Onen "folklor" viděný oficiálníma očima je v podstatě uměle udržovaný zvyk, který by bez finančních dotací nikoho nenapadlo udržovat. Něco, co tady kdysi bylo, ale dnes je to už pryč a nikoho nenapadne, aby se s tím zaměstnával. A také to působí vynuceně. Stejně jako jakékoliv "doporučované" a "neměnné" záležitosti. Je to stejně jen obálka dřívějšího života, to, co bylo vespodu - způsob života, společenské prostředí dřívějška, na které tyto byvší společenské hrátky navazovaly, to je dávno pryč. Něco, jako vycpanina ve školním kabinetě!
Vánoce. Měly by to být svátky radosti, v podstatě začátek něčeho nového, měli bychom mít radost, že jsme spolu s těmi, kteří pro nás něco znamenají. Tohle všechno jsme prodali za hromadu věcí. Nějak si pořád nedokážeme uvědomit, jak levně jsme prodali chvíle pospolitosti, vzájemnosti a lásky k ostatním za věci. Věc je věc, nedokáže zdaleka to, co přítomnost a radost s dalšími našimi blízkými. Měli bychom se konečně rozhodnout, že věci nejsou cennější, než lidé. A svátky neprožírat a neprokrámovat. Třeba by se nám podobné svátky bez shonu a šílenství po obchodech líbily daleko více. Zkusme přemýšlet nad tím, co vlastně opravdu potřebujeme. A kolik oněch "věcí" zůstane někde zasrčených, případně za pár dnů či týdnů zmizí do zapomnění. Nekazme si život spěchem a křečkováním nesmyslů. Zkusme si svátky užívat. Nikoliv zkaženým žaludkem či prázdnou peněženkou. Buďme více lidmi. Bude nám lépe.
Pokračuji:
ale sociální mzdou. A za mzdu musí každý něco odvést. Třeba někde zamést, někde vyplít trávu v chodníku, uklidit v zimě sníh a bylo by toho o moc více. Stačí se podívat kolem sebe. A věřte, že by možná časem i tito občané přišli na to, že jinde se dá přijít i k lepším penězům a zkusili by konečně začít pracovat, jako to dělají běžní občané. Minimálně by měli méně času na noční kravály, opíjení se atd. Přitom stačí tak málo. V zákoně změnit ono profláknuté slovo dávka za slovní spojení "sociální mzda". A vysvětlit oněm pobíračům, že za mzdu se dělat musí. Minimálně bychom měli uklizený veřejný prostor a krom toho by se naši pohodlní spoluobčané naučili v praxi staré známé přísloví, že bez práce nejsou koláče. Ovšem nesměli bychom dovolit, aby právě tyto lidi okouzlil nějaký protopopulista. Takže - bereš dávky (sociální mzdu) - nevolíš, protože pro stát nic neděláš. Neděláš - nerozhoduješ. A snad by bylo i lépe!
Ono by možná na ty německé platy i bylo, kdybychom konečně začali používat mozek při správě státních financí. I na ty důchody by možná zbylo. Proč přispíváme lidem, kteří se doslova štítí práce a mají pocit, že stát je od toho, aby financoval jejich životní potřeby??? Dá se pochopit, že pologramotnému jedinci se sníženým intelektem se líbí, že někteří lidé mají vysoké platy a chce mít stejně. Ovšem tento duševní invalida netuší, že za vysokou mzdu musí člověk odvést slušný kus kvalifikované práce. V kruzích oněch pobíračů státních financí (eufemisticky dávek) se totiž zasekl dávno přežitý slogan z doby vlády jedné strany, který tvrdil, že každý má dostat dle jeho potřeb. Povinnost být zaměstnán již není, takže námi sledovaný jedinec si vytvořil mantru, že je povinností státu se o něho postarat. A doslova od narození až do smrti, včetně zdravotní péče , ubytování a jiných potřeb. On sám nemusí nic dělat - pracovní povinnost není zákonem dána. A tak to chodí. Pěstujeme již několikátou generaci, která tímto způsobem žije a slušným tempem vzrůstá. V každé společnosti jsou tací, kterým práce příliš nevoní, ovšem požitky, které si ostatní za výsledky své práce dopřávají, ty samozřejmě chtějí také. A proto stát ještě financuje spoustu organizací, které se o tuto část občanů starají, aby žili pěkně jako v bavlnce. Ti, co pracují ovšem odvádí ze svých příjmů daně, abychom mohli ty, co se práce tak moc bojí dotovat, aby si nepřipadali ublíženě. Pokud takto budeme postupovat dále, bude zle. Možná, že by bylo dobré, příspěvky, které tito státem dotovaní občané, nazvat nikoliv dávkou,
Ano, práce ve školství je složitá. Je třeba vystupovat vysokou školu. To už absolventa stojí nejen spoustu státních prostředků, ale i spoustu financí poskytovaných rodinou studenta a jeho práci - studium. Zdá li se to někomu maličkostí, vzhůru do toho! Po absolvování VŠ vstoupí do pedagogické skutečnosti. Malá mzda, všeobecně sdílené připomínky o to, jak se má, jak má dlouhou dovolenou a tu jeho práci, že by vlastně zvládl každý gramotný jedinec....Stačí se podívat do diskusí o školství. Pak přijde práce ve třídě, kde si nesmí dovolit zvýšit hlas, když žáci zrovna "nemají náladu" na studium. Proč by je také obtěžoval něčím, co si najdou na Wikipedii, oni raději sledují miloučké influencery či nějaké další hodnotné záležitosti, které je připraví pro život. A pokud onen nešťastník před tabulí nějakého nadějného občana pokárá, nedej pánbůh mu napíše horší známku z předmětu či z chování, stane se cílen nájezdu rodičovské autority. Tato, i když často téměř pologramotná (nezastírejme si realitu, podobných lidí je i v současnosti spousta), často posílena nějakou sklenkou "na kuráž", svůj názor "tomu pitomci, co si dovolil na jeho dítko" tak vytmaví s použitím sprosťáren, že začínající pedagog zjistí, že tuto práci opravdu dělat nechce. Podá výpověď a najde si práci, kde jej nikdo neuráží a kde si vydělá tolik, že může třeba i založit rodinu. A upřímně, divíte se mu????
Myslím, že sezení s rukama za zády nabylo až tak špatné. Stačí se podívat, kolik dětí má křivou páteř a čekají je potíže s ploténkami. Ony prolínané ruce za zády tak trochu dětskou páteř rovnaly. Ovšem v dnešní době je jakékoliv vyžadování kázně vůči dětem totální tabu. Také je to vidět na chování jak ve školách, tak na veřejnosti, třeba v dopravních prostředcích. Bude to ještě nějakou dobu trvat, než většinová společnost přijde na to, že ona "výchova nevýchovou" je cesta do slepé uličky. Konečně, již mnoho věcí bylo doporučováno a přišlo se na to, jaký je to veliký omyl!
Nic proti ekologii, ovšem my v Evropě se budeme podobnými novými zákony omezovat a v Indii, Číně, Jižní Americe a dalších podobných oblastech se budou chovat lidé stále stejně a co potom? Myslím, že Evropa celý svět nezachrání, i kdybychom zalezli do jeskyní, abychom nevyvíjeli onu uhlíkovou stopu. To, že tyto různé požadavky zdražují nesmírně výrobu zboží v Evropě bude mít jediný výsledek. Neschopnost konkurovat těm, komu je ekologie a nové požadavky srdečně jedno. Možná bychom na tyhle věci hledět alespoň trochu realisticky. Vypadá to, že žijeme v jakémsi snu, který nám probuzení pěkně osolí! Jen si tak říkám, kolik asi uhlíkové stopy za sebou nechává válka na Ukrajině. Ovšem panu Putinovi je to jedno. Ať jej tedy někdo přesvědčí, ať se začne chovat ekologicky, vyplatilo by se to. Jedná se o velikou zemi....
Ještě že nemluvil o mléku v kravském žaludku či o tom, že si tak nějak nepamatuje, jaké jsou planety ve Sluneční soustavě. Když se to vše dá dohromady, není možné pochopit, co na tomto člověku mnoha lidem připadá tak výimečného a dokonalého. Vždyť není schopen konkurovat lepšímu žáku ze základní školy, neumí česky a jediná jeho "vlastnost" je absence morálky a spousta financí. Lidi, kam jste dali rozum?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak už přiznávají otevřeně budování pátých kolon ve státech Evropy, které kdysi v podstatě ovládali. Mají pocit, že oni politici a pátá kolona jim opět své státy zaprodají. Úplně stejně, jako to udělal kdysi Beneš s Gottwaldem a později všemi milovaný (na Slovensku) Husák. Snažme se uvědomit si, že proruské výroky některých politiků, ale i výkřiky na diskusích jsou částí kazetového oje Ruska proti demokracii. Možná je už čas na to, aby Rusko i jeho politika byla prohlášena za teroristickou a škodlivou a stejně, jako je trestné sympatizovat s nacistickým Německem a jeho politiky, by mělo být tresté sympatizovat s Ruskem, jeho politikou včetně těch, kdo ji v Rusku uskutečňují. V současné době, plné ruských výhrůžek likvidací evropských demokratických států by měl být obdivný postoj k Rusku, Putinovi a dalším politikům této nacionální a barbarské země brán jako vlastizrada a také tak trestán! Jinak si kopeme vlastní hrob. Budeme sice humanističtí, ale v tom hrobečku nám to už nebude moc platné!