1) proč vzrostl počet lidí s maturitou, protože dnes je skoro každá škola s maturitou a je to nyní jakýsi základ co byl dříve výuční list - dnes je ostuda být truhlář, kuchař, instalatér,....to jsme degradovali zručné lidi a nutí je společnost k maturitě.
2) podmínky pro studia a zkoušky, ty se taky spíše přizpůsobili žákům, aby co nejvíce dětí tyto zkoušky udělali, nikoli aby se tím selektovali potenciály oborů a vzdělání - někdo umí to a někdo zase něco jiného
3) rodiče si plní u svých dětí své sny a proto je tlačí k následným studiím
4) dítka se staly věčnými studenty, když neklapne to, přeskočí na jinou školu a když to neklapne ani tady, udělají si mezi-rok s nějakou specializací a pak si dají třeba Dis - společnost to umožňuje, rodiče platí. Dnes končí se studii cca ve 27 letech, pak asi zkusí pracovat a v 35 založí rodiny - pak se nedivme, že populace v ČR stárne 🙂
5) jak níže bylo zmíněno, jestli je trend mít vysokoškoláky za každou cenu, všichni minimálně maturitu, za 10 let si nevymění ani žárovku, natož něco zašroubují - tady preferuji na úroveň škol, jasné pravidla vzdělání co se nedají koupit, podporovat výjimečné děti, hledat potenciály a netlačit to jen směrem k maturitám a VŠ, ale i obory mohou být velmi prospěšné
6) motivace - jak jsou ti věční studenti motivováni? docházkou?přispívají si sami?hodí vysokoškolák na brigády, aby měl motivaci se spolupodílet, nebo jen užívá vysokoškolského života?
7) region, to je snad logické, že ve městech jsou vysoké školy, asi jsem nikdy nikde neviděl vysokou školu ve vesnici co má 300-5000 obyvatel.
Mohu Vám to opravit, Petře?
Proč tohle dělení? Každý učitel Vám dneska řekne,že dnešní vysokoškolák má podobné znalosti ,jako dřívější středoškolák.A ve středních školách pomalu polovička nemá co dělat.
Podívejte se někdy na film Cesta do hlubin študákovy duše, tam uvidíte úplně stejnou generalizaci, jak předvádíte vy a generace před Vámi.
Sama mám dva vysokoškolské tituly - a ne, z gender studies opravdu ne - ale taky vím, že titul nic neznamená. Otec byl tesař a vlastnoručně si vyrobil pilu, hoblovačku, svářečku i další stroje, které jsou prostě na vesnici potřeba. Jak? Plány si nakreslil tužkou na garážová vrata. A to měl "jenom" výuční list. Ne nadarmo se v naší rodině tradovalo: "Radši chytrý řemeslník, než blbý vysokoškolák."
Kateřino, co z toho vyplývý a týká se článku, prosím?
Tak v mém oboru zas není taková výhoda být ve městě.
Například v Praze je lidí se stejnou kvalifikací 334 (tj. cca 1 na 4200 lidí), v našem okrese je nás 11 (cca 1 na 6600 lidí). Tedy máme tu podstatně menší konkurenci a tím pádem děláme za lepší peníze.
Mohu se zeptat, co je to za obor, kde se v regionu berou lepší peníze?
Souhrn diskuze po dvou hodinách: vzdělání je fake, VŠ je dnes každý blb. Ti skutečně chytří lidé jsou na venkově a v příhraničí, kde statečně používají selský rozum a proto je to tam o tolik lepší (a proto se tam taky každý stěhuje). V Praze jsou jen hlupáci a neziskovky, na které ten venkov dře v potu tváře. Uteklo mi ještě něco?
Předpokládám že vzhledem k úpadku úrovně vzdělání budou mít brzy VŠ všichni obyvatelé a ti zbývající dostanou nějaký ten titul v rámci inkluzivního přístupu. To ale nic nemění na tom že IQ populace se nezvyšuje a většina vysokoškoláků s tzv soft dovednostmi bude zcela nepotřebná a stane se nejexplozivnéjší částí společenského spektra .
Cyrile, jaképak máte vzdělání vy, prosím?
Každý z nás je závislý na důvěře jiným. Věříte lékařům, věříte řidiči MHD,věříte telefonním operátorům a stovkám dalších. Už před mnoha lety nastoupila generace odborníků, jejichž zaměřením je okrádat důvěřivé. A tito čím déle tuto činnost provozují tím se i zdokonalují. Dnes prakticky platí čím větší odborník, tím větší podvodník. Dnes není měřítkem úspěšnosti poctivá práce, ale o kolik kdo okradl jiné. Už několik desítek let u nás platí "neznalost neomlouvá ", což v praxi znamená že každý musí znát vše a všemu rozumět, jinak může být legálně okraden. Je to nerovný boj, když obyčejný občan musí něco řešit se speciálně vyškoleným odborníkem, jehož zájem je zcela v rozporu se zájmem občana. Tento hendikep u nás vznikl po sametu a je podporován dodnes. To že se různí "odborníci " zaměřují na lidi seniorního věku má svůj důvod. Zpravidla mají nějaký majetek nebo peníze o které je lze připravit a také jelikož neznají a jsou zvyklí důvěřovat neboť dřívější systém je dokázal efektivně chránit jsou velmi snadnou kořistí těchto podvodníků. Navíc u nás je většina podvodníků legislativně chráněna a tak většina trestních oznámení skončí odložením, vzácně pak rozsudkem, avšak téměř nikdy náhradou škody.
Smarja pane, tohle je takovy blabol. Mam vam vyvratit kazdou jednou vetu z toho, co jste napsal?
Buď by měl vyšší daň z nemovitostí, nebo odváděl dat z pronájmu. K daňovému přiznání by doložil od svj či družstva kolik se platí za m2 do fondu oprav a nájemní smlouvu s cenou nájmu k výpočtu daně.
OK, takze vlastnim byt a ten je neobsazeny. I kdyby byl prazdny, porad do svj platim alespon jednu osobu, nemohu platit 0 CZK. Takze jsme tam, kde jsme byli, jak chcete prokazat, ze je byt prazdny?
Družstevní byty se dříve stavěly svépomocí. Tak jakýpak úsměv?
Tak to trochu upravím, pokud mohu. Zde jsou některé důležité aspekty této kombinace:
Kolektivní spolupráce: Členové družstva se podíleli na práci, často v rámci brigád, kde se organizovali do pracovních skupin, aby pomáhali s různými částmi stavby. Ne každý musel mít stavební znalosti – některé práce prováděli odborníci, ale účast byla očekávána u méně specializovaných úkolů.
Snížení nákladů: Využitím svépomoci se výrazně snižovaly náklady na výstavbu. Lidé vkládali nejen finanční prostředky, ale i vlastní práci, což pomáhalo minimalizovat celkové náklady na stavbu bytů.
Časová náročnost: Výstavba družstevních bytů svépomocí byla časově náročná, protože členové družstva často pracovali na stavbě ve volném čase vedle svých běžných zaměstnání. Výstavba mohla trvat déle než u projektů realizovaných profesionálními stavebními firmami.
Státní podpora: I přes svépomocný charakter výstavby poskytoval stát různé formy podpory, jako byly zvýhodněné úvěry nebo dodávky stavebního materiálu. Družstva také mohla získat různé druhy subvencí a dotací.
Já osobně bych v bytě, na kterém jsem svýma levýma rukama něco dělal, bydlet nechtěl.
120
Sledujících
0
Sleduje
120
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tragedií dnešní doby je, že hloupí a nevzdělaní lidé si myslí, že jsou chytří a jednají podle toho. Škodí tím sobě i ostatním.
Takže si to konečně uvědomte! Vy, kdo jste nevzdělaní, jste v drtivé většině hloupí. Platí to pro 100 % z vás, kdo vykonáváte nízko kvalifikované práce. Platí to i pro drtivou většinu starých lidí, a to proto, že u starých lidí schopnost myslet upadá z biologických důvodů, a to obdobně jako chátrá vaše tělo. Pokud máte pocit, že jste moc staří na to, abyste pracovali, jste staří i na to, abyste mysleli, chytří lidé totiž dokáží pracovat hlavou a pracují do vysokého věku, když si tu inteligenci udrží. K tomu se přidružuje fakt, že starší generace lidí je obecně hloupější než mladší generace a to platí pro generace narozené zhruba do konce devadesátých let, protože do té doby v naší společnosti rostla průměrná inteligence. Generace dětí z devadesátých let je tak mnohem chytřejší než generace dětí ze sedmdesýtých let a ti jsou zase mnohem chytřejší než generace dětí z padesátých let.
10 odpovědí
2
Sledujících
1
Sleduje
2
Sledujících
1
Sleduje
Tak za tohle Vás sežerou.
2 odpovědi