Někdy je to dělení piva nutné. V poledne zásadně piju nealko, stačilo by nám s manželkou každému malé. Ale tam, kde ho nečepují, musíme koupit láhev 0,5 l. No a tu si rozdělíme. Dále: porce jsou většinou zbytečně velké. Polévku již nemáme šanci sníst. Takže pokud je polévka velmi lákavá, zvládneme po polévce už jenom jedno hlavní jídlo na půl. Nebo dětskou porci. Opravdu nechápu, proč jsou tomuto obéznímu národu servírované tak velké porce. Dopadneme jak Američani, ale ne bohatstvím, nýbrž tloušťkou. Neuvádím to kvůli financím (i když i to není pro někoho bezvýznamné), ale právě ze zdravotních důvodů.
Nevím, připadá mi to jako kverulantství. Dochovali jsme maminku, tetu i tchyni s průměrnými důchody a všem třem ještě zbylo. Vždyť vím, že kromě režie bydlení a stravy vlastně už nic nepotřebovaly, dělali jsme jim "financmistry", měli jsme přehled za co utrácely, žily skromně, ale v pohodě vyžily. A to si ke konci života ještě platily za sociální služby. Mladé rodiny to mají podstatně těžší a to říkám jako již také důchodce.
Bohužel, pravdou je to, že zásobovači/dopravci přivezou zboží a nejsou ochotni čekat na proplacení faktury, kterou poctivec v termínu zaplatí, nepoctivec ne. Ale jak to má poznat, s kým má dočinení? Takže cash je jistota. A kde má hospodský brát cash? Zase jenom u zákazníků. Čili toto je opravdu jeden z důvodů. Bohužel, na Británii nemáme. Tam už tak v 50% hospod/stánků/bufetů cash vůbec neberou! I 30 pencí na veřejném WC také jenom kartou. Žádné scifi, letošní květen v Londýně. Rád bych se toho dožil i u nás, ale iluze si nedělám.
Hlavně by tyto křižovatky neměly být označeny jako hlavní. Když hlavní odbočuje doprava, mnoho řidičů si to neuvědomí a bere to, že jsou na hlavní i když ji opouštějí rovně. Zde by měla být značka "křižovatka" (tedy trojuhelník s X), řidič by si ihned uvědomil, že se musí řídit dodatkovou tabulí. Na těchto křižovatkách bývá hodně nehod. K bezpečnosti by přispěla i vodorovná čára s namalovaným trojuhelníkem "dej přednost" v pruhu pokračujícím rovně.
V Bratislavě zavedli před více než rokem všechny zastávky (tedy kromě tramvajových) na znamení. Je to jednodušší, protože dnes je to hokej, jednou je zapotřebí dát znamení, jindy ne, kdo se v tom má vyznat, těžko se to pamatuje a hlášení se někdy přeslechne. Takhle je to jasné, chci vystoupit, tak zazvoním. Vždy. A při nástupu se v Bratislavě nemusí mávat, stojí-li někdo na zastávce, musí řidič zastavit.
Úplně stejně se chovají bankomaty v Česku. Jakmile poznají, že mám účet v eurech, nabízejí mi transakci v eurech, samozřejmě ve zcela nevýhodném kurzu. A dělá to i Česká spořitelna. Stejně v Británii, je to zkrátka rozšířený nešvar, nic specificky chorvatské. A je to známé mnoho let, divné, že to někteří turisté pořád ještě nevědí. A co se vysokých cen v Chorvatsku týče, až na některé vyložené zlodějiny, je tam dráž cca o 15%. To je inflace, nesouvisí to s eurem. Copak v Česku není o 15% dráž?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přestaňte s těmi nesmysly! A co mají říkat lidé v profesích, střídajících směny, noční nebo víkendové služby? Je to jen fňukání rozmazlených lidí. 2x za rok ta změna nikomu neublíží.
2 odpovědi