Myslíte brát ty miliardy na stavby "veledůležitých" rozhleden a golfových hřišť? Ty ať si klidně nechají a soustředí se na to, jak ten eurobolševický fantasmagorický spolek co nejdřív rozpustit.
Narážíte na dotace. Z toho se stalo neslušné slovo. Jedině s finančními prostředky, které nejsou vaše, můžete zacházet, jako to dělají s dotacemi. Doma budujete všechno s dotacemi, jistěže ne. Někdo má ostřejší lokty a lidově sežene peníze na nesmysl, protože na papíře to vypadá, jako potřebná investice. Na důležité investice nezbude a ani je nedokážou protlačit, neboť se nejedná o zájem. A dotace s sebou nesou myšlenku, získat, obohatit se, když dávají, proč si nevzít i víc.
Je třeba uvést na pravou míru, že členství v EU není zadarmo. Ale toto je logické, ani by nebylo důstojné, jen brát a využívat výhody. Myšlenky z Bruselu jsou často dvojsmyslné a nedávají rozumný výsledek. EU, jako celek, by měla umět bránit svoje občany, svůj průmysl a rozvoj. Místo toho propadla ideologii zeleného snu, který převládá nad jinými problémy. Jiné problémy se stávají okrajovými a často jsou mnohem důležitější, než o několik roků posunout odstavení zbývajících uhelných, či jaderných elektráren. Poměr EU proti světu je směšně malý a svět vyrábí a produkuje na plné obrátky a tím se stává pro EU velkým konkurentem a EU nezbyde, než nakupovat levnější a technologicky pokročilejší výrobky, které sama nedokáže ekonomicky čistě vyrobit. Vidí to všichni i naši konkurenti, jen zabedněný zelený sen mate hlavy činitelů EU. Koho zvolíme ve volbách, je velice důležité, neboť tyto hlasy mohou změnit, společně s dalšími hlasy, nových zástupců, jednostranných pohled na směřování EU. Tady by se nemělo hledět, kdo z jaké strany je, ale jaký má v dané problematice přehled a jak je schopen vysvětlit podstatné argumenty. Debata těchto kandidátů byla naprosto jednoznačná a pro mnohé šokující. Dvě dámy, jedna s přehledem a druhá s naučeným scénářem. Jistě mnozí pochopí, že paní Konečná, byla ta s tím přehledem. Takové, lidi, napříč politickým spektrem, potřebujeme. K panu Vondrovi, toto jsou lidé, kteří tam nemají, co dělat. Veřejně řekne, že má v EU známé a dokáže víc prosadit a doposud bylo co? Nehorázné. Pan Mach si jej namazal na chleba a jeho názory byly velmi kvalitní.
Pravdivé je, že skupina, která má platit, podvádí, neplní daňovou povinnost a současná vláda to podporuje.
Ostatní tvrzení není pravdivé. Před covidem byl výběr soc vyšší než objem vyplacených důchodů. Počet důchodců v blízké budoucnosti nedoroste, spíše naopak. V důchodu jsou silné poválečné ročníky.
A kde jsou ty peníze z většího výběru před Covidem? Všichni to víme, ale nesmí se o tom psát a mluvit.
Důchodová reforma je, jako dvě skupiny. Jedna skupina do systému dává a druhá z něho bere. Skupina, co bere se zvětšila o lidi, co nepracují, další, kteří jsou z tohoto systému placení. Skupina, která do systému dává, je stále menší a snaží se vyhnout odvodům. Výsledkem je, že ti chudáci, kterým stále nakládají víc, se důchodu ani nedožijí a ti, kteří se jim smějí, berou ze systému daleko dřív, než se dostanou do důchodového věku. Důchodová reforma je o odvodech všech, kteří pracují a chtějí důchod. Ti, kteří se tomu vyhýbají, by měli být vyřazeni i ze sociálních dávek, neboť odkud jsou tyto dávky, kdo je dal do systému? Ti hlupáci, co budou chodit do práce až se sesypou a ti nefachčenci budou systém stále vysávat. Až toto ti nahoře pochopí, tak se změní nerovnováha dávám dostávám.
Vivat demokracie. Můžu jít nakupovat bez strachu, že poruším výběr přiděleného vozíku? V obchodě si bere z regálu jistá osoba rohlík a čokoládu a spořádá ji v obchodě. Já nakupuji s obavou, abych měl u sebe lístek z nákupu v sousedním obchodě. Za socialismu se lidi báli, že je přistihne policajt, jak jdou v pracovní době po náměstí, když nutně potřebovali odejít z práce. Dostali jsme se do demokracie, můžete všechno a vlastně pořádně nic. Jeden jezdí rychle na koloběžce a všichni budou platit a pod hrozbou postihu, jako gauneři.
Tu nemovitost od státu nedostali. Museli ji postavit, koupit, opravit ze svého. Člověk s domem, bytem se dostane do potíží, stejně, jako člověk v nájmu. Ten, který se stará a snažil se, tak nedostane a ten, který na to celý život prděl, dostane. S nemovitostí zaplatí za odměnu daň z nemovitosti a celý život do nemovitosti dává peníze. Dokázal v životě něco zbudovat, tak z něho uděláme milonáře a nedostane nic. Ten druhý dostane za to, že na to prděl.
Tohle je ten rozdíl, my jako vyrábíme více eko, jenže naše auta budou neprodejná. Ani dotace je nezachrání. A o kolik ta auta zdražují, aby se evropská prodávala, stejně to nestačí. Škoda slov, zázrak se nestane, jsou stále lepší, evropská auta se kupují, stále ještě z obav z kvality čínských aut. Bez čínských součástek jsme v koncích. A ten pokrok v kvalitě čínských aut je neuvěřitelný.
Zrušte oranžovou, zelená a hned červená. A běda, kdo projede cílovou kamerou kouskem auta vzadu na červenou. A vážně, oranžová je mezistupeň, nejde na fleku zastavit auto a je celkem logické, že když vidím oranžovou, tak zastavím. Ale, když jedu na zelenou a skočí po ní oranžová a nejsem schopen zastavit, neboť nevím, kdy bude oranžová, tak projedu na oranžovou, a to mi tam ještě skočí chodec, který čuměl do mobilu. Zřejmě mají málo práce, co kdyby se raději zaměřili na spoustu řidičů, co se neobtěžují ukázat, kam jedou, telefon, rychlost, tuning, že není slyšet, ale to by měli moc práce.
RD 200 metrů obytné plochy, Jižní Morava, TC vzduch-voda, vodní podlahové topení, teplota v domě 22 stupňů, doposud od listopadu do 28. února protopeno cca. 1,35 MWh elektrické energie. Celková roční spotřeba kolem 6 MWh, dva dospělí a dvě "děti" (19 a 17 let). Stačí vám to pro představu?
Mohu mít představu o nějakém velmi dobře izolovaném bungalovu. Mimo jihu, se topí od konce září do začátku května. My platíme za kWh 9,50. Moje představa je tedy, proč v článku topí dřívím. Jistě byly nemalé náklady na izolace i technologie, přesto platíte dost.
Nejspravedlivější by bylo přiznání podle toho, jak vychovali. Počet dětí je pouze zmenšení skupiny, která bude mít nárok na výchovné. Jestliže z rodiny o 5 dětech ani jedno nepracuje a žijí z příspěvků, stará se o ně v podstatě stát, tak za co výchovné? Naopak 5 dětí, pracují, jsou spořádaní občané, tak ať mají výchovné a to stejné u 1 dítěte. Že je jedináček, neznamená, že se rodiče starali, často se stane, že je zdrojem problémů, právě jedináček, kterému se výchova nahrazovala finančně. Proč vyřadit rodiny, které měly jedno dítě, ale rodiče vychovali slušné lidi???
16
Sledujících
0
Sleduje
16
Sledujících
0
Sleduje
Madam, v 70 letech nemá člověk ani peníze, ani sílu na výměnu kotle! Dáte tam Blaze harmony za nějakých 80 tisíc a umíte si z úspory paliva spočítat, kdy se vám investice vrátí? Za deset let života to určitě nebude! A kousek na východ se střílí a hoří a to uhlíkovou stopu nedělá? To neznečišťuje ovzduší?A ty tepelné elektrárny, co pálí hnědé uhlí, aby mohly dodat dostatek energie pro tepelná čerpadla, nedělají uhlíkovou stopu? Lidi pálí v kotlích kde co, proto ten smrad, ze dřeva to není. Kdyby tahle vláda obyčejné lidi neožebračila, nešetřili by na palivu např. a topili by plynem.
14 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Těch posledních 80 tisíc za Blaze se jich optejte kolik za ty jejich kotle chtějí.