Na základě některých komentářích už věřím tomu, co mi říkala babička o utečencích ze Sudet a některých našich "spoluobčanech", kteří jim odmítali jakoukoliv pomoc (dokonce i v případě, že šlo o příbuzné)... Kdo chce, pomůže, kdo nechce, hledá důvody, proč to nejde. Jak jsem napsal jinde: Strach-Závist-Nenávist (Goebbels)
Není divu, skupina bývalých prominentů (StB, komunisti) je velká a jejich "Se Sovětským svazem (Ruskem) na věčné časy" platí pro ně stále. A pěkně se rojí a využívají slabin demokracie. Jinak by zatočili s opozicí velmi rychle, to stále umí. A k tomu naivkové, nešťastníci a absolventi vysoké školy života...
Děkuji, lépe bych to nenapsal. Také mne zaráží, jak krátkou paměť mají lidé zejména z mé generace. Neradi slyší, že jsme byli více jak 40 let kolonií Sovětského svazu a navíc více jak 20 let okupováni. Realita: 70 -120 tisíc vojáků, u nás v Olomouci ruské obchody a školy, na Libavé sila s raketami. Z tohoto pohledu jsou řeči o naší závislosti na USA tragikomické. Ale dost lidí kolaborovalo za Hitlera, podobné to bylo i za Husáka. V celé ČSSR bylo kolem miliónu členů KSČ, ti museli souhlasit s politikou strany a vlády, tedy i s okupací. Ti s charakterem byli po r. 1968 vyhozeni. Je pravda, že často bylo dilema jasné, vstoupit a mít jakési výhody a budovat svou kariéru, nebo odmítnout a mít potíže například v práci, popřípadě s přijetím dětí na vysokou školu.
V roce 1997 jsme měli možnost s manželkou učit skupinu ukrajinských mladých lidí, jejichž rodiny byly postiženy havárií v Černobylu. Byli vstřícní a snaživí, pomáhali v době povodní a někteří tady zůstali, vystudovali a mají rodiny. I nyní jako učitelé v důchodě rádi pomůžeme třeba s výukou češtiny. Je to každého věc, kdo chce, pomůže, kdo nechce, hledá důvody, proč to nejde. Kdyby šlo o utečence z Ruska, pomohli bychom také.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zachoval se správně. Jiní politici po daleko větších "průšvizích" dělají mrtvé brouky a lidé jim to žerou...
1 odpověď