Takto nějak podobně to dopadne i u nás. Právo volit mají lidé, kteří tady nežijí i desítky let. Vládnoucím složkám pak umožňuje takový nyní se rozmáhající způsob provádět všelijaké manipulace a megapodvody. To bez přítomnosti dostatečné kontroly. Selským rozumem nelze pochopit, proč o našich představitelích mají rozhodovat lidé, kteří realitu zdejších těžkostí plně neznají a navíc zde ani žít v budoucnu nechtějí. A též mnozí z nich mají již volební právo i v jiné zemi. Pokud mám v volební právo po rodičích i po prarodičích, mohu pak v extrému klidně volit v celé řadě různých zemí. I těch, v kterých jsem nikdy nebyl a ani je nehodlám navštívit. Dokonalý Kocourkov.
Člověk značně urychlil oteplovací cyklus a ten již žije vlastním životem. Žádné klimatické summity tomu již nemohou zabránit, protože tání ledu v polárních oblastech a na velehorách již způsobilo nepoměr v příjmu a odrazu sluneční energie. Tento proces již dále pokračuje sám. Do toho nastalo uvolňování metanu při tání permafrostu v polárních oblastech, které je z hlediska oteplování zhoubnější než tvorba skleníkových plynů produkovaných lidmi.
Děkuji pane Tomský. Mohu mít třeba jiný názor, ale přesně zde mám pocit, že čtu dobrou novinařinu. Tedy názor někoho, kdo se na rozdíl ode mne, situaci dostatečně věnuje a je tedy schopen tento svůj názor podložit i argumenty. Tím mě nutí přemýšlet, které argumenty sám pro sebe v této věci upřednostním.
Zákon není dle mne vůbec dobrý. Souseda nemusím mít vždy rád. Tak úmyslně vysadím stromy dost blízko plotu. Ušetřím místo, plody zůstávají mé a shniláky a jiný bordel odklízí soused. A pokud dle zmíněného zákona ohleduplně větve soused i ořeže, má s tím práci nakonec jenom on. Pro mě je důležité i to větší využití světla u toho plotu a tím i získání většího prostoru dále na zahradě. A pak je tu druhý případ. Rozrostlý sousedův strom s kvalitní úrodou. Je věčná škoda abych jej ořezal, ale zároveň nestojím o nějaký sousedův milodar, když už ten nepořádek odklízím já a strom využívá světlo i živiny také z mého pozemku.
Myslím, že se autor mýlí, pokud mluví o několika desetiletí dominance dolaru. Důvěra totiž již byla narušena a opuštění dolaru brání mnohdy pouze strach z odvetných kroků USA. Své by mohli vyprávět, tedy pokud by žili, Saddám a Kaddáfí. Každé snížení dolarových zásob ve světě, přináší obrovské problémy USA. Čeká se na první vlivnou, zatím loajální vlaštovku, která přežije prohlášení "král je nahý".
Víte proč pane Olivere? Protože když to vaše drahé syntetické palivo hypoteticky proženete místo spalovacím motorem elektrárnou a tím vyrobeným proudem pak nabijete elektroauto, získáte podstatně větší účinnost. Tedy ujedete též podstatně více km na jeden litr takového zbytečného paliva. Jasný souhlas však s tím, že nějaké direktivní zákazy karierních úředníků tu složitou problematiku těžko vyřeší. Evropa neví co vlastně chce. Zda vývoj k prosperitě, nebo sebemrskačský a jalový boj s CO2. Pokud to druhé, je pak úsměvné, že navýšeným clem se třeba brání dovozu něčeho, co tento boj podporuje.
Zase rádo-by odborný článek. Autor má přitom zmatek v jednotkách. Takže třeba pro výkon elektrárny je údaj GW. U úložiště se jedná o celkově nahromaděnou práci, tedy údaj v GWh. Pokud negativně mluvíme kanibalizaci, tak se musíme rozhodnout, zda chceme trh, nebo ústřední plánovací komisi. Ani jedno ideální není.
Nechápu jak až moc uváděné 4,8 miliardy Kč poškodí celou čínskou ekonomiku. Asi my máme mnohem vyspělejší hospodářství, když schodky 100,200,300 a více miliard, nikomu ve vládě bolest hlavy nezpůsobují. Navíc v článku uváděném příkladu však o celé tyto peníze čínský stát rozhodně nepřijde. Pouze poklesl zájem nakupujících. Banka určitě měla nějaké ručení. A na předchozích uskutečněných transakcích developera, Čína přece též vydělala obrovské peníze právě na daních. To z již vydělaných a půjčených peněz kupujících, za které prodeje proběhly.
0
Sledujících
4
Sleduje
0
Sledujících
4
Sleduje
Naprostý souhlas s většinou. Pouze nepatrná pochybnost, zda i ty Trampovy kšefty mohou dokázat plně zvrátit ten současný vývoj.
Nejde jen o ten obrovský dluh, který je jako železná koule u nohy. Jde o setrvačnou změnu mentality uvnitř USA. A naopak o instinktivní snahy některých zemí k bližšímu semknutí. USA se už zdaleka netěší důvěře v jejich mocenskou sílu. Především v ekonomické a dokonce i vojenské oblasti. Ta další nedůvěra v oblasti práva nastartovala změny v dolarových rezervách ekonomik řady zemí. Důsledkem je snaha vytlačit dolar z dominantní pozice. Obrazně řečeno: Dříve mohly v USA lacino potisknout papír a nakoupit za něj ve světě cokoliv, protože o ty dolarové papírky byl velký zájem. Byl ukládán v bankách i štrozocích domácností po celém světě. Nyní se jim ten papír (co si klidně mohou dále samy vytisknout) vrací, ale nyní za něj musí oni vracet reálné hodnoty. Myslím, že vrátit důvěru podobnou té před dvaceti lety, se Trampovi nemůže podařit.
2 odpovědi