Zdá se , že Němci v současné době dokáží být důslední jenom tam, kde jim nic nehrozí, např. při kontrolách na hranicích s Německem, nikoliv však Schengenského prostoru. Německo-Merkelovské moto "zvládneme to" přestává platit, viz růst popularity nejen protiimigrační partaje AfD. Konfrontace křesťanství a demokracie s islámem zde prohrává na plné čáře, neboť islám demokracie vůbec nezajímá a nerespektuje ji. Poučení z toho se zdá být velice jednoduché, ale evropská nároková společnost už dávno ztratila pud sebezáchovy. Žádné světlé zítřky proto v Evropě nelze očekávat.
Zpochybňovat události r.1968 či 1989 je z podstaty věci je přinejmenším hloupé, protože se ty události prostě staly. Jejich výklad je poplatný "světonázoru " pisatele. Je jenom smutné, že nostalgici po časech minulých opěvují státní paternalismus na úkor svobody a osobní odpovědnosti každého člověka.
Piráti doplatili na vlastní společenskou neukotvenost. Už sám název "Piráti" evokuje reminiscence na něco neřádného či nezákonného. Vzdor a rebelie nejsou programem, proto Piráti v politice propadli stejně, jako jejich předchůdci, např. Věci veřejné. Pirátům nelze upřít snahu či zápal pro věc, kdy se mohli stát hegemony očekávaných změn v české politice. Nicméně nedostatek odbornosti společně s naivitou při získáváním spojenců nesliboval rychlé výsledky pirátských snah. Prvním varováním byly neúspěšné volby v r. 2021, kdy byly obalamuceni partnerem STAN, který se vyvezl na jejich zádech a na jejich úkor. V Parlamentu pak působili jako otloukánek a jakýsi bezvýznamný, nepotřebný apendix. Nedocenění významu a celospolečenského dopadu neúspěšné digitalizace stavebního řízení bylo vítaným hřebíčkem do rakve Pirátů, kteří si tak sami pod sebou podřízli větev. Na druhé straně nelze opomenout některé pirátské agendy, které české společnosti moc nekonvenovaly. Jde zejména o vstřícnou politiku vůči EU v oblasti migrace, sociálním inženýrství a pod.
Zeman si zaslouží toliko zapomnění. Proč právě jím opovrhovaní novináři se cpou někam, kam je nikdo nezve a stěžují si na jeho nezájem, je jenom jejich problém. Veřejnost se o osudy někdejšího prezidenta příliš nezajímá, takže informace o oslavě jeho jubilea by jistě oželela. Neexistuje jediný důvod, proč Zemana jakkoliv připomínat. Česku jako prezident dělal soustavně ostudu po celém světě a jako narcistní člověk promrhal svůj talent beze zbytku. Řečeno s Puškinem: "lišnyj čelavěk!"
Slova maďarského poradce Orbána vystihuji současnou maďarskou mentalitu více než výmluvně. Přeneseně se tomuto postoji říká "košile bližší kabátu". Že to byl skutečně fatální úlet je podtrženou úsilím premiéra Orbána, který se snaží lavírovací ekvilibristikou zmenšit ostudu a děs z pojmenovaní stavu věcí z pohledu svého defétistického jmenovce a poradce. Maďarsko je prostě spojenec par excelans a na rozdíl od NATO a EU, z něj mají v Moskvě určitě radost.
Velice jednoduchá otázka pro Maďarsko i Slovensko. Má smysl usilovat o místo v evropských týmech (EU či NATO), existují-li na vaší straně nejen pochyby o smyslu obou týmů, ale současně i svérázné a antitýmové vystupování vůči jejich ideovému a politickému směřování? Jakou reciprocitu lze s tímto přístupem očekávat od ostatních členů týmů?
Stavební řízení není až takový moloch, jak z něj všichni dělají. Definice vstupů a vstupů musí být jednoznačná, čímž se velmi usnadní vlastní programování. Jestliže nyní dostává Kupka 12-18 měsíců na "nápravu" Bartošova zmetku či nedodělku, pak to v českým podmínkách znamená, že se náprava protáhne na 2,5 roku a bude to stát dvakrát tolik, tedy cca 600 mil. Kč. Za těhle podmínek by to možná Bartoš zvládl rychleji a levněji. Bylo by stejně ale zajímavé vědět, jaký tým na Bartošově MPMR digitalizaci zpracovával, kolik měl odborníků, kolik času tomu dodnes věnoval a kolik to všechno stálo. Zdá se, že celá digitalizace stavebního řízení se bude muset tak jako tak začínat od nuly, neboť i bolševici věděli, že pokračovat ve špatně započaté práci je toliko sisyfovština.
Michálek si o "přesdržku" koleduje každým svým výstupem. To ale nic nemění na podstatě věci. Fiala porušil veškera pravidla koaličních dohod, vládních kompetencí a slušnosti. Něco vyhlásit, a poté pro to hledat oporu v čemkoli, co se hodí, je hodné opravdu jenom vzdělaného politologa a pedagoga z Brna. Fiala se staví do role arbitra umění komunikace a koaliční soudružnosti a přitom při prvním konfliktu, který se nedal zamést pod koberec, selhal jak prvnička.
Trest smrti je nesmyslný, protože viník neodpyká trest při plném vědomí, tedy bez efektu. Vynášení drakonických trestů soudci vyžaduje jejich zvláštní mentalitu a náturu, což nenajde oporu ani ve společenském zadání. Nejsem si jist, že si soudci vždy tíhu vlastní zodpovědnosti uvědomují, neboť množství justičních omylů hovoří v jejich neprospěch. Ostatně ve vzduchu stále visí nevyřešená otázka, zda by soudce, který svým "nedbalým" rozhodnutím připravil nevinného člověka o život, by měl být potrestán stejně, tedy biblicky oko za oko, či zub za zub, respektive život za život?
Logiku to má, tedy spolu do vlády jako PIRSTAN, takže z vlády opět jako PIRSTAN. Rakušan svérázně až podle obešel kroužkováním Piráty, takže nyní by se měl chytit za nos. Jinak opět prokáže, že je ministr pragmatismu a šalby. Celá tahle 5-kolka se vždy chlubila koaliční soudržností, kterou ovšem při prvním skutečném problému hodila za hlavu. Opravdu radost s takovými borci spolupracovat.
I poslední hlupák, který pomalu neví jak vypadá počítač, naprosto přesvědčivě používá mediální masírku o tom, jak je Bartošova digitalizace stavebního řízení zpackaná. Už to samotné je veluce podezřelé a vůči Bartošovi nefér. U nás byla digitalizace čehokoliv zpackaná vždycky a její opravy probíhaly za pochodu a trvaly měsíce. Moloch stavebního řízení je v Česku obtížně funkční celá desetiletí, proto taky stavební řízení trvá pomalu nejdéle na světě. Pokud byla vstupní analýza celé problematiky nedostatečná, tak se s digitalizací nemělo vůbec začínat, natož se snažit implementovat nové a nové nezbytnosti. Divím se ostatně tomu, že na celou problematiku nebyl vyčleněn vládní odborný tým, který by bděl nad průběhem celé digitalizace. Bylo ale v Bartošově kompetenci takový tým ustanovit a řídit. Určitě by se tak vyhnul současné blamáži.
Piráti v protikladu se svým hloupým názvem doplácejí na svou politickou naivitu, relativní slušnost a neprůbojnost. Všichni si s nimi vytírají zadel, Rakušanem počínaje a Fialou konče. Mouřenín posloužil a teď je třeba mu ještě naoktrojovat všechny nezdary zaviněné moravskou vládní garniturou premiéra Fialy, zejména pak Stanjurou, Válkem, Blažkem, Jurečkou a dalšími. V tomhle státě je možné všechno a příklad Pirátů je jen nekonečným příběhem outsaidrů Bartoše, Bárty či Bursíkových Zelených. Traduje se, že si Češi neumějí vládnout a Fialův kabinet tato slova výrazně podtrhuje. Občan už dávno ztratil iluze o tom, že stát tu je pro něj, protože každým dnem je stále silněji cítit dopad nestydatých vládních opatření v neprospěch občana.
Považuji krajské volby za velmi zbytečné a zmatečné, neboť určitě nebyly o politice krajů jako takové, ale díky manipulativní a negativistické kampani ANO víceméně referendem o současné Fialově vládě. Nutno uznat, že kampaň se ANO povedla, a že český volič naskočil na vnucenou roli nespokojence se vším, co se momentálně ve státě děje. Kraje jako takové s celostátní politikou moc společného nemají, navíc až na výjimky určitě nejsou nositeli "hmatatelných" krajských úspěchů. Ostatně krajské uspořádání republiky je naprosto zbytečným administrativním přepychem. Republika srovnatelné velikosti s Bavorském, které je jedním ze 16 federativních států Německa, je rozparcelována na 14 krajů, které sami o sobě neznamenají vůbec nic a představují jenom jakousi převodní administrativní páku mezi vládou a městy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Není výmluvnějšího příkladu toho, jak islám vnímá křesťany. Křesťané pod kuratelou desatera a se srdcem na dlani pro trpící, jsou trpícími islamisty odměňováni torturou v podobě jejich pojetí a praktikování šarii, respektive násilnému vynucování si podrobení křesťanů, neboť ti jsou předurčení a povinni sloužit islámu. To jsou bohužel zářné zítřky křesťanství. Odporné na tom je, že si křesťané sami kritiku tohoto stavu zapovídají ve jménu sebevražedné korektnosti, která zákonitě vede toliko ke ztrátě pudu sebezáchovy. To jsme to tedy dopracovali, co?