Pokud někdo došel k názoru, že jde paní Staňkové o to, aby si děti mohly dělat, co chtějí a nemusely poslouchat rodiče, tak buď ta její videa neviděl, a nebo není schopný dostatečně porozumět mluvenému slovu. Viděla jsem jich spoustu a nikde jsem neslyšela, že by k něčemu takovému nabádala.
Ještě by v tom mohlo být to, že si lidé sice uvědomují, že má pravdu, ale zároveň jsou na takovou výchovu líní či jí jsou neschopni. A tak se snaží sami sebe i ostatní přesvědčit o tom, že plácá blbosti. Ono je lehčí dítě seřvat a seřezat (a vybít si na něm svůj nahromaděný vztek - přece si ho nebude vybíjet na někom sobě rovným nebo dokonce silnějším, na to je moc srab) než ho opravdu vychovávat (učit ho porozumět svým emocím a učit ho s nimi zacházet, vysvětlovat mu, co po něm vlastně chci a proč, hledat s ním možnosti, jak nějakou situaci vyřešit tak, aby byli spokojeni rodiče i dítě, učit ho slušně vyjadřovat své potřeby...). Nemluvě o tom, že spousta lidí holt nedokáže zvládnout oddálit příjemné požitky a plánovat (kdyby ano, nebere si tu tolik lidí zbytečně půjčky a není tu tolik lidí v exekuci nebo insolvenci). A umlčet dítě seřezáním nebo výhružkama je často rychlejší než hledat jiný způsob. Ale jako výchovu bych to teda neviděla, spíš jako způsob vyřešení dospělákova nepohodlí či studu, které kvůli dítěti zrovna prožívá.
1. Správnou techniku plavání naučí dítě málokterý z rodičů.
Od doby, co jezdíme na dovolenou s dětmi, preferuji dovolenou v apartmánech, je tam více soukromí, více místa hraní... Pokud zrovna chceme, můžeme si uvařit to, na co máme chuť (v restauraci obvykle není až takový výběr jídel, která naše děti jedí a nemusí jíst celou dovolenou jen pizzu, nugetky, hranolky a řízek). Když děti dojedí, můžou si jít hrát, nemusí čekat, až dojíme. Můžu si tam klidně vyprat, což se u našich čuňátek hodí...Jednou nejspíš přijde doba, kdy budu preferovat zase něco jiného, teď mi vyhovuje tohle.
Důležitější než dosažený stupeň vzdělání je to, zda je člověk se svým životem spokojený. A spokojený může být i člověk s nedokončenou základkou živící se jako pomocná síla v kuchyni, uklízečka, řidič nebo sekáč. A člověk s postgraduálem v náročném a prestižním oboru, který se živí velmi odbornou prací, může být věčným nespokojencem. A paradoxně si i připadat nedostatečně chytrý a vzdělaný, protože kolega má ty postgraduály dva, další k němu má ještě ještě MBA, LL.M a mluví plynně pěti cizími jazyky zatímco on je třemi, další je zase už docent....
Lidé mají dnes pocit, že mají nárok mít každý den maso k obědu i večeři, k snídani chléb s máslem a se šunkou, ke svačině chléb s máslem a plátkovým sýrem a k té druhé jogurt. A večer k telce něco na chroupání. K tomu během dne tak třikrát kafíčko, nějaký ten džušík, minerálku, večer pivečko. Jenže ve skutečnosti si to nemůžou dovolit, a tak kupují vše jen to nejlevnější. A jasně, že když si koupím šunku, která má 55 % masa nebo šunkové "cosi" s ještě nižším obsahem masa, tak to asi nebude chutnat jako ta šunka, kterou kupoval kdysi za socíku... Lidé zapomínají ale na to, že tu šunku měli jen o čas. A místo máslem měli chleba namáhaný většinou sádlem.
Pokud někomu dělá problém angličtina, přijde mi zbytečné, aby se učil další cizí jazyk. Myslím tím děti, kterým skutečně dělá ten jazyk problém, ne děti, které jen mají mizerného učitele. U těchto dětí bych spíš zvýšila počet hodin angličtiny. Přijde mi lepší umět se domluvit jedním cizím jazykem, než se učit dva jazyky a neumět se domluvit ani jedním z nich. Nebo bych jim místo jazyka dala možnost učit se něčemu, o co mají zájem.
Úřad práce, tak jak jej známe dneska, vznikl až v roce 2011. Přešly na něj některé agendy, které do té doby vykonávaly jiné úřady. Porovnávat počty úředníků ve "starém ÚP" a "novém ÚP" je tedy trochu zavádějící. U velké části pozic na ÚP je požadováno vzdělání pro výkon sociálního pracovníka. Na to člověk potřebuje minimálně VOŠ v některém z určených oborů. Obdobně je to tak i u dalších pozic ve státní správě či v samosprávě. Pokud stát určuje, že je někde nařízeno určité vzdělání, nelze se divit, že ti lidé pak chtějí dostat zaplaceno alespoň trochu úměrně tomu jejich vzdělání.
Osobně bych hledala příčinu depresí, úzkostí a dalších poruch někde jinde. Ne že by člověk nemohl mít depresi kvůli životnímu prostředí nebo státnímu dluhu, ale myslím, že ten hlavní důvod bude jinde.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Omg! To jsou starosti, to jsou starosti.
Tak si založte účet v eurech.