Tady je uvidět jaká je úroveň zdravotnictví v USA a jaká byla vlastní úroveň Bidena. U nás je běžné, že většina mužů po padesátce navštíví urologa, který ho vyšetří na PSA a udělá ultrazvuk prostaty, ledvin a močového měchýře. Samozřejmě jsou jedinci, kteří tuto možnost nevyužijí a pak mohou dopadnout jako Biden. Hodnotu PSA stanovuje také praktický lékař při dvouletých preventivních prohlídkách. Je ale nepochopitelné, že prezident USA (snad nejmocnější muž světa) již před čtyřmi lety nepodstoupil důkladné vyšetření zdravotního stavu, aby mohl vykonávat tak důležitou funkci.
Zase řešíme Čínu. Proč neřešíme, kolik lidí v roce 2100 bude žít v Evropě, příp. ČR. Asi také podstatně méně. Pořád se staráme o cizí, ale naše problémy neřešíme. Autor jaksi zapomněl, že umělá inteligence nahradí spoustu pracovních míst, především těch dnes dobře placených (IT, řídící pracovníci, vysocí státní úředníci a pod.), kteří nebudou potřeba. Ale také třeba řidiči nebo strojvedoucí. Naopak poptávka bude po profesích, které jsou dnes hůře placené, a které souvisí s manuální prací. Pořád budou potřeba lékaři, zdravotní sestry, ošetřovatelky v domovech, hasiči, policisté, instalatéři, elektrikáři. Když si představíme jaký pokrok udělala technická úroveň od roku 1950 do 2025, tak si skoro málokdo dokáže představit co bude za 75 let v roce 2100. Pak skutečně možná nastane situace, kterou už v 19 století předpovídal K. Marx, že pracovat bude jen ten, který bude chtít.
Mohl by mi chytrý pisálek vysvětlit jednu podstatnou věc.Pokud bychom zcela přestali topit dřevem, co by se s ním stalo. Kde by skončily hromady klestí z lesa, desítky tun dreva ze sběrných dvoru,starého dřeva z likvidace starých staveb, či odpadu při zpracování kulatiny. Nechalo by se shnit v lese nebo někde na skládce, příp.likvidovalo ve spalovnách. Chtělo by to trochu myslet, než napsat takový blabol
Tlustý v žádném případě nepreferoval rodinu, ale přispěl hlavně těm bohatym. On zavedl rovnou daň z příjmů, kterou nemá žádná vyspělá západní země. Všechny tyto země mají progresivní daň z prijmu a silnou rodinnou politiku. My bychom chtěli východní daně, ale západní služby. A zrušení superhrubé mzdy tomu ANO a ODS nasadilo korunu. Státní rozpočet přišel za tyto roky o půl bilionu.
Málokterá země NATO má tolik generálů a vyšších důstojníků, jako naše armada. Ať takovou částku dostanou přidáno řadoví vojáci, kteří by byli případné nasazení v akci. Ale ti, kteří jsou jen obyčejné kancelářské krysy, těch by se žádné navyšování týkat nemělo. Jsou to totiž obyčejní úředníci s obrovskými platy a následně s velmi vysokými vysluhami.
Pokud chceme směřovat na Západ v případě daně z nemovitostí, měli by se podobní pisalci také zamyslet nad dani z příjmů. Každá vyspělá západní země má zavedenou progresivní daň z příjmů. Bohužel ministr Tlustý kdysi zavedl rovnou 15% daň a daňové příjmy jsou od této doby na daleko menší úrovni. Zrušení superhrubé mzdy tomu ještě nasadilo korunu. Právě progresivní zdanění, které by zasáhlo vysokopříjmové skupiny by naplnilo státní kasu. Tato skupina lidí by to příliš nepocitila. Chtěli bychom nízké daně, ale kvalitní státní služby. Samozřejmě by museli být k tomu i patřičně nástroje přísně potírajíci korupci v nakládání s veřejnými penezi. Ne jako v případě Motolské nemocnice, kdy selhaly veškeré kontrolní mechanismy a případné tresty budou možná směšné.
Kdyby se dříve novináři zajímali o daňova přiznání manažerů v Motole, bylo by to užitečnější. Je mi celkem jedno,kolik Putin vydela a jaký má majetek. Předpokládám, že jsme na rozdíl od Ruska demokratický stát a spíš by mne zajímalo DP a majetek např ředitele VZP, který přes vysoky plat dostal nadstandartni roční odmenu. A to je VZP ve ztrátě
Zajímavé je, že se v diskuzi stále mluví o opravě a zprovoznění NS2, ale nějak se zapomíná, že funkční plynovod z Ruska vede také přes Ukrajinu a Slovensko do Česka. Je úplně v pořádku a tudíž může fungovat. Místo nákupu plynu přes terminály (zelené mozky by tohle mohly uvítat), kdy se zbytečně produkuje CO2 lodní dopravou přes půl světa, bychom měli levný a hlavně kvalitnější plyn oproti břidlicovému. To by mohl Trump s Putinem a Zelenským domluvit.
Líbí se mi, jak autor článku srovnává paušální platbu za jistič s paušálem u telekomunikací. Zapomněl ovšem na jednu zásadní věc. Hovory (data) se nemusejí nikde "vyrábět", ty zdarma tvoří uživatelé. Ovšem elektřinu, (podobně i plyn), někdo vyrobit musí. A pokud budou stálé platby vysoké a cena silové elektřiny nebo plynu nízká, dojde samozřejmě k plýtvání. A toto určitě není správná cesta k efektivnímu využívání jakýchkoliv zdrojů
Při hodnocení co si kdo mohl z průměrného platu koupit dnes a před rokem 1989 se zapomíná na jednu zásadní skutečnost. Ze stejné hrubé mzdy je dnešní "čistá" mzda daleko nižší. Dříve se neplatilo žádné sociální a zdravotní pojištění. Navíc každý kdo měl děti, bral přídavky (na tehdejší dobu ne malé) a jeho "čistá" mzda byla většinou vyšší než hrubá. Proto v případě rodin s dětmi se porovnávají hrušky s jablky Ať byl minulý režim jakýkoliv, tak v podpoře rodin byl daleko vstřícnější. Prostě se choval podle hesla "rodina je základ státu". To bohužel dneska neplatí. Daňově se ulevuje především bohatým (zrušení superhrubé mzdy) a většina dnešních mladých, které nemají větší podporu rodičů si rozmyslí, zda založit rodinu, či nikoliv.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nevím o jaké odpovědnosti za své podřízené se mluvi. Mluví se o ní vždy jen v souvislosti s odměnami. Pokud se ale stane něco nepříjemného, viz zásah na fakultě, kde to vedení policie absolutně nezvládlo nebo na takovou situací nebylo připraveno, vždy se mluví o selhání někoho nebo systému. Ještě se u nás nestalo, že by kvůli té velké zodpovědnosti, za kterou berou tyto velké odměny, někdo odstoupil