Ano,budou problémy s výkupem,nějaké výkupní automaty,nové skladovací prostory,odvozy na další zpracování a další věci kolem toho. Na druhou stranu si myslím,že se plastové lahve nebudou válet v křoví,na příkopech a podobně. Bezdomovci toho využijí a budou je sbírat a nosit do obchodů. Když jsou schopni vybírat popelníky,aby si trochu pokouřili,tak ty plechovky a plastové lahve sbírat budou,aby si přilepšili.
Jakmile policie někoho obviní z podezření z finančních machinací,obvinění ze zneužití pravomoci,praní špinavých peněz, tak má být okamžitě zablokován jeho veškerý majetek i majetek jeho rodiny,aby se nedalo něco,co získal nezákonně ulít někam jinam. Pokud se podezření neprokáže,tak v plné míře odblokovat.
Vážený pane. Mám včelařskou školu v Nasavrkách. Určitě Vám to něco říká. Kdybych před mistrem panem Mandlíkem vyřkl oslovení královna,tak by mi z fleku napařil za 5. Můj strýček i všichni staří včelaři vždy používali slovo matka,nebo matička. Včely pro ně byly skoro posvátné a podle toho je nazývaly. A ještě jedna věc. Včely,dělnice nesbírají med,ale sladkou šťávu-nektar z květů stromů,květin a později i medovici a tento nektar v úlu přetvoří na med.
Když opomenu vše ostatní kolem svévolného vysázení stromu na cizí pozemek,tak největší blbost bylo sázet dub 10 metrů od vzrostlé lípy. Dub by neprosperoval. Od lípy by měl stín a táhl by se jedním směrem za světlem. Minimálně 20-30 metrů od lípy. Svévolné vysazování stromů na cizí pozemky je dost velký nešvar. Je dobře,že lidi mají zájem vysazovat listnaté stromy do volné přírody,ale musí to mít nějaká pravidla a řád. Pak je z toho chaos a ještě by měly mít nějaké dendrologické znalosti o tom co ten či onen strom potřebuje pro zdárný růst. Strom má na vysazeném místě zdárně růst 100,200 i více roků a ne ho po 30ti letech kácet že něčemu překáží/blízko cesty,blízko stožárů el.vedení a podobně/ nebo je utlačován jiným již vzrostlým stromem a přirozeně odstavuje větve a chřadne. Když něco vysazujete,zvedněte hlavu a podle vzrůstnosti stromu i kolem sebe jestli tam něco nepřekáží.
Již na začátku článku se píše,že sběr je povolen jen pro vlastní potřebu. Jak je možné,že se ve velkém prodává na trzích? Ano,na procházce si uříznout pár listů do pomazánky a opravdu jen pro vlastní potřebu,s tím nemám problém. Ale orvat celou rostlinu je trestuhodné. A kdo tvrdí,že mu to nevadí,ale naopak prospívá,tak to je nesmysl. Rostlina na jaře vyžene nové listy a jsou tam schovány i květní stvoly s květy. Když někdo uřízne,nebo utrhne u země celý trs listů i s květy,tak rostlina musí vynaložit nemalé úsilí a mnoho zásobních látek pro vytvoření nových listů a květů. Jeden rok to bez problému zvládne,ale pro příští rok je patřičně oslabena. Pokud ji někdo takto sklidí třikrát,tak jí je konec. Těch,co si to opravdu trhají jen pro svoji potřebu a do své kuchyně je málo. Převažují nenažranci,co se snaží vše zpeněžit a Ti ničí přírodu v nemalé míře. Proč má člověk stálou potřebu něco z přírody ničit? Mám ho na zahradě také,ale získal jsem ho výsevem ze sběru zralých semen,tím jsem mu nijak neublížil. Ona nám to příroda pomalu,ale jistě vrací. Kdo to nevidí,ten nic nepochopí. Nejsem fanatický ochránce přírody,ale co se děje je někdy až přespříliš. Každý pozemek má nějakého majitele a podle toho by se lidi měli také chovat. Jak by se jim líbilo,kdyby jim na zahradě kvetly či rostly nějaké zajímavé rostliny a kolemjdoucí by si je přišli jen tak natrhat,to by bylo řevu co tam dělají. V našem státě to je stále jak za hlubokého socialismu a komunismu. Co je Tvoje,to je také moje,ale co je moje po tom Ti hovno je. Co je zadarmo,toho se musí urvat co nejvíc,nehledě na následky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jak píše Karel Vašíček,jaký je rozdíl mezi lisem na hrozno a lisem na jablečnou drť. Obojí vytlačuje z ovoce ovocný mošt. A ten chomout,dole půlený by měl být chomout pro hovězí dobytek. Dobře se nasadil přes rohy krávy nebo vola,aby se mohly zapřáhnout do potahu. Je jedno,jestli do povozu,žebřiňáku či pluhu na orbu.
2 odpovědi