Už jsem viděl hodně. "Převrácenej komediantskej vůz, koně blit, ale toto je síla".
Ale teď vážně.
Předpokládám, že, vzhledem k foto, jde o dům který by při "opravě" spadal pod správu Památkového úřadu. Tedy za "velmi vysoký náklad" a patřičný souhlas !
Kdybych byl developer, který tu chce investovat, možná bych to udělal stejně.
Už jsem viděl hodně. Duši od kola místo plynoměru. Špatně napojenou plynovou přípojku. Sporák bez regulátoru ? Možností je vážně dost.
Ten barák, při úctě k statikům, je na likvidaci.
Asi bych hledal ten pravý motiv ! PROČ ?
Těžko objektivně soudit, když je k dispozici jen fotka. Ale při pozorném pohledu se mi spíš zdá, že ty sutiny kromě vyvalených cihel jsou spíš z lehkého materiálu - všelijaké desky a hlavně tepelná isolace. Řekla bych: vyzdít nově průčelí a opravit střechu a pak už půjde spíš o rozdělení na jednotlivé místnosti třeba z lehkých materiálů. V době, kdy byl dům postaven, byly nosné stěny v podélném směru (oproti panelovým systémům, kde jsou často nosné stěny kolmé na průčelí). Kdoví, proč je dům památkově chráněn, možná kvůli svému stylu, který je asi v souladu s rázem celé čtvrti a nebylo by žádoucí jednotný styl ničit. Když na to nikdo nedohlíží, dopadne to tak, jako např. s novostavbou na nároží pražského Karlova náměstí a Resslovy ul. (proti kostelu sv. Ignáce), kde novostavba úplně popřela někdejší rozdělení na jednotlivé domy a velkou budovou vnucuje náměstí úplně jiné měřítko...
Nájemníkům je to fuk, čekají, že to vyřeší majitel, není to jejich majetek. A vztah k vlastnímu životu mají většinou nicotný, alkohol, kouření, nože... nedivím se. Dneska v nájmech bydlí buď jen mladí nebo právě tihle mentálně slabí.
Nájemce se o revize nemusí zajímat, je to věc majitele bytu, resp. SVJ (Společenství vlastníků jednotek), což je právnická osoba. Překvapuje mne, že někdo má za důvod k revizi to, že mu při neštěstí dá pojišťovna odškodné, jakoby nebyla hlavní ochrana života! Je to svůdná (a mylná) představa, že když se pojistím, že se mi nemůže nic stát...
Není zbytečné chtít být viděn a slyšen, byť by to bylo v rámci nějakého seskupení.
I menšinové názory mají nárok na veřejný projev. Jak jinak by se člověk seznámil s neotřelými názory? Já bych naopak byla pro zrušení podmínky 5% pro vstup do sněmovny, nebo ji aspoň snížit na 3%.
Co se lidovcům vytýká, že "jdou do spolku s kýmkoliv", mám naopak za smysluplné: i když nebudu mít rozhodující vliv, je dobré "být u toho" a přispět aspoň drobným nápadem. Že diskuse zdržuje? Vždyť víme, že to, co zdržuje, jsou především obstrukce a jiné naschvály, které umožňuje špatný jednací řád sněmovny.
Hřebenem Jeseníků prochází hranice mezi Moravou a Slezskem. Jesenicko jako takové leží ve Slezsku. Je smutné, že, a často je to bohužel slyšet z medii, se neznají hranice historických zemí našeho státu.
Zdá se mi také smutné, že rozdělení ČR na kraje neodpovídá zemským hranicím. Moravský Olomoucký kraj si klidně uřízne kus Slezska... A kraj Vysočina (Jihlava) sedí na hranici mezi Čechami a Moravou. Takové zmatení nepodpoří patriotismus.
To je práce taky politiků. Už ti komanči měli lépe pokrytou republiku podniky a závody, protože je probrali po podnikatelích z 1.republiky.
Komunisté pobrali podniky a závody předválečným vlastníkům, neinvestovali do nich a po r. 1989, kdy jsme se otevřeli konkurenci, už nebyly konkurenceschopné.
Cizinci buď budovy skoupili a nově je vybavili, nebo je někdy koupili a zbylé stroje vyvezli (např. SOLO Sušice do Indie). Na každou krádež se posléze doplatí. Jen je třeba si uvědomit, kde byl počátek té zkázy!
Tak chatu kde je jen studna defacto nezkontrolujete (a taky není úplně důvod pokud se vyloženě nepoužívá k pronájmu), ale normální baráky zkontrolujete snadno. Stačí nebýt líný dojít k baráku vyžádat si dokumenty o vývozu a dokumenty o odebrané vodě z řádu a hotovo. Musí to +- sedět. My máme žumpu těsnou, hlídám si to a když jsem to teď počítal za 6 let co tady bydlíme tak nám to sedí na kubík přesně. Jenže nikomu se do toho nechce protože to musí kontrolovat někdo z obce a to je politický problém, dejte starousedlíkovi pokutu za trativod a už Vás nikdo nezvolí 😄
To je pravda, že v rámci obce bude kontrola nepopulární až nemožná.. Měl by to dělat úředník z nejbližšího vyššího úřadu, kde je plná státní správa včetně odboru životního prostředí.
Stát? V katastru obce? Co takhle se zeptat, proč to nepostavil bolševik, když už v akci Z udělal vodovod. Vůbec ho nezajímalo kam to poteče!!!
Ano, a takový špatný postup se často děl i nadále. Místo aby se nejprve postavila kanalizace s čističkou na konci, začínalo se s vodovodem, protože lidi vodovod chtěli a že tím pádem budou mít místo budky na dvoře i splachovací WC v domě - a co s odpadem, tak daleko nemysleli. A u toho vodovodu to často končilo...
U nás panovala ta pověra sofistikovaněji.
Dívka si dala pod polštář dva lístky s potenciálními ženichy. V noci se musela sama probudit, došla si omýt obličej vodou, ale neměla se utřít a nesměla se napít. Pak měla udělat na posteli kotrmelec a propovědět: "Ty můj svatý Ondřeji, já Tě prosím potají, ať mě přijde utřít ten, kdo je mi za muže přisouzen!" A pak měla jeden lísteček se jménem zmačkat a zahodit na zem.
Pokud se jí zdál sen o tom, který na lístečku pod polštářem zůstal, tak to byl věštbou určený ženich.
Ale neznala jsem žádnou holku, které by to vyšlo. Tak nevím....
Podobně já jsem ve svých nadějeplných letech (cca od r. 1950) lezla do postele večer před sv. Ondřejem přes pelest, pozadu (! to nebylo tak jednoduché, měli jsme starodávné dřevěné postele) a přitom říkala: "Ach ty svatý Ondřeji, já tě prosím potají, by se mi ve snách zjevil ten, jenž mi za muže přisouzen!! Doporučuji! Jde to i bez papírků. Blažená doba.
Nikdo ani neví kolik bytů je prázdných. Ani neexistuje žádná metoda jak to zjistit. Občas to teda vypočítají tím že vezmou všechny byty kde nikdo nemá nahlášen trvalý pobyt, a pak jim vyjde vysoký počet "prázdných" bytů. Vysoký ale nepravdivý, protože spousta nájemníků si do pronajatého bytu nenahlásí trvalé bydliště. Samozřejmě studenti to nedělají, ale i spousta lidí co se častěji stěhuje.
Tak právě piráti to chtěli před několika lety spočítat tím že chtěli lidem špehovat elektroměry, a to lidi řvali že jde o bolsevicke praktiky (což měli pravdu). Takže dodnes nikdo ani neví jestli je takových bytů hodně nebo málo, a ani by to nešlo víc zdanit když to stát ani neumí zjistit. Leda nabrat tisíce dalších úředníků kteří to budou zkoumat, což by ve výsledku stálo víc než by se vybralo.
Kdysi jsem se zúčastnila sčítání lidu (za menší přivýdělek). Dostala jsem ke zjišťování několik domů (cca 450 bytů) a evidovalo se kde co, pro statistiku. Neexistovalo, abych nějaký byt vynechala! Pro stát to bylo levné a dostal, co potřeboval.
Pokud by se tak stalo, statisíce bezdomovců by najednou bylo......
Opravdu jste proti příspěvku na bydlení? Víte vůbec, jen kolik seniorů by se neobešlo bez sociální pomoci? Zrušením příspěvku na bydlení by skutečně nastala katastrofa.
Co tak nahradit obecný "příspěvek na bydlení" dorovnáním ceny bydlení starým (např. nad 75 let) či invalidním lidem, tak, aby každý měl střechu nad hlavou, teplo, teplou vodu a jídlo (a nemusel přitom žebrat)? Mladší ať se sami snaží o svou úroveň bydlení!
Budeme doplácet i na zdravotní péči a kdo nemá peníze tak ji nedostane v kvalitě nebo bude čekat a čekat až...💀
Že na to mnozí Češi nebudou mít nikoho nezajímà.
Zdravotnictví stáhlo ke dnu statisíce Ukrajinců jako Titanic.....žádné pojištění, spoření, vše dostali zdarma,všude se vecpali,nic nedali jen čekají s nataženou rukou.Jsou chráněni.Zatímco českým lidem vláda pořádně utáhla opasky a zmrazila platy.
Na bydlení mladí lidé nebohatých rodičů či matek nedosáhnou.Do bídy se děti rodit nebudou.
Platy drahotě nestačí.
Co se domovů seniorů týká, sester a pečovatelek je nedostatek.Za ty ubohé platy tu dřinu nikdo z mladých dělat nebude.
Myslíte, že ti Ukrajinci opouštěli své domovy s nadšením? Jejich země byla vojensky napadena! A většina Ukrajinců (Ukrajinek) si našla u nás placené zaměstnání a pomáhá svými daněmi i našemu hospodářství.
Toto je velmi ožehavé téma. Pozoruji totiž kolem sebe řadu domů, jedno, dvou i třígeneračních PRAZDNYCH. Jsou to domy po zemřelých, nebo zakoupené asi jako investice. Co s tím? Dále jsou domy obydlené pouze jedním obyvatelem, většinou starým člověkem, který se nechce stěhovat třeba proto, že je zvyklý na zahrádku a nebo se bojí jít do panelového domu. /Soudím podle sebe/. Pro řadu lidí by bylo řešením výstavba řadových přízemních domků o 2 místnostech s kouskem zahrádky. Tím by se uvolnilo mnoho domů i bytů a bylo by po krizi.
Jestli starý člověk chce bydlet ve svém, i když tam zůstal sám, neměl by mu nikdo bránit. Vůbec by se to nemělo vyslovit, to už jakoby se někdo chystal dům zabrat! Ale s výstavbou řadových přízemních domů s malou zahrádkou, to by se mi líbilo pro případ, že starý člověk už se ne zcela může o sebe postarat a nikoho k pomoci nemá, takový lepší Domov důchodců...
A nechtěl byste těm majitelům tam nastěhovat nepřizpůsobivé a ještě by jim měli ti majitelé platit na jejich mejdany? Za podobné názory by měl přijít pro vás kriminál - na doživotí. Majetnictví bytů a domů je jako každé jiné podnikání. V nájmu musí mít rozhodující slovo leda majitel - výpověď do měsíce a za neplacení nájmu kriminál. Veškeré dotace zrušit. Neplatíš - nebydlíš. Stát by ušetřil i propuštěním zmíněných odborníků. Čím složitější systém, tím je to nepřehlednější a bydlení to leda znesnadňuje.
Váš názor (neplatič - výpověď - kriminál) nevylučuje názor předchozího přispěvatele ( větší zdanění pro nadlimitní počet vlastněných bytů)! A nemělo by vás opravňovat k takovým útočným větám, jako jste napsal na začátku svého příspěvku!
Když jsem majitel bytu, je čistě moje věc komu a na jak dlouho svůj majetek pronajmu. Státu do toho nic není. Pokud chce mít dost bytů, má stavět. Komunisti, ať byli jací byli, vždy stavěli nájemní byty. Tyto vlády by nejradši vždy řešení problémů hodili na krk majitelům bytů. Danit, vyhrožovat, perzekuovat.. Krást a krást. Na naše byty nám stát nepřispěl a teď by rád parazitoval? Začnete stavět sociální byty. Zatím se o tom jen 35 let kecá napříč všemi vládami.. A skutek utek..
Komunisti ovšem měli nekonečné možnosti, nezapomeňte, že než začali budovat, vše ukradli, domy, pozemky... a dál se nestarali, domy chátraly a ty nové panelové - jeden jako druhý. A údržba a jejich vylepšení (vč. např. zateplení) už čekala na nové majitele...
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To mi povídejte! Ani nemluvte. Já jsem prožil srpen 1968 na vojně v Č. Budějovicích, přesněji řečeno na letišti v Plané. S vojáky našich ,,osvoboditelů" jsme vedli nekonečné debaty o naší tehdejší situaci, ale veškerá snaha přesvědčit je o tom, že tady žádná ,,kontrarevoluce" nehrozila, byla marná. Měli neskutečným způsobem vymyté mozky a na každý náš argument vytáhli svoje noviny, ve kterých nám dokazovali, že nemáme pravdu, protože v novinách, v jejich pravdomluvných novinách, stojí psáno něco jiného. Marnost nad marnost.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Mám podobnou zkušenost, kdy jsme s okupačními vojáky diskutovali (u zámku Valeč v Karlovarském kraji), co je skutečnost a co jen jejich představy. Byli to prostí lidé, jediný jejich velitel byl vzdělanější a stranou od svých vojáků nám potvrdil, že je orientovaný a ví, jak to ve skutečnosti je.