Ale článek je o vlastnim bydleni, nikoli o najemnim. Pokud jste se v 80 letech uvazala k podniku, dostala jste sluzebni byt. To dnes neni, ale dnes take do 30 let pracuje 6 % mladych (oficialni statistika). Proste si musi na vyt vydelat, nasetrit. Pokud chteji dědit, musi cekat, ve 20 to nebude. Mozna byste si mela ceky článek precist.
Reaguji jen na váš příspěvek, že "běžně do 35 žili s rodiči ve dvoupokojovém bytě". Neznala jsem nikoho v okolí
Ve 20 nemela vlastni bydleni zadna predchozi generace. Bezne do 35 zili s rodici v dvoupokojovem byte 2 rodiny, a šetřili. Potom si koupili domek bez koupelny k rekonstrukci, ktery dalsich 10 let o víkendech a dovolenych rekonstruovali, a potom bydleli ve svem. Penize utíkají na zbytečnému najmu, proste dnesni móda, od 20 zit bez dozoru…, to navic způsobuje nedostatek bytu a nasledne vysoke najmy z duvodu poptávky.
Nevím, kde jste žila, ale z mojí třídy na ekonomce jen 2 holky bydlely s rodiči, protože ne vesnici přistavěli patro, jinak jsme se všechny vdávaly meze 20 - 22 a bydlely jsme s rodinou ve vlastním bytě (samozřejmě v nájmu, jiné byty nebyly). Takže já vůbec nevím, kde se bere, že do 35 lety bydleli s rodiči. V domě kde bydlíme už 50 let není ani nebyla rodina s dospělými dětmi
Když si Češka zruší přechýlení, je to její věc, i když se to mně osobně nelíbí (Svoboda, Smetana...). Pohlaví lze poznat podle křestního jm., byť ne vždy.
Ale přechylovat cizinky je podle mě prostě nesmysl. Četl jsem A. Jolieová, J. Albová, má oblíbená S. Hayeková, a to mi fakt rve střeva. Viz titulek: jména se mají respektovat.
Ostatně co je přechýlení: přidání -ová? Pak tedy J. Albaová, rozhodně ne Albová, což jsem opravdu viděl.
Za mě: nepřechylovat, ale když už ano, pak -ová přidat k pův. jménu. Číst "herečka Kelly Hová" místo Hu-ová, když už tedy, to by fakt bylo za trest.
Čeho se ještě od ÚJČ dočkáme? Schválili naprostý nesmysl "hranolka"; kdo navrhl změnu z Charlese na Karla, snad ani vědět nechci, byť tuším.
S tím -ová je to složitější. To by pan Marek měl paní Marekovou a pan Smetana paní Smetanaovou
Nevím, kde jste vzala zrovna tuto definici - pokud použijete vědeckou definici, konkrétně Sociologický slovník, definice dezoláta zní takto: Osoba nižšího společenského statutu, s nízkým příjmem, s výrazně negativistickým vztahem k sociálnímu a společenskému řádu, nedostatkem porozumění pro celospolečenské zájmy.
A společného to má hodne, nakupují tam většinou právě lidé s nízkým příjmem, co se snaží ušetřit, lidé nižšího společnského statutu
, tedy většinou s nižším vzděláním, kvůli kterému si nedokáží domyslet či někde najít, že nakupují často nebezpeční šunty. Ony sice na první pohled vypadají normálně, podobně jako jiné, ale co je v nich nebezpečného, to už je nenapadne. Zkuste zagooglit - zrovna minulý týden byl myslím na Seznamu článěk o nebezpenčých látkách v oděvech, minulý měsíc o rakovinotvorných látkách v hračkách nakoupených na TEMU apod.
Víte, jen za poslední rok stahovala ČOI z obchodů a velkých řetězců množství hraček, ve kterých byly karcinogenní látky, množství masa, ve kterém byla antibiotika, zeleniny s nepovoleným množstvím chemie a mohla bych jmenovat dál, tak nechte dna lidech kde si ty jedy nakoupí
Nejdřív si prosím zjistěte, co slovo dezolát znamená, než ho začnete používat. Jinak k výše uvedenému: potřebovala jsem pár věcí z domácích potřeb. Našla jsem je na TEMU - celkem za 136,- Kč. Došla jsem ale do kamenného obchodu, tam by mne to vyšlo na 712,- Kč a zboží bylo z Číny.
Další význam slova dezolát. "Protagonista dezinformační scény, většinou trvale nespokojený jedinec na okraji společnosti, který si životní frustraci kompenzuje odmítáním společenských autorit a příklonem ke konspiračním teoriím a politickému extrémismu". Co to má prosím společného s čínskými e-shopy?
A jak to asi tak chtějí udělat? Dávat "pokuty" někam do Číny, kde se jim jen vysmějou? A nebo omezit svobodu a tyto tržiště u nás zakázat - tedy vypnout jejich weby? Primitvnější lidé prostě budou nakupovat laciné šunty z Číny a když to stát zakáže, jen si "vypěstuje" nové dezoláty nadávajcí na vládu
Nejdřív si prosím zjistěte, co slovo dezolát znamená, než ho začnete používat. Jinak k výše uvedenému: potřebovala jsem pár věcí z domácích potřeb. Našla jsem je na TEMU - celkem za 136,- Kč. Došla jsem ale do kamenného obchodu, tam by mne to vyšlo na 712,- Kč a zboží bylo z Číny.
Dřív bydlely dohromady v jednom bytě klidně 2, v RD i 3 generace naráz. Dnes spousta lidí bydlí samostatně. Navíc je spousta volných domů na vesnicích, zatímco bytů a domů ve městech se nedostává. Není to jen o počtu, ale i o rozložení.
Nevím, jestli si to pamatujete sama, ale v okruhu mých známých a spolužaček (v roce 1975) žila s rodiči jedna rozvedená, protože se jí starali o děti a jedna na vesnici, protože rodiče přistavěli patro. Jinak jsme všichni bydleli samostatně
"Aktuálně v Česku legálně pracuje více než 122 tisíc osob uprchlíků. V prvním čtvrtletí letošního roku přinesli státu na daních a odvodech 6,4 miliardy korun, zatímco jeho výdaje na ně představovaly 3,5 miliardy korun."
Takže - 6,4 miliardy : 3 (čtvrtletí) je 2,1 miliardy. Děleno 122 tisíci poplatníků je 17486,- Kč. Jaké platy asi mají, když odvádějí víc než 17 tisíc na daních?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pan Fiala ale nemyslel platy normálních lidí, ale jen těch v politice a ve vládě