Tak mě by úplně stačilo, kdyby veškerá vyšetření od jakéhokoliv lékaře byla na jednom místě. Příklad-gynekoložka mě odeslala na mamograf a když jsem byla na kontrole na onkologii, k výsledkům se nedostali protože výsledky byly u jiného lékaře. Nepotřebuji v nemocnici nějakou apku, tam se zeptám, na to máme zatím ještě řeč a umím i číst cedule.
Ono je úplně jedno čím se stravujete pokud jíte přiměřeně a i přiměřeně se hýbete. Je jedno krásné pořekadlo: nežiji proto abych jedla ale jím proto abych žila. Jenže v dnešní době kdy se člověk o svou potravu sám nemůže zasloužit to je těžký. No a taky mozek a chuťové pohárky nám dávají zabrat. Jinými slovy - jsme rozmlsaní přebytkem a blahobytem. A i proto nám tady vznikají skupiny opačných názorů - masožravci a vegani. Neumíme si poradit s přebytečnou energií kterou jsme dřív museli vynaložit na vypěstování ovoce a zeleniny a odchov zvířat která jsme nejdřív museli odchovat a tak nemohlo být maso každý den jak jsme zvyklí dnes. A protože dost lidí žije ve městech z různých důvodů, musí se stravovat tím co mu nabídne obchod a energii vybíjí buď ve fit centrech, na kole, běhu nebo přejídání. Přebytečná energie pak vede mimo přejídání i k depresím a jsme hned v začarovaném kruhu. A nejhorší je, že tyto naše nezdravé návyky pak přejímají i děti. Takže z mého hlediska, zdravě žít znamená i zdravě myslet a zdravě upouštět energii. Není to jen o jídle co, kolik, kdy a jak jím.
Ono u nás máme značek víc jak v lese stromů a vodorovné značení je taky občas na zamyšlenou. Zrušila bych všechny asistenty v autech, značky nechala jen ty nejdůležitější a vodorovné značení jen na krajnici. Ze začátku by bylo hodně havárek protože někteří šoféři už bez asistentů a značek ani jezdit neumí a když má dát přednost kde značka není tak neví co má dělat a už vůbec nemluvím o policajtovi který řídí dopravu v případě kdy vypnou semafory. No ale pak by se naučili používat hlavu a dali si na silnicích pozor. A omezování rychlostí je v některých případech zbytečné.
Před necelými dvěma roky jsem tuto metodu chtěla absolvovat, dělali to tehdy v Brně, měla jsem ale smůlu, pokud nejsem jejich pacient a i když si to budu platit, nemám nárok. Chtěla jsem to i proto, že mě čekala i kolonoskopie a kapsle podle nastudovaného materiálu by měla zobrazit i přilehlé orgány a v mém případě šlo o to, zjistit kde se mě ztrácí krev, tedy i přilehlé orgány by mohly něco naznačit. Takže jsem nakonec absolvovala klasickou metodou obě vyšetření + CT dutiny břišní. Na to jaký jsem z toho měla strach to aspoň pro mě byla brnkačka. Gastroskopie paráda, sestra mě podala lokální umrtvení a ani jsem nevěděla jak jsem hadici spolkla. Kolonoskopie bez problémů jak předešlé vyšetření, jen s tím že Vám podají něco na umrtvení a to mě vyvolalo nevolnost ale až chvíli po vyšetření. Možná záleží i na tom, jaký lékař to provádí, protože před kolonoskopií byla přede mnou paní a když vyšla říká manželovi že to bylo jiné kafe, že lékařka byla skvělá než když byla někde dřív u jiného lékaře.
Lhal před volbami a lže i teď. Že posilujeme energetickou soběstačnost - místo z východu budeme brát ze západu s tím že ze západu to je mnohem dražší, tak jakápak soběstačnost. Že nevěděl že bude inflace 18 % když ji sami způsobili. Říká že Petr Fiala si nevybral vládu s 5 stranami, ale voliči prý rozdali karty - no tak proč šli do spolku Spolu a opět to na někoho hází a v tomto případě na voliče. On a jeho vláda nikdy za nic nemůžou ale vždycky někdo jiný protože nedokáže nést sám odpovědnost a tak to vždycky hází na někoho jiného a takový politik co se bojí tam nemá co dělat. To i řadový občan má větší odpovědnost než oni a navíc s tím že nese následky na rozdíl od politiků.
Ono to není jen o rodičích. Samozřejmě že rodina je dítěti příkladem. Ale, povedu dítě ke zdravé výživě a pohybu. Takové dítě přijde do školy a na svačinu si vyndá například jablko a chléb se sýrem. Ve třídě bude jistě nějaký vůdce party a začnou se mu smát a zesměšňovat že má jen jablko a chléb když teď je trend například coca cola a třeba nějaká sladkost. Dítě není ve svém věku dostatečně psychicky silné aby svačinu někde nevyhodil a spolužáci se mu nesmály. Mnohdy nejsou ani dospělí dostatečně psychicky silní odolávat tlaku natož děti. Takže rodiče a rodina jistě, ale do této výchovy k lepšímu jídlu a pití se musí zapojit celá společnost. Potraviny ve kterých je dost přípravků na zlepšení chuti ale chybí v ní dostatek výživy a na které jsou velice poutající reklamy. Když by tohle začalo nějak fungovat ve prospěch stravy, pití a pohybu, pak ano, měli by být trestaní rodiče když i přes to všechno dětem budou nabízet to nezdravé, jinak za tento stav můžeme ve své podstatě všichni - rodiče, učitelé, jídelny, stánky, dostatek peněz dětem, reklamy, šikana.
Vyjádřím se k poslednímu odstavci - není to pravda. Už víckrát se mě stalo, že platba musí proběhnout jen přes účet, například v pojišťovně Generali, chci zaplatit hotovostí ale nemohu, berou jen platby přes účet. A takových drobností je víc aniž by jsme si je uvědomovali protože jsme je už přijali za své a ani se nad tím nepozastavíme. Takže to není tak úplně pravda a jsme nenápadně tlačeni do plateb bezhotovostních. Další příklad je O2, tam se rychleji domluvíte po chatu než po telefonu. U některých lékařů se taky domluvíte dřív s virtuální sestrou než přímo se sestrou po telefonu. Jinými slovy nás zákon nenutí ale skutečnost je jiná. Takže osobně, uzákonění nebýt nucena do digitalizace a platit hotovostí jen uvítám.
Ono to už ale platí, vždyť jsou zubaři, lékaři kteří nemají smlouvu s žádnou pojišťovnou - mimochodem je jich zbytečně moc - a hradíte si všechno sami. Tak co vymýšlí zase něco co už stejně funguje i bez zákona. Buď mám peníze a jdu tam kde si to plně uhradím nebo je nemám a jdu tam kde přispívá pojišťovna a lékař řekne co je hrazené plně nebo co z části. Přijde mě to nějak divné, copak tím sledují.
Jenže není kriminálka jako kriminálka. Dnešní kriminálky se mě nelíbí. V ČT jako veřejnoprávní stanici chybí lehčí žánr, komedie, naučné dokumentární filmy, muzikály...prostě mix žánrů a nejen kriminálek a různých podivných show. Veřejnoprávní televize má fungovat výchovně a nemá jen ukazovat násilí, vraždy, krádeže a podobně. Nemůže se tedy srovnávat s komerčními televizemi hlavně když jim musíme platit. Pokud nebudeme muset platit, můžou se chovat jako ty komerční a vydělávat na reklamách a pak můžou divákům předkládat ke shlédnutí co chtějí a diváci jim ukáží na co se budou dívat.
Ten článek má sice název "Senioři u lékaře" ale to co tam je popsané platí spíš pro lidi v produktivním věku, protože v 70 letech začít s prevencí je k smíchu. Další věcí je, že i když se senior nějak dopraví k lékaři, většinou to vyzní tak, že mu předepíší jen nějaký lék protože na nějaké vyšetření už je starý, musí se šetřit přeci zdravotním pojišťovnám peníze. A pokud jde o sociální kontakty, těžce pohyblivý člověk těžko bude chodit na nějaké návštěvy, výlety, do klubů a mladí většinou nemají čas na děti natož na rodiče nebo prarodiče. Samozřejmě že to neplatí pro všechny, ale určitě je takových "opuštěných" seniorů dost. Tedy článek bych spíš psala pro mladší generace než pro seniory.
Jestliže za nedávné doby se očkovalo v různých obchodních domech, v tělocvičnách a podobně a ne vždy s vyškoleným personálem a hlavně bez zdravotní dokumentace, pak nevidím důvod proč by magistři nemohli očkovat pokud mají zájem. Za další, já jsem měla tak "skvělého" praktického lékaře, že když jsem přišla s problémem, juknul na internet a pak mě řekl že mě nic není. Takže jsem zašla do lékárny, kde lékárník měl mnohem větší znalosti než lékař. Mnoho lidí nechodí k lékaři ale k magistrovi. Jiná otázka je, jak by se to účtovalo pojišťovnám a za další aby z toho ty naše hlavy pomazané ve vládě neudělali pro občany povinnost nechat se očkovat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zrušíme supermarkety a znovu obnovíme prodejny jako mlékárna kam budeme chodit pro mléko do konvičky, vajíčka koupíme do papírového sáčku, k pekařovi budeme chodit pro pár rohlíků do síťovky, k zelináři zeleninu přímo na váhu a šup do síťovky, zrušíme pojízdné schody a začneme zase chodit pěšky, místo posiloven budeme pracovat na poli a v lese, oděvy začneme zase vyrábět ze lnu, provazy z technického konopí, začneme opět používat plnící pera a ne jednorázové propisky, plíny budeme opět prát a ne vyhazovat jednorázovky a to samé se týká dalších hygienických pomůcek, boty začneme vyrábět z kůže aby se dali několikrát opravit a ne po pár nošení vyhodit, elektrospotřebiče a auta budou opravitelné a vydrží desítky let, přestaneme tolik létat nebo převážet zboží na tankerech a tak by se dalo pokračovat. Mě ten nápad nevadí a za něco jsem i ráda, ale smutné je, že mnohé nápady pocházející z EU jdou mnohdy obráceně až zůstává rozum stát.
1 odpověď