepříznivý stav (ideálně rok), stabilizovaný, a hlavně "léčený". je divné, že pokud se léčí, tak ataky přicházejí stále v takové síle. je třeba nejen pravidelně užívat předepsanou medikaci, ale i "odstranit" příčiny, tedy opět pravidelné sezení s psychologem. pak naděje na alespoň 1. stupeň je, protože by "zapadl" do jejich tabulek.
Většina lidí ví, co je spouštěčem a jaké jsou příčiny. Ale. Na psychoterapie nemá peníze. Jeho finanční situace je nakolik špatná, že i tohle je spouštěčem i když chodí do práce a sotva zaplatí nájem. Musí uživit pubertální potomky. I ti jsou v léčení u psychiatra, sebepoškozovani, deprese, sociální fobie. Brigáda s tímto v 15 letech nepřipadá v úvahu. apod. Takže bezvýchoná situace. Ten, kdo má v 50 letech deprese, finanční nouzi a musí být k dispozici potomkům a dělat domácí práce, na myčku také nemá ani na sušičku, sám nezvládne druhou práci nebo práci v zahraničí za lepší peníze. Vlastní zkušenost. Rozvedený manžel alkoholik, ten to nezvládá zase tímto způsobem. Jak chcete tyto spouštěče odstranit?
Když pronajímáte několik nemovitostí platíte také určitě daně státu za pronajímání že? tak tomu nevěřím ani náhodou..Skoro každý kdo navýší nájemné si hezky česky lidově navýší cenu tak, aby měl hlavně pro sebe, včetně placení fondu oprav v bytě , který má platit majitel a ne nájemce. Moc dobře to znám z Prahy, majitelé hrabou pro sebe, aby mohli co nejvíce okrádat nájemce a stát. Jak dobrý je to byznys..Majitelé okrádají a nájemci padají na hubu..
Také se mi to stalo s tím placením fondu oprav. Teprve při podpisu smlouvy to vybalil realitní makléř. Hnus. V Brně. Nyní bydlím ve starém paneláku z 50 let s umakartovým jádrem, věčně ucpanou vanou, prastarým protékajícím záchodem, u sporáku z 50 let hoří hořáky na polovinu. Nelze udělat minutky. Vrchol všeho je, že nelze regulovat topení, ztlumit. Ventily se protáčí. Za tohle platím 22 000 Kč i s energiemi. Můj plat je také okolo 22 000 Kč. S dvěma dcerami. Maturitu mám. Dle bohatých lidí by měla jít polovina Čechů bydlet pod mosty. Nebo kecy typu lépe se učit. Už to není jenom o kuchařkách...Sytý hladovému nevěří. Mám si objednat řemeslníky a nechat závady opravit - mi sdělila paní domácí. A za co? Připadá vám to normální? Ano. Ještě je řešení odstěhovat se na vesnici do levnějšího nájmů. Ale tam zaplatíte za 3 x denně dojíždění do Brna za prací a do škol. Takže finančně podobné.
Řekněte mi, prosím, jak je to s hlasitou hudbou, která hraje v některých supermarketech? Ptala jsem se prodavaček na můstku, tam říkali, že mají migrény z toho a nespavost, ale že manažerce nemám říkat, že mi to sdělily. Přišly by o práci, prostě by je nahradili. Jako zákaznice mám problém s hlasitou hudbou. Takže raději nechodím tam, kde hraje. Tak to řeším.
Zdá se mi to jako společenský problém - pro prodavače a zaměstnance, navíc ohrožuje zdraví.
Ta hudba mě také obtěžuje. Až vytáčí. Nedokážu se soustředit, co jsem vlastně chtěla nakupovat. Prodavačky mi řekly, že mají nařízenou i tu hlasitost. Chodí kontroly. Děs.
Proboha, vždyt je vám bez 2 let 50 roků. Co jste dělali 25 a 30 let se SŠ a VŠ školou, že jste v bryndě?
Pokud máte děti do 15 let, tak co jste dělali s manželem do té doby?
Byt stál v době, kdy jste maturovala a manžel končil VŠ pár korun. Hypotéka a bydleli jste.
Já jsem prodávala byt 3+1 už s vybouraným jádrem v té vaší době za 415 tisíc a kopila 1+1 za 250 tisíc.
Otázka zněla, co teď. Né co jsme dělali před 30 lety. Tenkrát jsem pracovala jako kuchařka a potom u jedné bezpečnostní agentury. Manžela jsem neznala. Plat nic moc.
Nadpis článku měl spíš být: Jedna firma, desítky volných míst, protože zaměstnavatelé nechtějí platit lidem za práci alespoň trochu důstojné mzdy. XXX Je to o penězích. Zaměstnavatelé totiž hledají levnou pracovní sílu, jejich představa je, že zaměstnanci budou mít kvalifikaci a zároveň budou ochotni pracovat na zaměstnavatele za nízké mzdy. Našim lidem ale prostě po 33 letech došla trpělivost a pokud jim to jejich osobní finanční situace nebo finanční situace v rámci rodiny umožňuje, tak nepracují i když by pracovat mohli, případně pracují v zahraničí. Cizinci za naše mzdy také jen tak pracovat nebudou a až zjistí, že za svoji práci mohou na západ od nás dostat násobně více, tak prostě odejdou do Německa nebo Anglie ( minimální mzda je tam více jak 40.000,-Kč ). To, že zaměstnavatelé nemají lidi je jejich vina. Měli už dávno platit za práci pořádné peníze a naši lidi by o práci v ČR měli zájem a neodcházeli by do zahraničí. Osobně mám několik kamarádů, které akutně nic nenutí pracovat, ale tvrdí, pokud by se v ČR za práci slušně platilo, tak by pracovat šli a jsou to lidé, kteří mají vzdělání, kvalifikaci. Osobně v naší zemi nechci ty cizince, kteří přichází jen proto, aby zaměstnavatelé měli levnou pracovní sílu. Je snad ČR nafukovací?! ČR je kolonie západu a politici slouží kapitálu a západním zájmům.
Přesně! Výstižné.
Oni zvou i lidi 50+ na ty pohovory ,ale nabízejí ,tak žalostně málo peněz , že si ten člověk nevydělá ani na dopravu do zaměstnání , nájemné a zdravou stravu a nějakou dovolenou. Ani zaměstnanec 50+ nemůže pracovat pod své výrobní náklady . Pokud jsem inženýr nebo doktor ,tak nemohu pracovat za menší peníze než nekvalifikovaný dělník. Kdejaký kominík nebo jiný revizák si účtuje 500 Kč za 15 minut práce a tady se nabízí mzdy techniků na úrovni 25000 Kč až 30000 Kč měsíčně a chce se VŠ
Právě proto chtějí Ukrajince. Jsou ochotni pracovat za malé peníze.
Pane Pikoro, kolikpak si odkládáte na důchod Vy? Spousta lidí pracuje za minimální mzdua kdyby si měli odkládat 20 000 na důchod, museli by jíst vzduch a spát pod mostem a ještě si půjčovat. Na VUMLu Vás neučili, že kniha knih nám říká, že dělník je hoden své mzdy. To znamená, že z ní dokážete vyžít, což v případě mzdy minimální nejde.
A pokud máte pubertální děti a platíte drahý nájem, nevyžijete ani s třiceti tisíci.
I v řemesle je zlaté dno. Řidič vysokozdvižného vozíku, svářeč a další mají většinou přes padesát. Překladatel z němčiny klidně i sto. Já začínal jako metař s maturitou:-). Dělat pokojskou v Rakousku není špatná práce. Můžete si udělat kurz ošetřovatelky a máte o práci v Rakousku postaráno. Dodělat si vzdělání zdravotní sestry a utrhají Vám v Rakousku ruce.
Děkuji. Dobrý nápad.
Jestli se v padesáti ptáte co máte jako dospělý člověk co by měl předávat zkušenosti mladší generaci dělat, tak máte opravdový problém, který jste měla řešit v průběhu produktivním života. Můžete změnit způsob uvažování. Já například hledám vždy chybu v sobě.
Radím jim učit se němčinu a pracovat v německy mluvících zemích. Když kliknete na nabídky práce v Brně, většina je za dvacet až třicet tisíc. Pokud ovšem nejste IT vývojář, lékař, advokát. Takže nic jiného mě nenapadá. Jezdit do Rakouska a dřít jako pokojská. ( maturitu mám )
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
No nevím. Co mi říkali lidé z ubytovny v Brně, tak platí každý za lůžko ve společném pokoji 6500, - Kč a bydlí po 4 lidech. Peníze - příspěvek na bydlení, za ně posílá úřad rovnou majiteli ubytovny. Nezdá se Vám sprosté omezovat těmto lidem ještě vodu na hodinu denně, když majiteli ubytovny z nemajetných lidí proudí krásný penězovod? A ještě si ti ubytovaní lidé musí zaplatit každé použití pračky. V tomto případě nemají zdarma ani využití základní věci. Přece nájemník v soukromém bytě, kde je součástí výbavy pračka, sušička a myčka na nádobí, nemusí pronajímateli ještě platit zvlášť za každé zmáčknutí tlačítka "start". Podotýkám, že se nejedná o "tmavou národnostní menšinu". Mluvila jsem s lidmi z ubytovny, někteří mají invalidní důchody a přesto chodí do práce. Jeden mi ukázal vývod ze střev. Má rakovinu a pracuje u bezpečnostní agentury. Samozřejmě za minimální mzdu. Proto je na ubytovně. Na soukromé nájemné bydlení nemá kauci ani tučné provize pro realitní makléře. A sprchu opravdu potřebuje během dne z důvodu vážné nemoci kdykoliv.