Tak za tohle nemůžou úředníci, ale právníci. Taky mám důchod ze Slovenska a před covidem, jsem si s nimi i našimi úředníky a právníky dopisoval na téma, jak doručit Potvrzení o žití, když budu třeba v nemocnici nebo dostanu Alzheimera. Odpovědi byly na zbavení svéprávnosti. Naštěstí během covidu, když všichni museli sedět doma, tak úředníkům došlo, že by si tyto záležitosti mohli sdělovat mezi sebou sami, protože stát, kde důchodce žije přestane po jeho úmrtí mu vyplácet důchod na základě úmrtního listu. Úřad, který důchod vyplácí samozřejmě ví, z jakých dalších zemí zemřelý pobírá důchod, takže stačí jen poslat mail příslušným úřadům, ale to by nemohli buzerovat lidi. Jinak pro uklidnění autorky, tak ta je na tom ještě dobře, ale tady, když důchodce bydlel někde v horské oblasti a měl v zimě jet na úřad a poštu, tak to byla teprve hrůza. Naštěstí to už pro mne skončilo. Proč to nefunguje v rámci EU nechápu a jediné vysvětlení je, že EU banda bezohledných pitomců.
Možná, že kdyby si CIA (tedy její agent Światlo, zástupce náčelníka polské kontrarozvědky) nestěžovala u Stalina, že STB nestíhá americké špiony na základě důkazů, které jim polská kontrarozvědka předává, tak by to s těmi zločiny komunismu nebylo tak hrozné. Doporučuji přečíst si knihu Stewarta Stevena Výbušnina -Operace Splinter factor.
Tak zahrádkářům letní čas určitě vyhovuje, ale pokud střídání je problém, tak proč nezavést letní čas jednou pro vždy. Tihle pošuci, co s tím mají problém si neuvědomují, že na hranicích časových pásem mají v jedné vesnici letní čas a kousek vedle zimní čas. A ty děti by měly víc běhat venku a nečumět do mobilů a budou spát jako dřeva.
Babiš jako pracovník podniku zahraničního obchodu nepochybně musel předkládat informace o tom s kým a o čem jednal, ale to udávání spolupracovníků je úplná blbost. Nikdo by se přece nesvěřoval se svými plány někomu, kdo je každou chvíli "vytěžován" důstojníky STB. Tohle se možná dělo mezi "umělci", kteří když chtěli konkurenci vyštípat, tak možná "informovali" na příslušných místech, kdo nemá kladný vztah k socialistickému zřízení. Ale jinak to vypadalo nejspíš jako v Koljovi "o čem jste mluvili, ale v podstatě o hovně".
Tak za komunistů stálo studenty ubytování, na koleji v dvou lůžkovém pokoji, 2 jídla denně v menze a tramvajenka 230 Kčs měsíčně. Přídavky na 1 dítě byly 150 Kčs a sleva na dani u mzdy 3300 Kčs byla 300 Kčs. Dnes si studenti za 10 tisíc nezaplatí ani tu kolej a menzu. Pokud tedy někdo tvrdí, že se máme lépe, takže autor je úplný mimoň.
Zase jeden " statistik ". Nemůže ten rozdíl být náhodou způsoben tím že, je zde málo muslimů na rozdíl od VB, Německa atd., resp. tím, že v některých zemích jako v Norsku, je alkohol možné koupit jen omezeně nebo prostě tím, že je v těch zemích populační exploze a děti, které nepijí snižují průměrnou spotřebu ?
Tak komunisti asi chtěli, aby lidé v ČSR měli co jíst. Těžko si lze představit, že by u sedláků někdo chtěl pracovat za naturálie jako za Masaryka a stejně těžko si lze představit, že by sedláci měli účetní oddělení, která by zpracovávala mzdy a zajišťovala srážky daní, výplatu nemocenských a další náležitosti nezbytné pro správný výpočet daňových povinností. Taky si neumím představit způsob financování těchto farem třeba pro účely investic. Sám jsem znal rodinu, která nebyla v družstvu, ale ti byli schopni uživit tak maximálně sebe. Takže jedinou možností, jak zajistit potravinovou soběstačnost ČSR bylo provést kolektivizaci, protože bez peněz na financování farem a bez lidí ochotných pracovat u sedláka za naturálie bychom tady měli hladomor. To, že někteří krkouni kulaci to nebyli schopni pochopit a odmítli vstoupit do družstev je smutné, ale byla to jejich volba. Bohužel i naši "umělci" jako Jasný v těch svých Rodácích byli taky úplně mimo.
V dokumentu ČT o Katyni byl prezentován dopis velitele Katyňského tábora, kde oznamuje nadřízeným, že zajatci odmítli nabídku ke vstupu do RA, a že se opakovaně pokoušejí o útěky. Vzhledem k tomu, že statisíce polských zajatců se po napadení SSSR zapojily do války na straně spojenců v RA nebo po boku Britů na Blízkém východě, nelze, podle mne, vyloučit, že pokusy o útěky byly považovány za ohrožení bezpečnosti obyvatel a z obavy, aby nebyli potrestání velitelé táborů, kde k tomu došlo, mohli tito velitelé reagovat tak, aby nebyli obviněni z neplnění rozkazů.
Těžko říct, mně to spíš připadá, že on se domníval, že ostatní státy si "demokracii rozvracet nedají" . Pokud jde o jeho jednání během války, tak tam si byl vědom toho, že území, která od Němců osvobodí RA, nebudou moci se "přikmnout" k USA a spol. Navíc mu bylo jasné, že po odsunu Němců nemají naše továrny na Německém a Rakouském trhu šanci. Nemluvě o tom, že mu bylo jasné, že nakupovat suroviny v SSSR a výrobky prodávat někam mimo zničený SSSR by asi neprošlo.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Jo, za socíku bylo blaze, protože studium potomků rodiče skoro nic nestálo, jelikož tu pětistovku, co študáci od nich dostávali z velké části pokryly přídavky na děti a sleva na dani na vyživované osoby. Ubytování na dvoulůžkovém pokoji na koleji, tramvajenka a dvě jídla v menze stály měsíčně dohromady 236 Kčs. No a kdo se dobře učil, tak měl i prospěchové stipendium. Takže naprostá pohoda.
1 odpověď