Vypadá to ošklivě. ale myslím, že ve finále to pomůže .Měl jsem malou firmu s 3 až 7 zaměstnanci. Naprosto běžně se stávalo, že někteří zaměstnanci, prostě nepřišli do práce ze dne na den, jakmile narazili na výhodnější(a to se dá vždycky),nebo měli uhradit vzniklou škodu z nedbalosti ,nebo po česku kradli materiál (pod starým heslem ,kdo nekrade okrádá rodinu),nebo se přestěhovali dál a hledali si práci blíž ,nebo jiné osobní důvody. To je samozřejmě legitimní právo. Ale povinnost byla také nějaká daná zákoníkem práce. Myslím si ,že takto se přistup obou stran vyrovná.
Ti kvalitní zaměstnavatelé a kvalitní zaměstnanci si k sobě cestu najdou a nebudou se zbytečně jeden druhého zbavovat. A ti druzí si budou pod možným rizikem snadnější rychlé výpovědi víc snažit si práci udržet. Ne odejít na neschopenku, napřed se několik dní nechat platit zaměstnavatelem a potom státem z daní těch co pracuji a hlavně chtějí pracovat. Čas to rozsoudí, kde je ta pravda
Přál bych si, aby bylo co nejméně "vyčůraných" zaměstnavatelů i zaměstnanců. Nakonec na tom mohou vydělat i ti kvalitní, kteří budou chtít odejít jinam a nahradí někde ty, kteří tolik kvalitní nebyli. A ti méně kvalitní si budou muset najít práci, odpovídající jejich skutečným schopnostem A tak se možná i trh práce rozhýbe.
Pokud jste své zaměstnance měl na pracovní smlouvu a oni z vámi uvedených důvodů zmizeli, tak nedostali zápočtový list a bez toho to není nikde OK.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nejšílenější je, že toto řídí už tři roky zemi s deseti miliony obyvatel.
1 odpověď