Po pročtení této diskuze je mi poněkud úzko. Budu si opět muset dát několikadenní půst.
Jak je možné, že lidé raději věří pomýleným křiklounům, poplašným zprávám a vlastnímu úsudku více než lidem, kteří danou problematiku studují třeba i desítky let? Pokora, logika ani respekt už nejsou v módě?
Rozum se snaží vládnout, zatímco emoce hýbou světem. Smutné.
Nešťastníci, kteří věří logicky vyvratitelným "nesmyslům" nejsou hloupí, jsou nespokojení a vyčlenění. Nesnažme se s nimi bojovat. Pokud s takovým člověkem přijdete do styku, udělejte maximum pro to, abyste pochopili, proč zastává zrovna takový názor. Právě tím, že jim říkáme "pletete se, jste hloupí, jsou to blbosti", zapříčiňujeme, že se uzavírají více do sebe, hledají oporu u stejně smýšlejících a životem, vědou a spločeností zklamaných lidí a odpovědi nachází v alternativních pravdách, protože to, co nám tvrdí hlavní proud, vláda, média, neřku-li vědci, je zákonitě lež a spiknutí. Nikdo vůči tomuto nejsme imunní a proto je zapotřebí mít otevřenou mysl. Zejména kvůli tomu, že nemusí jít pouze o placatou Zemi, ale to doufám, že už vám je po dočtení mého příspěvku jasné.
Pane Lázňovský, mohli byste, prosím, s kolegou Kasíkem místním diskutérům nějak srozumitelně vysvětlit jak funguje věda, jak vývoj léků, co je to spekulace a co hypotéza, jak se dají ověřit zprávy a proč tenhle Vámi tak pěkně a detailně zpracovaný článek není "co by kdyby"? Bude to chtít hodně poutavý titulek (ve stylu "nová mikrovlnka ohřeje vodu za polovinu času"), čtivý úvod, audio-verzi s ideálně doprovodné video - jako to dělá pan Marek. Děkuji. Zdar!
Stálo by za to se vydat i opačným směrem. Výrobci kamer by mohli začít zajišťovat autenticitu nahrávek jejich podepisováním, včetně metadat (datum, poloha...)
Následné úpravy (stříhání) by mohly odkazovat na zdrojové video. S dalším podpisem (Blockchain) by pak bylo takřka nemožné autenticitu zpochybnit. U takovéhle panelová diskuse s Muskem by pak bylo možné jednoznačně říci kdy a čím to bylo natočeno, kdo to upravil, jaká byla původní délka, jaké efekty byly přidány, atd.
Přiznám se, že mně vadí i šmírování ze strany Googlu. Doufám, že respektují nastavení soukromí a např. ukládání historie vyhledávání, ale nedělám si iluze a vědomě vyměňuji osobní data za komfort. Používám Firefox.
Řekl bych, že jsem jeden z mála, kdo je vděčný za (často démonizované) GDPR, které způsoby práce s osobními daty vymezuje.
Připomnělo mi to borce, co se hrdě natáčí při rozbalování (raspakovka) iPhonu 14 a přitom je nevědomky ukazuje, „že by spíš měl investovat do svého bydlení“ - decentně řečeno.
Viz Odkaz
Opravdu mě zajímá, jak se k těmto lékům postaví průměrný Čech. Bude si také říkat, že jde o neověřené, narychlo vyvinuté pilulky, že to má spoustu vedlejších účinků, že jsou v tom čipy, nebo že je to spiknutí vědců a farma-lobby, a že by to vláda (zrovna teď pěti-koala) neměla vůbec dovolit? Já bych řekl, že ne. Skočí po tom bez váhání.
Kéž by bylo možné nějak všem „kterých se to netýká“ vysvětlit, že jsou na omylu.
Obvyklá odpověď je „na mě si nic nevezmou“ nebo „používám rozum a jsem opatrný“. Dělám v IT firmě a pravidelně se necháváme hacknout. Přestože většina zaměstnců principům útoků rozumí a často míváme bezpečnostní školení, vždycky se k nám dostanou, vždy se najde slabý článek.
Nejhorší je falešný pocit bezpečí. Hodně lidí, kteří si myslí, že phishing poznají, se nechá nachytat. Ani byste nevěřili, kolik lidí (od nás) z oboru IT naletí. A samozřejmě, že jsem udělal chybu v Kybertestu (viz Odkaz 1 ).
41
Sledujících
0
Sleduje
41
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jsem jak na trní, kam až se použití autonomních zbraňových systémů vyvine. Zatímco jedni se snaží produkovat automaty na zabíjení, jiní se snaží agitovat za globální zákaz a regulaci: Odkaz
A Číňan se směje.