Tu stabilitu nevnímám apriori tak, že ve špičce energii z baterie dávám a ekvivalent mimo špičku zase odeberu. Hlavní smysl pro stabilitu by mělo být odčerpání přebytečné energie ze solárů v době přebytků ve slunečních dnech. Na to by musela být připravena infastruktura tak, že bude umožňovat u stojanů motivaci pohyblivou cenou. Budu uvažovat třeba takto: Zítra má být slunečno, budu tedy laciněji dobíjet baterii elektromobilu do plna až zítra. Rozhodně lepší řešení než kontroverzní mařiče energie.
Já bych přivítal rodinné auto s prodlužovačem dojezdu (EREV). Protože čistě elektrická rodinná auta jsou v Evropě předražená. A když bydlíte v bytovce bez fotovoltaiky na střeše, tak je to ekonomický nesmysl. Takže řešení: Vybavit Joggera elektrickým motorem a malou baterií jakou má Spring, nebo i menší. Vyhodit z Joggera současný motor, spojku, startér komplikovanou převodovku, baterii, všelijaké sondy a časovače ventilů. Místo toho dát prodlužovač dojezdu, tedy malý motor s generátorem o celkové váze kolem sta kg a nějakou elektroniku. Tím získám auto s parametry vyšší třídy. Tedy s jako-by automatickým řazením, zrychlením do osmi sekund na100km a s výhodami elektroauta ve městě. Proti BEV ušetřím i na celkové váze a hlavně ušetřím peníze. Nebudu vůbec trpět dojezdovou nouzí, přitom 90% ročních potřeb ujedu čistě na elektřinu. Díky rekuperaci pak bude i spotřeba benzínu ve smíšeném cyklu nižší než u spalováku, a to i bez dobíjení ze zásuvky. Když dobíjet budu, spalovák pojede jen někdy, takže i ten jeho servis nemusí být tak často jako u běžného auta.
Vědec ten princip vlastně nevysvětlil. Dokonce je to popsáno tak, že to u neznalých vzbuzuje dojem, jakoby ta voda tam tekla nějakými přímými kanálky. Princip je však v osmotickém jevu, kdy se tekutina předává mezi jednotlivými buňkami přes jejich polopropustnou membránu. Je to fyzikální princip, kdy tekutina přechází přes tuto membránu z prostředí řidšího do prostředí koncentrovanějšího díky osmotickému tlaku. Zjednodušeně je to tak, že vysychající buňce se zvyšuje koncentrace solí a je tím tedy schopna přebírat přes svou buněční stěnu vodu od sousední buňky, tedy pokud ta je vlhčí než ona. Takovým příjmem vody zvlhne a zvětší svůj objem. Zároveň se tím koncentrace jejího roztoku trochu naředí. Pak je schopna předat tu vodu další sušší buňce ve vyšší poloze. Nejde tedy o vzlínání jako u knotu lampy. Osmotický tlak může být veliký a dokáže takto transportovat vodu u sekvojí do výšky více jak 100m. Zároveň omezuje výšku stromů v závislosti na vlastnostech jejich buněk.
Například tvrzení: "Byli tedy nepochybně největšími aktivně létajícími živočichy všech dob". Tak to je sice velice pravděpodobné, avšak nikoli jisté. Článek se mně přesto docela líbil. Ještě bych zdůraznil široké veřejnosti málo známou skutečnost, že složení atmosféry a především její větší hustota v porovnání s tou dnešní, umožňovala právě vzlet takto velkých tvorů. Dnes by to nešlo.
Hochu, hochu, nejprve se musíš dostat do první dvacítky, potom desítky a následně pětky. A i z toho pátého místa bývá ta jednička mnohdy strašně, strašně daleko. Já ti tu jedničku moc přeju, ale bez zdravého rozumu a trochu pokory se to stane jen těžko. Taková veřejná prohlášení však o tom rozumu bohužel příliš nesvědčí. Možná to funguje u drzých provokatérů a bouřliváků. Ale to ty myslím nejsi.
Mele před zápasem podobně jako Menšík. Víme jak to pak dopadá. Hodně moc Lehečkovi přeju, aby Djokoviče porazil. Ale kecy nejsou dobrá taktika. Začíná to být u našich sportovců až nemoc. Diváci dost často fandí papírově slabšímu a tím mohou hráče nakopnout k heroickému výkonu. Avšak po takovýchto zbytečných rečech stačí pak série několika neúspěšných úderů a jejich výsledkem pak může být dokonce i škodolibý posměch z hlediště. Podobně si v takových chvílích i soupeř pomyslí "no vida, to bylo keců" a narostou mu křídla.
Tak Menšík má problém s pokorou. Svými silnými řečmi pak v zápase vytváří sám na sebe větší tlak, když se nedaří. Pak i při běžném zlomu vývoje znervózní a již se z toho nevyhrabe. Příkladem byl nedávný turnaj v Saúdské Arábii, kdy před turnajem nabubřelé prohlašoval, že si jede pro celkové vítězství. A že se to nebojí říci. Nevyhrál ani jeden zápas. Nepoučil se. Škoda. Snad někdy příště.
Je až zajímavá neschopnost EU. Ta EU s vysokou vzdělaností. Ta EU, jejíž země v minulosti byly nositelkami pokroku ve vědě a průmyslu. Ta EU co má víc obyvatel než USA a Rusko dohromady. Tak taková EU se nedokáže jednoznačně a důrazně zastat Dánska, tedy svého člena. Prohnilost ideologické marnosti a vyprázdněnosti je opravdu zarážející.
Svým tvrzením bez hlubších důkazů se autor dostává do pozice lidí, které ve svém článku kritizuje. Já samozřejmě také nevím, ale snažím se vycházet z nějakých podobenství. Tedy zvláštností u lidí, kteří prošli třeba úrazy hlavy. Nebo výrazné odchylky při měření zatížení výkonu procesoru počítače, při různě náročných úlohách. Na základní škole nám vtloukali do hlavy, že náročnější přemýšlení nám dokonce mění mozek fyzicky. Je prý takový kudrnatější. Jak vysvětlit dokázanou skutečnost u některých lidí, že se člověk naučí třeba třetí cizí jazyk snadněji, než ty dva předchozí. Přitom je od nich úplně odlišný?
Přeji si, aby Menšík ze skupiny nepostoupil. Normálně mu samozřejmě fandím, ale pro jeho budoucnost potřebuje ťafku za to kecání jako sůl. Takovými nabubřelými řečmi pouze zvyšuje tlak na svou osobu v okamžiku, kdy se hra zrovna nedaří. Naopak u soupeře, který takové řeči před zápasem též vnímá, tak tomu při Menšíkových potížích narůstají větší křídla. Snad to pak Menšík, na rozdíl od Kordy, pochopí.
Místa k sezení v letadle nejsou stejná. Proč tedy nemůže Ryanair vybírat za ta lepší poplatky, jako je to třeba v divadle nebo na hokeji? Cestující upřednostňují Ryanair právě s ohledem na nižší cenu. To vše s vědomím, že tomu odpovídá i nižší úroveň služeb. To, že si připlatím za případná odbavená zavazadla, tak to vím přece předem. Je jen na mně, zda je to pro mě vše výhodné, nebo využiji služeb jiného přepravce. Prostě to celé pokutování nechápu. Osobně však nemám Ryanair rád.
Já bych ty volby prezidenta v USA ústavně zrušil jako v Rumunsku. V článku jsem se dokonce dočetl, že Donalda podporoval už před volbou ruský trol Orbán a vůbec se tím nyní netají. Jak k tomu pak Lipavský, PePa a Ursula s takovou volbou přijdou. Vždyť je to skandál. Akorát mě zaráží, že mu PePa snad i blahopřál. Tomu přece nemohu věřit.
1
Sledujících
4
Sleduje
1
Sledujících
4
Sleduje
Nelichotivý stav našeho státu i celé Evropy má jednu hlavní příčinu. Chybí nezávislá novinařina. Bez ní není možná demokracie. Aby byl novinář pozitivně posedlý svým posláním, nesmí mít obavy o ztrátu příjmů za svou kritickou práci. Musí mít též možnost propracovat se kvalitou té své práce i k publikaci v hlavních mediích. A tady je ten zásadní problém. Financování a hodnocení podobným způsobem jako má ČT, tak nezávislost na politicích nezaručuje. Čest výjimkám. Vám pane Chábe děkuji.