Mladí by měli mít svoji stranu, která by chránila jejich zájmy.
Protože populistické strany jen rozhazují zejména jedné skupině obyvatel, aby je znovu zvolila a pro tyto mladé už zůstanou jen dluhy a vyrabovaná kasa.
Divím se, že nevznikla nějaká takto specializovaná strana, která by např. měla v programu zmrazení důchodů či jejich snížení. Z jejich pohledu je to podle mého názoru zcela legitimní politický požadavek na jiné využití peněz ve společné kase.
No to možná i kdyby vznikla tak se dlouho neudrží protože můj milý zlatý ročníky poválečné a ročníky 70 + by je brutálně přehlasovali.
Mně také naši vnutili střední školu. Ale já měla štěstí, že jsem si tam našla kamarádky. A když jserm v 48 letech přišla o zaměstnání, dokázala jsem se uživit sama.
Ale naše dcery si mohly vybrat a my je nechali jít, kam chtěly.
U mě to byla součást toho průšvihu - našla jsem si tam kamarádku, velmi intenzivní vztah asi tři měsíce, a pak mi napsala "promiň, nejde to". Prostě holka v pubertě a lehce na hlavu. Seděla jsem do konce školního roku vedle člověka, který mi neodpověděl ani na pozdrav. Tohle to celé, pravda, taky hodně vylepšilo. Rozvodový stav rodičů, co se táhl od nějaké sedmé třídy, ten taky. Štědré dny jsem pak trávila u kamarádek, jen abych nebyla doma. Jen na večer jsem se musela vrátit. Byly to příšerné čtyři roky. A bohužel jsem po škole nenašla práci - vůbec jsem nevěděla, jak na to, v roce 1992, tak šup na čerstvě zřízený pracák, v atmošce "kdo chce pracovat, ten si práci najde. Naprosto nová zkušenost, kterou nikdo kolem mě neměl. Bylo mi naprosto strašně, po škole, kam jsem šla, abych měla práci, jít na pracák. A rodiče mi samozřejmě nepomohli. A ani na výšku s jiným oborem jsem se nedostala, i když jsem na sobě makala a skončila s průměrem 1,0. Takže ony ty pep-talks typu "nikdy to nevzdávej, pracuj na sobě, jednou se to podaří" fakt nefungují. No a profesní konec dobrý - všechno dobré, ten se taky nekoná. Ani s tím "praktickým" oborem, který mi vybrali moji rodiče se základním vzděláním, kteří mě nehodlali život na výšce, se sama neuživím.
No, nevím... Jsem Husákovo dítě, rodiče se se mnou rozhodně nemazlili ve všech ohledech, proto jsem se snažila ke svým dětem chovat úplně jinak. Když jsem sama měla malé děti, zájem o vnoučata byl z jejich strany velmi formální (až na jednu výjimku). Velmi, velmi mne to zklamalo, protože sami využívali své rodiče k hlídání vnoučat jak mohli. Na co vzpomínám z láskou ze svého dětství v 70. až 80. letech? Na svého dědu, jeho neprovdanou sestru - tetu a dvě babičky...
Jé, to máte jak přes kopírák, přesně.
Doma studený odchov, kdykoliv bylo třeba, tak zaskočila babička, a pak zájem o vnoučata celkem malý (moje mamka, tak ta se starala víc, manželovi rodiče, ti to nedávali vůbec). Já nejvíc vzpomínám na babičku. Taky jsem měla jen jednu. Zbytek umřel moc brzy, abych je poznala.
Nó, on je tam ještě jiný problém. Oni hlavně strašně změkli a zcitlivěli od té doby, co byli našimi rodiči.
Zrovna dneska babička volala a ptala se vnučky, jak se jí líbí v nové škole. Nastoupila na střední. "Jo," houkne puberťačka a zjevně nemá chuť se o tom bavit. (Docela to dává, to vím já).
ALE: mně moje mamka nedovolila jít na školu dle mého výběru, přes můj pláč, prosby, zoufalství a aktivní odpor mě narvala na střední, kam jsem nechtěla (dneska se fakt divím, že měla tu odvahu, normální děcko by na té škole vyletělo do půl roku kvůli absencím, prostě by tam nechodilo, já byla premiantka, a moc hodná).
Rozvinula se u mě deprese a bylo to na mě vidět, že to nedávám. Kolegyně z práce, které mě znaly, jí říkaly, že se mnou něco je. A reakce? Napomenula mě, ať se netvářím furt tak nasraně, že si toho už lidi všimli. Sucidiální jsem od patnácti, deprese jako z praku. Ve škole jsem si nesedla s lidma, nenáviděla jsem to tam po všech stránkách. Volala jsem o pomoc na všechny strany, kam mě jen tehdy na padlo, ale v osmdesátkách moc nebylo kam. Odpověď psychologa v novinové poradně, podepsaná iniciálami (asi jí to taky donesly starostlivé kolegyně z práce) mi doslova omlátila o hlavu na dovolené. Počkala si a vychutnala si to. Dneska nechápu, proč jsem se nezabila. Nejspíš proto, že i v tom jsem byla sama. Mít o oporu internetu, už tady nepíšu. Bohužel to přehodilo na blbou kolej celý můj život a vrátit to zpět se mi už nikdy nepodařilo. Profese je u mě velmi průšvihové téma.
A takhle žena se ptá vnučky, jak se jí líbí na střední škole. Sama od sebe.
No, lidi se měn
Tak chléb se k luštěninám podává kvůli zmírnění plynatosti kterou způsobují 🤷Co se dochucení týče tak pravě výživový specialisté z MŠMT jsou toho na vině že to není dochucené protože skrouhly sůl a koření ve stravě pro děti.
a jak konkrétně chléb zmírňuje plynatost, když chléb, zejména čerstvý, plynatost způsobuje? Jediná záchrana je narvat do těch luštěnin ve velkém saturejku, a to zas děcka nebudou chtít, má specifickou chuť.
Tak v drtivé většině obcí kde vaří školy mají jídelníček zvlášt pro mateřinku, zvlášt zš a zvlášt pro cizí strávníky takže stěžovat si že důchodci vám nebudou jíst cizrnu či jáhly je zcela mimo mísu. Spíš umožnit volbu mezi alespon 2 jídly či umožnit dát si např jen bramborovou kaši (pro lidi s ARFID-tzn ccca 20% populace) a nedávat na to žádnou štávu z masa (prostě dát si jen jednu ze složek oběda aniž by přišlo do kontaktu s jinou potravinou-štávou/masem...)
no tak to nevím, jak v drtivé většině obcí, co vím, tak se vařilo jedno jídlo pro všechny, jen porce byly větší nebo menší.
ziadne dieta, aspon o tom neviem, od hladu nezomrelo, ked malo pristup k potrave. mal som v zivote obdobie, ked mi rano nechutilo jest. po 21 dnovej hladovke mam chut na jedlo od rana.
vsetko to bude tym, ze organizmus ked ma nejaky problem, tak to riesi neprimanim jedla, co sa prejavi nechutou na jedlo.
najhorsia varianta je asi, ked si dieta nahradi stravu energetakmi vo forme sladkosti a susienok
tak to se docela divím. já jsem měla už docela práce se přesvědčit, abych po 40 dnech vůbec začala jíst.
Ještě, že máme takovýto náš typicky český přístup 🙂. Ale ano, já bych jednal podobně - u nás třeba ty "sekuriťáky" moc vážně nebereme - ostatně, tuhle práci může dělat zřejmě úplně kdokoliv, nezkoumají se žádné psychické předpoklady... když vidím některé sekuriťáky ve vlaku, říkám si, že je zřejmě čerstvě pustili z basy, neboť tak vypadají (potetovaní, neupravení, a úplně nevonící...).
upřímně mám zkušenost, že sekuriťáci překračují své pravomoci a dost si smlsnou na slabých.
Jednou mi takhle přišla domů čtrnáctiletá dcera, která vypadá ještě o dost mladší, že jí sekuriťák v Bille na nádraží prohledal batoh (samozřejmě nic nenašel) a ještě po ní řval, že je tam denně, že ji zná. Vlakem tehdy jezdila jednou týdně, asi čtyři měsíce, a v tom obchodě byla snad poprvé. Měl kliku, že jsem nebyla poblíž, Zavolala bych policii na něj.
Brrr, to bych nechtěl zažít. Nejen ty peníze, ale i to ponížení, že by mě podezírali ze zlodějny. Už to vyjádření "99,9 procenta naších zákazníků je poctivých a za nákupy řádně platí." ukazuje na to, že nepochopili, že jde o omyl. Mě se to stalo v Bauhausu, kupoval jsem vruty, dal do papírového pytlíku a u automatické pokladny spolu s ostatním nákupem jsem zaplatil. Chytla mě ostraha, že jsem neúčtoval pytlík za 1 Kč. Naštěstí měli pochopení, doplatil jsem 1 Kč kreditkou a šel.
bych je vyndala, strčila do kapsy a pytlík jim vrátila. :-P
normoš, mě štve že v Penny zaplatím nákup stravenkami a blbá papírová taška za 5kc...nejde ... tak sem jim řekl ať si ji sežerou, vzal sem chleba do teplejch a šel...
tak v Penny mají i ten jejich "časopis" za peníze. to jsem si ho takhle jednou přihodila k nákupu, jak jsem zvyklá z Billy a Alberta, občas je tam zajímavý recept... a když ho chtěli zaplatit, tak jsem se jen zasmála, že se asi zbláznili a vrátila jim ho zpět na hromadu.
Můj syn jí od malička úplně vše,miluje ryby,maso,zeleninu,ovoce.Jako každé dítě má rád i sladké.Fastfood nevyhledává,nepije sladké limonády. Bohužel ve školní jídelně mu chutná tak třetina jídla.Ryby mu tam nechutnaji vůbec. Chápu,ze má škola nějaké limity,ale někdy jsem v šoku,co mají k obědu.Tim mám na mysli zvláštní kombinace potravin,které k sobě absolutně nejdou a výsledné jídlo logicky musí být nechutné. Někdy máme velký problém,vybrat jídlo,které by mohlo být chutné……
každé ne 😄 dcera třeba sladká jídla nejí vůbec.
Kdo by to zaplatil 😉 oběd pro školáka bezlepek by stál báj oko kolem dvou set za porci
Houby, běžně na akci vařím i bezlepek pro těch pár lidí, co ho mají. a není to zas o tolik dražší. A ten rozdíl by jistě rádi zaplatili rodiče. Nebo nadace. Tady všichni vyšilují s "obědy do škol", aby chudinkám chudým dětem pomohli překonat sociální vyloučení, kterým prý trpí, když nemohou jíst s ostatními. Ale nemocné děti, ty sociálně vyloučeny, případně hladové být mohou, tam to nikomu nevadí. Je to dost nefér přístup.
Děti už jsou dnes dospělé, vždy jedli luštěniny, dodnes je máme v jídelníčku dvakrát týdně, jednou jako hlavní jídlo, podruhé jako polévku. Nevidím problém, ale když to neznají z domu tak to jíst nebudou.
Já jsem taky dospělá, a dokonce dost dlouho. Luštěniny nejím, nedělají mi dobře, i když je z domu znám. Ty dva dny s břichem jako balon, kdy člověk nemůže ani nikam jít, jen upouštět prdy, mi za tu čočku na kyselo ani fazolačku nestojí.
Oproti tomu moc ráda jím ryby, které jsme doma neměli, protože je mamka nesnáší. Takže ne, tohle fakt neplatí.
Já jsem s jídlem mých dětí spokojen, ale jejich jídelna vaří zdravě už dávno. Mnohé děti jsou rozmazlené a rodičům, kteří mají strach, že jejich děti přestanou jíst ge škole vzkazuji, patří vám to, neměli jste své děti rozmazlovat a zvykat je na nezdravé jídlo. Požadovat, aby kvůli vám vařilo nezdravě všem dětem je vrchol nemravnisti a neomalenosti. Z mých zlušeností drtivá většina dětí se zdravou kuchyní problém nemá.
Kydy. Moje dítě jedlo v jedné školce. Na třech základkach a na jedné střední. A odmítalo ty blafy jíst jen na jedné základce. Nemusí byt problém v déčku . Prostě fakt vaří hnusne
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V Británii můžete do 0,8 legálně řídit auto, ve většině západních a jihoevropských zemích je povoleno 0,5. A on nehodu nezpůsobil, hloupej, že si pravděpodobně nepohlídal zbytkáč z předešlého večera.
3 odpovědi
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Je to tak. v tomhle jednoznačně patříme na východ. Německo Rakousko Řecko Francie Anglie Španělsko všude je nějaká hladinka povolená
2 odpovědi