Pro ty, kteří jsou proti tomuto návrhu:
Celkové mám radost, že tato možnost bude.
Místo podpory mladých lidí k zakládání rodin - porodnosti u pracujících lidí - výraznými bonusy a rodičovským příspěvkem,.. Tak místo toho se nastaví odchod do důchodu tak, že mladí nebudou mít motivaci pracovat a půjdou do zahraničí nebo do šedé či černé ekonomiky. Na co by měli odvádět do systému, když z něj nic nedostanou?
Když čtu diskusi, je mi smutno. Nedivím se, že jsme negativně hodnoceni ve finančí (ekonomické) gramotnosti. Najvíc k tomu napomohl titulek.
Autor článku by mohl alespoň diskutujícím vysvětlit co znamená investice, úvěr a dluhe, tržby a zisk, vliv na výplatů dividend,..., celkově poučit a získal by za to body.
Toto se ve Velké Británii dělo i dříve, ale nepsalo se o tom. My tím, že dítě chceme odtrhnout od matky již ve 2 letech po vzoru západu v tomto směru následujeme Velkou Británii. Sociologové píši, že dítě do 3 let, které je odtržené od matky/od rodiny může utrpět trauma, které si ponese celý život. Může nastat i odloučení od matky až tak, jak se to děje ve Velké Británii, že už i děti starší 12+ končí na ulici - hlavní důvod nerozumí si s rodiči, odcezení. Ve Velké Británii to je velký problém. Ti, kteří schválili či schvalují, aby dítě bylo již ve dvou letech dáno do dětských skupin, by měli povinně letět do Velké Británie a projít se ve večerních hodinách - uvidí spousty náctiletých, kteří se Bůh ví odkud vynoří a chystají spacáky nebo něco co tak vypadá k noclehu.
V diskusi se opakuje Babiš a to, že si za A pohoršil - z pohledu ČR, za B firma Agrofert investovala v zahraničí - lže očekávat růst zisků v následujících letech Odkaz
Zatím co Křetínský je bez povšimnutí - přitom díky vládě Křetínský zbohatl na úkor občanů a firem v ČR. To je v pořádku? Každý z nás se podílel na jeho zbohatnutí. Vytáhněte si faktury podívejte se na ceny energií a zároveň na to, kdy Křetínský začal bohatnout. U Babiše si buď jeho výrobyk koupíte nebo nekoupíte. U Křetínského na výběr nemáte, jelikož má pod palcem i energetický trh v Evropě - ano, má i v Německu - kam se prodává a zpět nakupuje za vyšší ceny.
Právě ceny energií drtí firmy, které skončily nebo odchází do zahraničí.
Šíří se nám tu takový fenomén polopravd nebo pololží, podle toho, zda je člověk optimista nebo pesimista. Přeci v demokracii je jedno kdo koho volí, tak proč se urážet? Ten, kdo říká polopravdy z pohledu optimisty / pololži z pohledu pesimisty, ale pořád to je polovičatý, někdy s jednoznačným cílem vytvářet konfliky až nenávist - což je vidět v diskusi. Vždyť každá statistika se dá vysvětlit podle toho co se komu hodí - jak jinak je možné, že v politické diskusi má každý jiný graf a baví se o jedné a ty samé věci? Proto je lepší sledovat nadnárodní statistiky, které se počítají pro všechny státy stejně. Měli bychom mít celospolečenské cíle - snižování deficitu; podpora vědy a výzkumu; po 30 letech se konečně dostaz z montážního státu do státu, který vytváří produkty s přídanou hodnotou; přispívat na armádu s ohledem na státní rozpočet - nynější 2% je pro ČR příliš (mělo by se vrátit zpět na 1% a fous) = zbytečně vysoký deficit při vyšším výběru daní; hlavně mít vizi, kde by ČR měla být za 10 -20 let a tu vyžadovat u všech zvolených stran = je na čase, aby byla dohoda, kterou budou dobržovat ať je to jakákoliv strana - lišit se budou v tom, jak k tomu docílit
- problematika novely zákoníku práce je velká a neuvědomujeme si dopad, např. zrušením minimální zaručené mzdy pro zaměstnance může znamenat, že zaměstnavatel nebu zvyšovat mzdu, až se zaměstnanci přiblíží k minimální mzdě, budou ve velkém žádat o dávky a povede to k zatížení státního rozpočtu - protože minimální zaručená mzda zůstává pro státní sektor - aby tito zaměstnanci nepobírali minimální mzdů, může opět nastat velký rozdíl mezi platy ve státním sektoru a v soukromém sektoru - negativně pro státní sektor - pak by bylo dobré se podívat na medián mezd v čase, tam se projeví stagnace platů nebo minimální růst v době ekonomického růstu - ten, kdo má představu, že u jinémo zaměstnavatele bude mít víc, zjistí, že to bude bleděmodrém to samé.
Četla jsem diskuzi a článek.
Předseda slovenského ústavního soudu Ivan Fiačan na tiskové konferenci ve středu v Košicích konstatoval, že v rozporu s ústavou není například zrušení Úřadu speciální prokuratury, snížení trestních sazeb za korupci, majetkovou a hospodářskou kriminalitu ani zkrácení promlčecích dob trestných činů.
Naopak za protiústavní označil například zpětné otevírání dohod o vině a trestu či ustanovení o trestu propadnutí majetku.
Dohody o vině a trestu máme v ČR, tak o trestu propadnutí majetku. Na Slevensku to vnímají jako protiústavní.
Četla jsem několik názorů, jen doplním. V pátek jsem četla plátek MPSV (co vláda schválila) jak jsou pro rodinní, pro důchodce, atd. Byli by nejraději, aby matky dítě porodily, dítě odložily a šupky dupky na plný úvazek do práce. To, že mzda za zkrácený úvazek mnohy je na stejné úrovni jako cena, za kterou zaplatí za umístění malého dítěte k někomu, nebo do dětské skupiny (kde je přetlak), a že rodina v konečném důsledku se dostává ještě víc do mínusu, nikoho nazajímá. Nově se budou hodnotit 3 roky péče o dítě (dosud 4 roky), takže když maminka pracovala na zkrácený úvazek (ne každé dítě je schopno hned být ve školce na 8 hodin, nebo má zdravotní problémy, které časem odezní,...) v žádosti o důchod si upřednostnila vyloučenou dobu před příjmem, aby měla zachovanou výši příjmů pro výpočet. Ty, co pečovaly 4 roky, rok se jim nezapočte do důchodu.
Cílem není, aby každý poctivě pracující měl důchod, Cílem je, aby co nejvíce lidí místo důchodu pobíralo sociální dávky. Kolik pracujících bude mít odpracováno 40 let? To by musel nejlépe celý život pracovat - doba evidence úřadu práce při pobírácní podpory i max 3 roky bez podpory se krátí na 80% (292 dníúrok). Studium se od roku 2010 nezapočítává do počtu odpracovaných let. Představa, že na to bezproblému dosáhnou ti, kteří pracují v kanceláři, je také mylná. Celkově věkem klesá u člověka produktivita - a během pár let AI nahradí spoustu lidí u PC. Tedy AI nahradí spousty pracovních míst - tak je to taková příprava lidí na pobírání soc. dávek a tím pádem budou lidé více v područí systému, vlády.
A tak by se dalo pokračovat ...
Níže je několikrát zmiňovaný GREEN DEEL, se kterým by se dalo souhlasit, ale celosvětově a zodpovědně nikoliv pokrytecky. Podmínky vznikly za předsednictví současné vlády a to je problém. Evropa si plácá po zádech, jak chrání ŽP, ale že suroviny se těží ve třetích zemích a některá neekologická výroba byla vytlačena z Evropy, to už si odmítáme přiznat. A pro ekologii šlapeme po tom, co vybudovali naši předci. Smutné. Evropa je jen bezvýznamná tečka na planetě Zemi, stačí se podívat na glóbus. Např. zavedení standardu EURO 4 by mělo celosvětově větší pozitivní dopad na ŽP potažmo na celou planetu, než vyrábět elektroauta, která mají vysokou ekologickou stopu. Též fotovoltaika se neřeší, ale až skončí jejich životnost, co s nimi bude? Kam se pošle?
S každým z Vás lze souhlasit i nesouhlasit. Nabízím třetí pohled. Odvádím sociální pojištění (nemoc. poj, soc. poj.), odvádím zdravotní pojištění, daně, poplatky,.... Právem lidé očekávají, že jim systém pomůže v době nemoci, aby neskončili pod mostem. Odvádí na soc. pojištění, aby mohli z něčeho ve stáří vyžít a nechodili o almužně. O zdravotnictví ani nemluvě. Z výše uvedeného to neznamená, že ti, kteří odpracovali několik desítek let a nyní jsou v důchodu, mají nataženou ruku a čekají. Uvědomte si, že se státem se sjednává nepsaná smlouva - já vám dám - odvedu na sociálním a zdravotním poj., daně a poplatky, atd., abych z toho v budoucnu měl profit. Je to určitá půjčka státu. Nebo, neplaťme státu nic a pokud, tak poplatky za nějaké služby a tu většinu si spořme sami a tím nemusíme rádoby natahovat ruku. Řešení je vždy někde uprostřed. To, že mají důchodci tolik, kolik si lidé vydělávají, je dobře. Alespoň někdo se dotáhl - přiblížil finančně k západním zemím - určité poděkování za 30 let utahování opasků, uskromňování. O něch 30 let, kdy bylo slibováno, že se mzdy přiblíží západním zemím - na to dosahuje vláda a soudy, alespoň někdo. Většina z nás utře.
Nenechte se zmást názvem. To nejsou odbory, které pravděpodobně máte na mysli, viz seznam odborových organizací - Českomoravská konference odborových svazů Odkaz Majetková, správní a delimitační unie odborových svazů je něco jiného!!!
Majetková, správní a delimitační unie odborových svazů (MSDU OS)
MSDU OS byla založena v roce 1990 a od té doby se zabývá komplexní správou vlastního nemovitého majetku, tj. pronájmem, administrací a provozováním administrativních budov, hotelů, penzionů, pozemků a podobně. Odkaz
Když výdaje státu budou na stejné úrovni, vyberou více peněz (nem. poj, přesun položek z nižší do vyšší sazby DPH,...), zajimalo by mě, zda se to v reálu projeví. Domnívám se, že nikoliv, že vybrané peníze zmizí v peněžence těch, kteří jsou na státní kasu napojení a hlavně nejsou vidět, neví se, kdo to je. Odhduje se, že na státní rozpočet je napojený až 700.000 lidí (státní zaměstnance a úředníky lze identifikovat).
Myslím, že se v únoru po zkouknutí výplatnice za leden budeme divit, že budeme mít míň. V konsolidačním balíčku totiž je zvýšení sociálního pojištění, které se vypočítává krom jiného z hrumé mzdy. Bude mne zajímat pohled lidí, kteří podporují tuto vládu, zda ji dál budou podporovat a hájit od poloviny února, kdy pocítí zdražení + nižší čistá mzda vypočtená ze stejné výše hrzbé mzdy jako byla v roce 2023.
Vidíte, Vás zajímá průměrná mzda. Mě zajimá medián mzdy. Medián mezd činil 37 492 Kč.
Odkaz z článku viz odkaz: Medián mezd (37 492 Kč) vzrostl proti stejnému období předchozího roku o 7,1 %, u mužů dosáhl 40 153 Kč, u žen byl 34 705 Kč. Osmdesát procent zaměstnanců pobíralo mzdu mezi 19 835 Kč a 66 998 Kč.
V každé církvi - náboženství, jakmile se objeví v nějaké frakci ortodoxní věřící a nebo ti, kteří si bibli, korán,...... vysvětlí podle sebe, je nebezpečná pro společnost.
* křesťani - katolíci v Polsku (nevím kdo za tím stojí v USA) - než aby matka postoupila potrat, raději ji nechají zemřít. Matka, která mohla porodit další děti - připomíná mi to cílenou redukci společnosti;
* muslimi - islámisti - ve jménu Aláha - nemá smysl komentovat - mají toho hodně za sebou;
* židi - ortodoxní židé (teď si nevzpomenu na název jejich frakce, ale převážně žijí v Izraeli) - rabíni nevyhrožují, ale konstatují, že zničí západní civilizaci od Říma přes Evropu po USA a že oni jsou vyvolenými, kteří mají vládnout světu;
* buddhisté - Barmští buddhisté - vraždili muslimy, do té doby jsem je považovala za mírumilovné náboženství.
Ať je člověk z jakéhokoliv církve, zastanu se jej, pokud nazabíjí nebo nemá v úmyslu zabíjet či neupraví si pravidla tak, aby zabíjel prostřednistvím zákonů. V opačném případě tyto lidí odsuzuji a je mi úplně jedno z jaké círvke - náboženství jsou.
Proto nesouhlasím s konfliktem mezi Ukrajinou a Ruskem, nesuhlasím s konfliktem mezi Palestinou a Izraelem a odmítám hájit či hanit tu či onu stranu. Jsou to pro mne úplně stejní barbaři.Všichni zúčastnění zabíjí nevinné lidi.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zajimavá diskuse. Neházela bych vše na rodiče, měla by se chytnou za nos i společnost a jejich nesmyslené nároky na rodiče, systém, zákony, škola,... např.
Když to shrnu a možná i přeženu, po rodičích se chce, aby dítěti vařili zdravě bez ohledu na to, zda to bude jíst, cvičili s ním, chodili s ním ven a sportovali, učili se s ním - nebo přímo ho učili a k tomu chodili do práce nejlépe na směny.
Přemýšlím, jak to vše mají rodiče stihnout a zda tito rodiče mají právo na spánek? Podle toho ne. Pak jsou rodiče kritizovaní za to, že dítě má moc kroužků - sportovní, vzdělávací,... Cokoliv rodič udělá či neudělá je špatně.
1 odpověď