Ještě že u nás se to nenechalo na náhodě a pro obchodníky máme zajištěné kapacity i na západě. Když se podívám na Slováky, tak mi jich začíná být líto.
Líto. Oni se snaží mít plyn co nejlevnější nejen pro průmysl a pro občany. Tím hodně sníží ceny energie na vyráběné výrobky a lépe prodají. Lidem nebudou muset přispívat na doplatky na bydlení=meší nápor na státní rozpočet a zadlužení. Trochu získají i z tranzitu. Myslím, že to nebude špatná politika.
a co jako ?! nikdo opakuju nikdo nema pravo kecat jinemu statu do toho jetli povoli tranzit a nebo ne ! je to jejich volba to je jak kdybych ja mel elektrinu tazenou pres vasi zahradu a platil vam za to jednoho dne by jste se rozhodl kabely prerusit protoze by jste uz dal nechtel mit elektrinu tazenou pres vas pozemek a me by do toho bylo houby
Víte, ale určitě ten kabel na zahradě měl věcné břemeno. Takže pokud dohody nechce někdo plnit, tak je to těžší....
Nějak mi to připomíná RVHP, kdy jsme museli vyrábět, vyvážet a dovážet jen to, co nám Moskva určila. A když jsme si něco chtěli koupit (hlavně v NDR), tak nám zboží zabavili na hranicích nebo jsme museli platit clo. To byla "vzájemná pomoc" podle Moskvy. Teď chce Trump nařizovat odběr ropy pod pohrůžkou - tedy vydírání. Dřív jsme byly povinně závislí na Moskvě (plyn, ropa) teď na Německu a USA.
Je to normální?
NDR byla součástí RVHP. Takže nákupy v rámci spolku.A drobné dovozy lidí z dovolených? Jako dítě pamatuji převozy zimních bot a bund v létě na sobě oblečené. Já nechápal (10 let mi asi bylo), celníci se usmívali, rodiče něco možná ušetřili. Pokud jste to nepřeváželi po kvantech na kšeft, tak bylo OK.
Jo dovoz za devize asi bylo hlídané. Asi kvůli tomu, aby byl rozpočet vyrovnaný. Z Maďarska se vozila Rubikova kostka, z SSSR elektrické vrtačky a další nářadí za rozumnější cenu než tenkrát NAREX. A představte si, žeta vrtačka funguje u mého dědy v dílně dodnes ...
A vaření v kuchyni na plynovém sporáku taky problém není, když je vše v cajku. Zemní plyn se odoruje a je pak cítit dobře i malý únik. Propan-butan sám o sobě páchne. Takže pokud to byl plyn - tak masivní únik - překop, oprava, navrtání.
Jinak potom velká ignorace všech před výbuchem.
Sám si myslím, že to bude něco jiného.
Možná vám ano,ale jsou lidé kterým to jedno není
Kdo chce tak odejde, kdo nechce, tak ten tam zůstane. Jejich volba a jejich rozhodnutí. Třeba to tak chtějí. Nikde nepíší, že je jim bráněno odejít. Otázka kam před vánocemi odcházet, pokud nemáš předem něco nachystáno.
Nemyslím si, jak pan Petr Šťastný, že ruský voják je vůči civilistům hrdlořez. Chtějí mít před vánocemi taky klid a pokoj.
Je potřeba myslet dopředu.
Politika appeasementu před WW2 vedla ke druhé světové válce!
Kdyby tehdy evropské státy od roku 1933 více zbrojily, tak nemusel Mnichov dopadnout tak, jak dopadl.
Kdyby Francie a Anglie byly po zuby vyzbrojené a řekli hitlerovi, že Československo budou chránit, tak by třeba ani ke světové válce nedošlo a hitler mohl být poražen mnohem dříve.
Dnešní teroristické russko začíná zbrojit a také spolupracovat s KLDR tak, jakoby se připravovalo na obsazení celé Evropy.
Jen si vemte, že KLDR dodala russku 8 milionů dělostřeleckých granátů - kolik jsme jich dodali Ukrajině?
Největší dodávky skrze naši muniční iniciativu jsou celkově zatím asi 500 000 kusů. To je jedna šestnáctina.
Takže proto mluvím o tom, že je potřeba russáky srazit na kolena všemi možnými prostředky.
EU musí držet sankce a dodávat zbraně Ukrajině a to neustále a tak dlouho, dokud ten teroristický režim v russku nebude zcela poražen.
Jsou svátky. Tak klid a mír alespoň zde v Čechách. Pokud chcete, běžte se tam podívat prvně za svoje a pak, pokud se vrátíte, vemte svoje kamarády. Podle mě jste neměl ani ZVS. My takřka 60tnici jsme přísahali věrnost České republice a Varšavské smlouvě. A sliby se mají plnit hlavně o vánocích.
Komunisté stavěli kdekoli je to napadlo, i na nejúrodnější půdě, což autor článku považuje za největší zločin. Tak by mě jen zajímalo, jestli považuje za zločin i to, že se dnes staví na nejúrodnější půdě. Za komunistů se tam stavěly zejména obytné budovy, dnes se tam staví skladovací haly. Co je tedy větší zločin? Řekl bych, že v tomto ohledu máme i dnes máslo na hlavě. To málo, co máme ze zemědělské půdy, ničíme něčím, co vlastně ani nepotřebujeme.
Jako problém dřívějšího režimu vnímám spíš to, že se neřešila ekologie a všechen možný sajrajt se vypouštěl do půdy. Rozoraly se meze, zaoraly se všechny odvodňovací příkopy.. Teď máme velké, často i podmáčené lány polí. Na podmáčených místech nejen že zapadá technika, ale navíc tam nic neroste.
Vážení přispivatelé. Nikomu se nebrání, aby si koupil a pronajal půdu, postavil stáje (potřebujete hnůj zpět na pole), pořídili si zemědělské stroje a můžete vesele v daném odvětví podnikat. I nějakou dotaci prý dostanete, pokud si jí zdárně vyřídíte. Pak už jen od rána do večera pilně pracujte a to celých 365 dní v roce (máte dobytek). Pak se třeste, aby se urodilo a aby zvenčí někdo nepodsekl výkupní cenu. Takže samá pozitiva a jistoty. Slyšel jsem vyprávění své babičky o rozdílech a výhodách mezi sedlačením a JZD v té době
(myslím před a po druhé světové válce). A věřte, že pracovat v JZD bylo pro ně vysvobození od dřiny při sedlačení. Ale to z nás nikdo nepochopí, protože jsme tuto dobu neprožili. My už jen sbírali plody práce našich (z pohledu padesátnika) dědů a otců, kteří tu republiku po 2. SV znovu obnovili.
Tiso rovněž. Za jeho vlády se Slovensko rovněž hrbilo před ,,Silákem,, a Rusku vyhlásilo válku! Dnes se Slováci tváři jako by se to nikdy nestalo...a chce ,,oslavovat,, vítězství.
Trochu znalosti historie by neuškodilo. Nikdo z nás v té době nežil. Však Češi taky 15.3.1939 masivně vítali Němce v Praze. Holt i tenkrát byla demokracie dle strany ve vedení státu - "držíš hubu a krok, tak přežiješ".
V 89 bylo všechno mnohem dražší nebo nebylo k sehnání a bylo ještě dražší a byty byly k mání na příděl ale za bůhví kolik let nebo na nevolnický úpis.
Ale někdo byl šťastnější mohl se v práci flákat na účet ostatních a všichni se měli stejně. A taky musel každý držet hubu a krok aby někoho neurazil protože by mohl snadno o všechno přijít, stačilo málo.
Tohle co se dneska píše v diskuzích. Za to se tenkrát vyhazovalo z práce a chodilo do kriminálu.
Asi jste žil v jiném státě. Jinak si to nemohu vysvėtlit, pokud jste tuto dobu vůbec zažil. Berme od roku 1970. Ne těsně po válce, kde všecho bylo rozborbardované a muselo se znovu budovat. Byty stavěné, nenávratné půjčky na stavění RD. Pravda, každý musel pracovat a drobné daně odvádět. Ale fakt úřady práce si nemamutuji v této době. Ropovod a plynovod stabilní, vývoz plynu do SRN. Každý si rozhodoval, čim bude topit. Pokud to nepřeháněl tak dřevo a uhlí dostupné.
Ale fakt byla nutnost, aby každý někde pracoval. Poslanci pracovali za refundaci mzdy a drobnou odměnu.
Každá doba má své.....
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Toto psát o vánocích. Raději užívejte klidu a pohody.
Jinak článek k prdu. Každý si musí uvědomit, že před narozením i po se o maminku a děcko staral stát (zdravotnictví,mamina mateřská, dítě škola) a to všezdarma pro dítě. Mamina možna před porodem a po pracovala a odvádí sociální a zdravotní pojištění. Takže dle mého děcko minimálně po 26. roku šupky do práce a makat a snažit se státu zaplatit dětskou jistotu co bral od státu (zdravotnictví, školy), aby bylo pro další. A pokud se bude snažit a zdraví mu dají do jeho pomyslné svíce, tak v závěru si bude moc užít důchodu.
Co tady řešíme. Prostě to takto funguvalo před i bude fungovat po nás. Všichni nemohou být prezidenti či poslanci.
Jsi-li zdráv, pracuj a odváděj daně-splácej půjčku, kterou do tebe stát investoval.