Píšete o stavu, který platil před několika lety. Rád ty toky sleduji a je zjevné, že jste si před pár roky vytvořil dojem, který kopírujete dodnes. Export do Rakouska je totéž jako náš export na Slovensko. Je to částečně naše produkce, částečně reexport z Polska a Německa, který směřuje do černé díry v Maďarsku a v severní Itálii.
Nikoliv. Výkonová bilance a přeshraniční toky určují, kolik el. energie dovezete do soustavy a kolik vyvezete. A toto číslo je už léta záporné, tzn. že vyvezete více energie, než do soustavy přiteče odjinud.
Kdyby jste ta data (přeshraniční toky) sledoval často jako já, viděl by jste, že ta situace se příliš nemění. Na Slovensko teče od nás běžně 400-800 MW, do Rakouska zhruba totéž. Výkonový bilance s Německem je různá, Německo využívá často naši přenosovou soustavu k přenosu vlastní el. energie ve směru sever-jih, ale i tak od nás teče do Německa výkon v rozpětí 150-500 MW.
Aktuálně vyvážíme 1838 MW, dokonce nyní i do Polska 171 MW (což není moc obvyklé).
Okolo nás jsou prakticky jen státy s přebytky kapacit elektráren, ať jsou to špinavé polské uhelky, slovenské jádro, rakouské vodní elektrárny nebo německé větrníky. Je úplně fuk, že si elektřinu nevyrobíme v rámci našich hranic. Např. 100 % ropy taky nepochází z našeho území a nikdo neřeší, že nejsme soběstační.
Je vidět, že o problematice energetiky víte velké nic. Rakousko je už léta čistý dovozce, Slovensko bude plně soběstačné snad až spuštěním EMO4. Německo má sice jakýsi "přebytek" instalovaného výkonu, nikoliv ale vyrobené elektrické energie a často dorovnává výrobu nákupem od nás a hlavně z Polska či Francie. Jediné Polsko má přebytky ve výrobě...
Ovšem nikdo se neřídí jen biologickým stavem, ale hlavně socioekonomickým. A ty prostě nejsou v souladu. Může se vám to nelíbit, můžete s tím dokonce i nesouhlasit... znáte to.🙂 Samozřejmě se nevyplácí to moc odkládat, ale když má žena první dítě kolem třicítky, tak ty dvě v pohodě stihne a po víc dětech stejně netouží.
Já vaše socioekonomické důvody nezpochybňuji. Zajděte se podívat na kteroukoliv reprodukční kliniku u nás a uvidíte, kolik žen ve věku 30+ se tam marně pokouší o první dítě....
Doba se hodně změnila, ale lidé po biologické stránce fungují stále stejně.
Prosím vás. Znám dost žen, které měly první dítě po třicítce a stihly tři až čtyři. Lepší než dvě děti do 25 a pak už nikdy nic (příp. neplánované těhotenství řešit interrupcí).
Kdyby měly ženy mít první dítě do 23 let, to by ho buď měly ještě na VŠ, nebo by ani studovat nešly. Tím by byly zcela závislé na partnerovi a kdyby vztah nevyšel, tak na rodičích (nebo na státu?). Proč by tohle měly dnešní ženy chtít?
Říkám, jaký je biologický stav. Může se vám to nelíbit, můžete s tím dokonce i nesouhlasit, ale to je asi tak vše. Stačí se dneska podívat, kolik mladých žen má problémy s otěhotněním. Oproti minulosti to není rozhodně malé číslo a neustále narůstá. A jedním z hlavních faktorů mající na to vliv je právě odkládání těhotenství na pozdější dobu. Příroda se neptá, jaké máte plány....
Ano, vím, že se to dřív bralo jinak. Špatné na tom bylo, že kdo to tak neměl, tak se na něj, resp. na ní okolí dívalo s despektem a ona měla trauma, jak ostatně píšete.
Jenže dnešní stav rozhodně není dobrý. Ženám tikají biologické hodiny mnohem neúprosněji, než mužům. Pokud žena chce mít děti, nejideálnější věk pro první těhotenství je do 23 let. S každým dalším rokem pak klesá pravděpodobnost otěhotnění přirozenou cestou a po třicítce je ten pokles pro první těhotenství vcelku rapidní.
Neni rozmazlena a hlavne neni hloupa,na co privadet deti na svet,kdyz je na svete prelidneno.A vy si myslite ze ty zeny byly nadsene z sesti deti.Byly ustvane a deti mely tezky zivot stejne jako jejich matka.Co mely delat kdyz nebyla antikoncepce.
Mít děti je normální a přirozená věc. Bez toho by jsme už dávno vyhynuli. A nemusíte nutně mít 6 dětí... Máme s ženou děti dvě a je to naše největší radost v životě, ale to by jste nejspíš nikdy nepochopila.
To máte sice pravdu, ale je tady druhá stránka, dřív bylo normální mít až šest dětí, máma prala na valše děti jedno kolo o které se střídaly atd nejsou dnešní mládež drobet rozmazlená jen se ptám
Vaše "dřív" je doba před 70-100 lety, ale nemusíme chodit zas tak daleko. Změnila se zcela doba a pohled mladé generace na život, děti u většiny z nich nejsou tou hlavní prioritou.
Kdysi jsem měl kamarádku, té když bylo 23 let a byla ještě neprovdaná, bezdětná, měla trauma z toho, že ještě nemá děti ani manžela. Dneska je to zcela běžná věc a žádná ženská si z toho těžkou hlavu nedělá.
Porodnost je problém naší společnosti daný ani ne tak politiky, jako spíš celkovou dlouhodobou situací ve společnosti. Mladí lidé jdou spíše za budováním kariéry, chtějí cestovat, bavit se, studovat.... Rodina a děti jsou někde na konci seznamu. odkládají pořízení dětí na pozdější dobu a často to pak nejde.
Druhým problémem je finanční situace, kdy mladí nemají jinou možnost, než pořízení miminka odložit až na "lepší" dobu.
Přikláním se k novému mostu. Pokud by prošla revitalizace starého, zůstal by dvoukolejný a po mostě by se ani tak nedalo jet rychleji jak 60 km/h. Nehledě na to, že u staré konstrukce se projevuje únava a opotřebení materiálu... To revitalizací nespravíte. Ale je to jen můj názor, nikomu jej nevnucuji.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jste mimo. Studujte zdroje a pak poučujte.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Chtěl jste fakta, předložil jsem vám je v podobě online dat z přenosové soustavy. Vy jste naopak žádná konkrétní fakta nepředložil. Pokud ani toto nestačí, pak nemá smysl s vámi dál vést jakoukoliv debatu.