A co kdyby se konečně Evropa dohodla po vzoru Austrálie.
To, s čím se nyní potýká řada evropských zemí, řešila před lety i Austrálie, jež se mezitím přes různé kontroverze s tím spojené stala inspirací pro státy, které prosazují tvrdou protiimigrační politiku. Jejím základem je důsledné lpění na tom, že kdo překročí hranice daného státu nelegálně, azyl v této zemi nezíská.
V roce 2013 do Austrálie připlulo ze zemí jako Indonésie, Írán nebo Srí Lanka zhruba 20 tisíc migrantů, přičemž řada jich na cestě zahynula, podotkla letos britská stanice BBC s tím, že slib tvrdé protiimigrační politiky tehdy pomohl vyhrát volby pozdějšímu premiérovi Tony Abbottovi z pravostředé Liberální strany. A navzdory původní kritice ze strany tamní levice tato politika víceméně beze změny pokračuje i za současné vlády, kterou vede labouristický premiér Anthony Albanese.
Základem australské protiimigrační politiky se stalo „bezpečné odstranění plavidel z australských vod s cestujícími a posádkou vrácenými do zemí jejich odjezdu“, což v praxi znamená, že pohraničníci se snaží důsledně bránit tomu, aby člun s migranty u australských břehů vůbec přistál.
Nesmlouvavá politika se ale také projevila na prudkém propadu množství migrantů, kteří se snažili do Austrálie připlout. V roce 2021 nepřiplul žádný, v roce 2022 jich bylo 199, v roce 2023 to bylo 74. Letos v dubnu pak vyvolal pozdvižení jediný případ člunu se zhruba 40 muži z Bangladéše, Indie a Pákistánu, kteří přistáli u severozápadních břehů Austrálie.
Jak jednoduché.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To jsem už někde slyšel.Jo aha už vím ,nejdřív taťka Venca Flaška tohle hlásal před pětatřiceti lety z balkonu na Venclplace , potom to po něm opakoval Venda Klausů .Pak dlouho nic a až teď to tvrdí potomek Křemílka a Vochomůrky .