Mladí by měli mít svoji stranu, která by chránila jejich zájmy.
Protože populistické strany jen rozhazují zejména jedné skupině obyvatel, aby je znovu zvolila a pro tyto mladé už zůstanou jen dluhy a vyrabovaná kasa.
Divím se, že nevznikla nějaká takto specializovaná strana, která by např. měla v programu zmrazení důchodů či jejich snížení. Z jejich pohledu je to podle mého názoru zcela legitimní politický požadavek na jiné využití peněz ve společné kase.
Ty důchody už defacto snížili jejich odsunem do pozdějšího věku, na to netřeba další stranu, která by se na tom přiživila.
Vzhledem k tomu, že spousta rozhodnutí ovlivňuje společnost na celý život, mohl by se do voleb přenést algoritmus průměrného dožití. V 83 letech má člověk před sebou průměrně 6 let života, v 64 letech 18 let života, zatímco ve 24 je to asi 54 let. Váha hlasu 83 letého by tak mohla být 3x nižší než 64letého a 9x nižší než 24letého.
Dobrá rada nad zlato, ale tahle je k zasmání.
Ano, uhlík skutečně ukládají rostliny do své hmoty. Ty však sežerou býložravci nebo prostě zetlu nebo shoří a dříve nebo později se vrátí(CO2) zpět do atmosféry. Říká se tomu malý uhlíkový cyklus. Je tu však ještě jeden proces, který je nevratný. To jsou vápenaté schránky mořských živočichů, což je zase jen přeměněný CO2 . Ten však po jejich úmrtí beznaděje na vrácení zpět klesá ke dnu, kde tvoří obrovité sedimenty. A přesně to je důvod setrvalého poklesu tohoto životodárného plynu v atmosféře. Je třeba připomenout, že jeho současná koncentrace je cca 420 ppm. Před 550 mio lety to bylo 7000 ppm. Ještě v době vyhynutí dinosaurů kolem 1000 ppm a životu se nebývale dařilo. Na konci poslední doby ledové tato koncentrace klesla na 180 ppm, což je pro rostliny a vlastně pro veškerý život na Zemi koncentrace smrtelně nízká! Při ní již nejsou rostliny schopny fotosyntézy a hynou. Spolu s nimi pak i živočichové. Buďme tedy rádi, za mírné zvýšení CO2, na kterém se také jako lidstvo nepatrně podílíme. Třeba se nám tak podaří pomoci odsunout další velké vymírání způsobené nedostatkem CO2!
Klid, vápenatých schránek jakož i mořského života v důsledku oteplení a znečištění ubývá.
Ano, za minulého režimu bylo lépe ve dvou věcech. Nebyly počítače a my jako děti jsme byly buď neustále venku nebo si četli, případně ti vzornější se šprtali. A za druhé, nebyly mobily, takže člověka neustále nikdo neotravoval, ať už z práce nebo rodiče, teléfon měl málokdo. Pokud někdo něco někomu chtěl, buď ůstně z očí do očí, nebo napsat dopis- Také jsme se více mezi sebou bavili. Dnes vidíte houf dětí a každý čumí do mobilu a komunikace minimální.
Digitalizace všeho je mnohdy nešťastná.
Je až sranda, jak se současní novináři snaží vnutit, že líp nebylo. Buďte v klidu, opravdu nebylo. Nicméně zas nebylo tak černě. Je třeba rozlišit 50. a 80. léta.
Článek jsou víceméně obecné fráze, konkrétní údaje jsou jen tyto:
Věznění odpůrců - nepopiratelně je hlavním zločinem režimu. Ty, co neplavali s proudem, nemusel režim takto poškozovat,
Kádrování (aneb příprava korýtek) bylo, na to hlavně v 89. dojeli,
Zavřené hranice – další velká chyba a zbytečnost režimu,
Ta dovolená na Lipně byla dotovaná, za pakatel a jelo se tam podnikovým autobusem za babku,
Autor článku zapomněl na povinnou vojnu (v 50. letech pekelnou), ta, nebo téměř neplacená ztrátová civilní služba však přetrvávala ještě za současného režimu v letech cca 1990 – 2004 (+-2 roky),
Dokola opakované prázdné regály a fronty na maso v 70. – 80. letech už nebyly, v 50. letech si po válce moc nevyskakovali ani na západě.
V 70.-80. letech bylo dostupnější bydlení, proto více dětí, to nedokázaly ani současné vlády, vymírání republiky prý vyřeší imigrace, no to to vidí růžově.
Současný režim je lepší, nicméně není dobré nedostupné bydlení a oddalování důchodů – to je přímé okradení občanů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Že to tu třetinu baví, jsou užitečnější věci.
Držitelé na tom lpí úporně jak vosa na bonbónu.