minimalni mzda neodpovida vyvoji ekonomiky.Za minimalni mzdu nezaplatite bydleni
Minimální mzdu určuje stát, podle výkonu ekonomiky.
Cenu bydlení určuje trh, podle dostupnosti zdrojů.
Pokud penězi na Ukrajinu myslíte peníze na vojenskou pomoc, tak ty jdou z peněz na obranu. Je mnohem levnější přispívat na obranu spojenců, než muset sami čelit vojenské agresi.
Hodnota platů vlády, jsou tak malé peníze, že ve státním rozpočtu nehrají vůbec žádnou roli.
Slovo svých se píše s y.
Nejsem policajt, ale zajímá mě. Ty máš nějaké důkazy, ze policie nepracuje správně?
Spíš narážím na to, co nám článek sděluje. Když policisté náhodou při dopravní kontrole narazili na hledané osoby, tak je zadrželi.
Co jiného asi měli dělat? Koupit jim kafe?
Tohle není zrovna výkon ala Holmes.
Už se těším na článek o uklízečce, která zametla odpadky, když je našla ležet na chodbě.
Podle mne je to pouhá počáteční investice liberálně demokratických politiků.
Investice předpokládá návratnost. Bohužel tady návratnost nehrozí. Kdyby investovali, byl by to skutečně liberálně demokratický krok, a nebylo by tomu co vytknout. Prožírání veřejných rozpočtů není ani liberální, ani demokratické, ani investice.
Spíš bych to pojmenoval sociálně populistický parazitizmus.
O dusíku a chlazení jsem nehovořil. Přebytek elektřiny z FVE použít pro výrobu vodíku v létě a z toho spalováním v zimě vyrábět teplo.
A paní Drábové na dozimetrii FJFI před více než 40 lety rovněž říkali, že fúze bude brzy zvládnutá, tehdy samozřejmě odborníky ze Sovětského svazu.
Čas ukáže.
Samozřejmě s tou výrobou máte pravdu, jenomže ta výroba je právě jednou z těch mnoha výhod vodíku. Levné a snadné.
Problém je ta obrovská nevýhoda v podobě toho skladování. Drahé a náročné.
Co říkali odborníci před 40. Lety nevím, ale rozhodně to byla tehdy čistá teorie.
Od predloňska máme fúzní reakce s převisem výroby nad spotřebou. To už je pořádný skok.
Nebude to elektrárna v tomhle desetiletí a možná ani ve třicátých letech, ale půl století už to trvat nebude.
Šedesát let bylo mezi prvním letem bratří Wrightů a přistáním na měsíci. Celkem sázím na to, že to půjde rychleji.
Problém FVE je přebytek výkonu v létě a nedostatek v zimě. Vodík by mohl řešit “skladování” TWh energie z léta do zimy, zejména za účelem vytápění, možná efektivněji než baterie. Budoucnost to ukáže. Vodíkové hospodářství pro automobily je zřejmě ekonomickou iluzí.
A co se týče řízené jaderné fúze, když jsem v sedmdesátkách studoval technickou VŠ, předpovídali odborníci, že za 50 let bude tato technologie průmyslově využitelná. No, možná z dnešního pohledu to za dalších 50 let už bude fungovat.
Opravdu nejsem odborník, takže využití přebytků FVE pro chlazení dusíku se mě zdá jako scifi. Když je potřeba chladit neustále tak chápu že v létě se část spotřeby pokryje, ale nevím jak by se dalo hospodárně řešit kolísání dodávek. A už vůbec nerozumím, jak by to fungovalo jako zásoba na zimu kdy FVE nevyrábí. Vždyť to chlazení musí probíhat neustále, jak by zkapalněný vodík odevzdal zpět energii v zimě, když sám musí dostávat pořád?
Pokud jde o dostupnost fúze, nebyl bych tak skeptický. Tady házím odkaz na Danu Drábovou které přímo na tuhle otázku odpovídá v čase 1:20:30.
Jo, média jako hlásné trouby. - Nejspíš je hodně pravdy na tom, že každý národ má takovou vládu (= politiky), kerou si zaslouží.
Vyšší kvalita vzdělávání by mohla přispět k tomu, že tady bude ve volbách skutečný výběr a ne jen nutnost "volit tu méně špatnou z blbých možností". Třeba se vylíhne někdo, kdo kromě vlastních zájmů bude mít i strategické myšlení a uvidí dál než na konec volebního období.
Zatím to vypadá a) na úpadek servisu státu včetně školství, b) odliv mozků (jako by nestačil ’38, ’48, ’68, lidi, co šli za lepším po Sametu...)
S tou ochotou přiznat, že jsem něco zvoral - to je někdy těžké i v osobním životě, natož na veřejnosti.
Z toho mi vyplývá, že kurz GD bude pokračovat do nalajnovaného (naLejnovaného?) konce.
Zajímá mě hlavně časová osa, ale to bych musela být vědma, nemám ani pořádný odhad, kdy EU politiky ta realita dostihne.
Jo! Vidím to naprosto stejně.
Jen bych nebyl tak pesimistický s tím pokračováním GD jako dogmatu. Ona ta korekce přijde. Nebude to jedním vrzem, ale postupně. Pořád to vypadá že se nic neděje, ale už to není ten monolit jako před pár lety.
Svět se covidem a válkou natolik změnil, že se bude muset proměnit i energetická politika.
Zatím se to děje pod pláštíkem oné neomylnosti.
Všichni tvrdí že se nic nemění, že jdeme dál a neustoupíme, ale zároveň už jednají o kompromisech s automobilkami. Trump chce těžit ropu a plyn jako o závod. Ani on není hlupák, aby něco takového rozjel, kdyby neměl možnost odbytu.
Politici od leva do prava mají dost jasno, že voliči jim hrozí populismem a extremismem, když se něco nezmění. A ze všech velkých problémů současnosti, je vlastně GD nejsnazší k vyřešení.
Je to papírový problém, a vytvořili jsme si ho sami.
Navíc s rozumnou korekcí, má i spoustu pozitiv. Energetickou bezpečnost, rozvoj technologie která nám může přinést ekonomický růst a náskok. Uvolnění nesmyslných předpisů ve stavebnictví by mohlo dát lidem dostupnější bydlení s nižšími náklady atd...
Jen to chce přizpůsobit koncept realitě a ne trvat na "stranické linii"
Ona ta reforma přijde. Dříve či později se toho chopí i někdo praktický, protože ta poptávka tu prostě je.
Proč není v médiích nikdy nikde takové srozumitelné a podle mne i pravdivé vysvětlení, jako zde píšete vy.
Proč si tady musíme neustále lhát do kapsy....
Je to celé jen manipulace masami, nic jiného.
Obvykle to končí nějakou kontrarevolucí
Ono to spousta lidí říká. Na prvním místě bych jmenoval Danu Drábovou. Na YouTube má spoustu přednášek a říká to snad v každé, protože se na to lidé stále ptají.
Média informují především o tom, co říká jaký politik. Nemyslím že média lžou, nebo vzývají greendeal. Prostě pouští výroky politiků.
A politici jsou volení amatéři, kteří chtějí vypadat dobře a být znovu zvoleni. A tak mávají do kamer, líbají dětičky a hlavně pořád tvrdí že dělají všechno dobře. Jestli jim tohle předvádění neomylnosti pomůže nevím. Spíš ne.
Otázka je, kdo na jejich místě bude rozumnější a umírněnější? Kdo bude ochoten přiznat že něco zvoral, že to musí změnit a předělat.
Ale to už je debata daleko přesahující samotný greendeal.
Možná jste zapomněl na perspektivu vodíkového hospodářství. A s tou fůzí to také nebude tak rychle, ITER má zahájit experimentální D-T provoz v roce 2035.
Vodík má samá pozitiva a jednu strašnou vadu. Jeho skladování je neskutečně energeticky náročné. To z něj dělá v praktickém využití strašně nefektivní zdroj.
Každá vodíková "benzínka" by tak spotřebovala obrovské množství energie na svůj vlastní provoz. O zásobování větších podniků ani nemluvě.
Pokud jde o ITER je to projekt extrémní snad úplně ve všem. Na druhou stranu první kopnutí do země bylo v roce 2007 a za tu dobu ušli většinu cesty.
Ve srovnání s tím se efektivita baterií a OZE plíží kupředu šnečím tempem.
Nejsem fyzik ani chemik, takže do hloubky problému nevidím víc, než kolik načerpám z běžných zdrojů. Nicméně to vypadá, že zefektivnění transportu a skladování elektrické energie je natolik komplikovaný a komplexní problém, že je jednodušší pokořit další metu v efektivitě její výroby.
Souhlasím, presto na odborníky se mohli obrátit tedy dávno před tím a času bylo o
to více. Uvádění Grety do síně slávy vrcholnými představiteli EU o něčem svědčí. Její rodiče škoda komentovat, o těch jsem si vždy myslela své, zvlášť když jejích dítě nebylo zcela zdravé.
Ono to jedno, souvisí s druhým. Na začátku určitě byli odborníci, jenže jak se změní odborná analýza v politickou agendu, tak to prostě politikům musí fungovat.
A green deal velmi brzy ukázal, že to bude běh na dlouhou trať, bude to složitější a bodíky se hned tak sbírat nebudou. A tak nastartuje marketingová masáž a hle, máme "z prdu kuličku"
Pochlebování Grétě je už jenom poslední faze. Místo praktické rozvahy a přiznání, že se bude muset politické koncepce překopat tak, aby znovu plnila funkci, se prostě vytáhne spasitelská figurka a mává se do kamery.
Je to rychlé, levné a bez práce.
Teď už nefunguje ani to, tak se konečně začíná přiznávat, že se bude muset jít jinudy, protože realita se nám nepřizpůsobí. Jako vždy až pět minut po dvanácté a neochotně, ale zase lepší než nic.
Proč to nejdříve nesvěřili těm, kteří tomu rozumí a ne Grete?
Když se green deal připravoval, houpala se Greta ještě u táty v pytlíku. Bezvýznamná figurka, co byla zajímavá pro masy jednu sezonu. Marketingový stroj na prachy jejích vlastních rodičů. Lidsky odporné zneužití, postižené dcery.
Podstata problému je úplně jinde.
Je to nezbytne k tomu, aby prestaly tat poly, ano. Bez omezeni produkce sklenikovych plynu toho nelze dosahnout. Tak, jak vam jiz 40 let rikaji vsechny instituce, ktere se k tomu vyjadruji.
A teď je ta otázka, jestli nulové emise v EU něco změní? Když se Evropa zasebevraždí a zbudou tu jenom pralesy, o kolik klesne globální produkce emisí?
Podle současných údajů je to 11,5%
11,5% při započtení každého výdechu, každého člověka v EU! Když v EU zmizí nejen auta a továrny, ale i psi, krávy a lidé, zůstane pořád 90% problému!
Jak přesně naše hromadná sebevražda donutí těch zbylých 90% problému s tím něco dělat?
Jestli se má zelená energie prosadit globálně, musí napřed fungovat!
Když se podaří technologický průlom, a bude to lepší, levnější a efektivnější varianta, nebude potřeba dotací ani zákazů. Každý na ni přejde sám.
Do té doby, jde jenom o sociální inženýrství a cestu k bankrotu.
Kdo potom bude za tyhle cíle bojovat, když skončíme v bezvýznamnosti, a ostatním je to jedno!
Takhle to opravdu fungovat nikdy nebude.
Green deal je POLITICKÁ koncepce. Nikde není dáno, že se k cíli nedá dojít i jinak.
Sociální stát také nakonec vybudovali pobaltští kapitalisté místo sovětských komunistů.
Strašná spousta slov o greendealu zastírá jedinou podstatu problému. Od začátku stojí celá tahle koncepce na předpokladu technologického pokroku v budoucnosti, s nímž se od začátku hrálo jako s jistotou. Po dvaceti letech se ukázalo že efektivita výroby, přepravy a skladování elektřiny je mnohem tvrdší oříšek než se zdálo.
Jednoduše řečeno se dřív dopracujeme plně funkční fúzní elektrárny, než trvanlivých, laciných a ekologických baterií.
Jsou obnovitelné zdroje správná cesta?
Jasně že ano. Jenom to jaksi není na dohled, jak si všichni mysleli. Mezi zelenou energií pro všechny a za hubičku a současným stavem je ještě hodně bádání a vývoje. A tuhle propast nejde jen tak přeskočit jenom proto, že si to politici přejí. Kdyby dávali ve fyzice a chemii pozor, věděli by, že to není tak snadné a nestačí jenom chtít.
tímto systémem budeme chodit do důchodu 75let.
To mě netrápí. Že se nedožiji důchodu jsem pochopil ještě na škole a jsem s tím smířen. Víc mě trápí ta záplava každodenní buzerace co mi ten život zkracuje, je za ní odpovědný stát, a hlavně je naprosto zbytečná.
Zdvojením datových schránek počínaje, a zúžením na dálnici konče.
Ať si stát bere peníze, to je v pořádku, ale ať je dává na věci které jsou účelné a každodenně potřebné.
A místo toho se zase všechno prožere.
Když to dělaj levičáci, tak ok, ty to mají v popisu práce.
Když populisti, tak ok, od těch se to čeká.
Ale když to dělá i pravice, a ještě se tím chlubí, tak už vážně není mezi čím vybírat.
Když se na to celé koukám tak, je to čistý bizar. Pravice jsou socialisti, socialisti jsou bankrotáři, komunisti a fašisti si konečně padli do náruče jako nacionální levičáci, a od populistů se nedá čekat nic, než že hrabou pod sebe.
Všechno na dluh. Kdyby takhle řídil svou živnost normální občan, tak je za půl roku na huntě, a ještě má dluhů do konce života.
Všechny tyhle valorizace přídavků ukazují, že peníze by byly, jen jdou do kanálu, misto do budoucnosti. Hlavně že je večírek.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
takze vy podporujete rust platu poslancu za to ze nas zadluzuji?\platy poslancu by se meli odvijet za praci a ne ze maji automat.Prece logicky lide pracujici tem se zveda mzda na zaklade produktivity a vy vydite nejakou produktivitu poslancu?Platy poslancu jsou premrstene a neodpovida to jejich praci.Meli by si platy snizit na uroven ucitelu.Cenu bydleni urcije trh a to je spatne.Cim vyssi poptavka tim se vice zveda najem coz je spatne.je to chyba vlad ze nestavi byty.Kdyby staveli byty tak ceny najmu klesnou ale vsechno je naopak byty se nestavi vubec
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zjevně vás platy politiků fascinují.
Já je neschvaluji, mě jsou u pr..le.
Je to bezvýznamná prkotina, která nehraje v rozpočtu ČR žádnou roli.
1 odpověď