Platí univerzální pravidlo, že je obvykle nejlepší se starat sám o sebe. A je obvykle nerozumné kontaktovat jakýkoliv represivní orgán či vrchnost, pokud je člověk skutečně nepotřebuje. Vrchnost obvykle mlátí slepě kolem sebe a kdo se jí přiblíží, dostane ránu. Jak říká středověké přísloví, kolem trůnu hromy běsní.
Pan Mitrofanov se zase ukázal. Jako obvykle všem nadává jako mrzutý dědek. Jeho mentální svět se omezuje na bezmocný vztek a na nadáváním lidem kolem sebe. Vždy se těším na to, komu zase bude pan Mitrofanov spílat. Nic jiného od něj nečekám a myslím si, že ani nic jiného neumí. Zábavná je u něj plytkost jeho nadávání. Jeho rozčilování nemá totiž nikdy žádný hlubší obsah a redukuje se vyjadřování vlastních negativních emocí. Proto ani nikoho nemůže rozčílit, protože kromě obsahu vlastních negativních emocí nic nesděluje. Trochu mi připomíná vzteklého a zoufalého bezdomovce, který všem kolem sebe neustále nadává a hrozí holí.
Co to má společného s Putinem ? Putin nic podobného netvrdí a nemá s tímto pseudohistorikem nic společného.
Churchill se dostal k moci až v době, kdy byla válka v plném proudu. Churchill tedy válku sám nevyvolal. Německo porazilo Francii a stalo se hegemonem Evropy, Churchill se s touto situací nesmířil a ve válce pokračoval. Velká Británie ani nikdy předtím nesouhlasila s myšlenkou, že by Německo rozdrtilo Francii a ovládlo Evropu. Podobně jednala Velká Británie i za první světové války. Churchill neměl jinou možnost než ve válce pokračovat.
Vše mi spíš připadá jako útok na Trumpa. Někdo se z něj snaží udělat idiota.
Šéfky prestižních amerických škol museli skončit, protože tyto školy žijí ze sponzorských darů bohatých Židů. Nemá to s trestním právem nic společného.
Osobně nevidím žádný důvod, proč by mělo být hajlování automaticky trestáno za každých okolností. Je to nová šikana dnešní doby. Dnes se nikdo skutečně nezajímá o myšlenky Adolfa Hitlera, ani se nesnaží vytvářet nová nacistická hnutí. Nacismus byl unikátní politické hnutí, které vzniklo za jedinečných neopakovatelných podmínek. To však neznamená, že určité myšlenky, ze kterých nacismus vycházel, nejsou stále živé. Například myšlenka Herrenvolku, nadřazeného národa, který má díky své větší vyspělosti právo vládnout jiným národům či dokonce jim zabírat jejich území, je stále u nás živá. V našem tisku se šíří názory o podřadnosti ruského národa, neschopného vybudovat vyspělou civilizaci. Totéž se píše zcela běžně o Arabech. Řada lidí zcela otevřeně tvrdí, že Židé mají právo Palestince odsunout z určitých území, protože jsou Židé schopnější tato území zvelebit než Arabové. Je komické, že si tito lidé neuvědomují, že šíří podobné myšlenky jako Adolf Hitler. Na tom ale není nic tak divného, myšlenky o nadřazenosti evropských národů nad ostatními národy byly před druhou světovou válkou zcela běžné po celé západní Evropě a jednalo se o oficiální postoj.
Neexistuje hloupější důvod vést válku než kvůli nějakým hodnotám. Pan Řehka se zcela mýlí, když považuje za důvod druhé světové války neexistence NATO. Před vypuknutím druhé světové války vojenské bloky existovaly, platila spojenecká smlouva mezi Francií a Velkou Británií. Ale celá předválečná politika byla vedena proti Německu jako budoucímu nepříteli. Československo bylo součástí protiněmeckého spojenectví s Francií a tím bylo odsouzeno od samého vzniku k válce s Německem.
Dnes existuje NATO jako protiruský vojenský pakt a svou vlastní existencí je zdrojem napětí a válek. Válkám se dá zabránit pouze tehdy, pokud se budeme snažit vytvářet přátelské vztahy s ostatními státy a nikoliv vojenské bloky proti sousedům.
Mimochodem, oblíbený slogan "Chceš-li mír, připravuj se na válku" pochází z Římské říše, která byla vzorem nacistickému Německu. Nejen nacistický pozdrav, ale i pohled na mezinárodní politiku a hodnoty čerpalo nacistické Německo z tisícileté Římské říše a starořecké Sparty. Pokud se budeme neustále inspirovat těmito historickými státy, které napadaly své sousedy a dopouštěly se genocidy srovnatelné s nacistickým řáděním, tak se k míru nedostaneme.
Po druhé světové válce v Evropě není mír díky NATO, ale díky tomu, že se vítězné mocnosti rozhodly neudělat stejnou chybu jako po první světové válce a západní Německo okamžitě začlenily do západního uskupení. Kdyby západní státy vybudovaly nový protiněmecký vojenský pakt, v Evropě by se už dávno znovu bojovalo. A přesně tuto chybu Západ udělal s Ruskem.
V čele USA i Ruska jsou dnes prezidenti, kteří trpí demencí. O demenci Bidena nikdo nepochybuje a naštěstí dojde ke změně prezidenta USA. Vladimír Putin také trpí zřejmou demencí, pravděpodobně kvůli Parkinsonově nemoci. Na posledních veřejných snímcích je tato jeho demence evidentní.
Ostatní politici by měli mít rozum a neživit naprosto sterilní konflikt na Ukrajině, který pravděpodobně vypukl hlavně kvůli demenci obou prezidentů.
Autor oslavuje meritokracii současné společnosti. Je pravda, že skutečně dává více možností schopným lidem. Ale v zásadě naše dnešní společnost na meritokracii založena není : nejvyšší postavení ve společnosti mají lidé, kteří uspěli díky dědictví či svému původu nebo pouze díky svým kontaktům. Hovořit o všeobecné meritokracii je výsměch.
Hlavním problémem Aše je dopravní obslužnost. Aš je skutečně někde na kraji světa, jako na Moravě Krnov. Kdyby přes Cheb vedla rychlodráha k pražskému letišti a z Chebu do Aše nějaká místní rychlodráha, situace by se podstatně změnila.
V současné době existují obory podnikání, u kterých je infrastruktura zásadní. Tyto obory potřebují rychlý přístup k mezinárodnímu letišti s mnoha přímými spoji. V České republice je takovým místem pouze Praha. I když se jedná pouze o malou část podniků, jsou to tahouni současné ekonomiky. Kolem těchto tahounů vznikají další podniky, které potřebují snadnou dopravní dostupnost k místům s těmito tahouny. Takže i když přítomnost mezinárodního letiště nebo rychlodráhy je podstatná přímo pouze pro malou část podniků, nepřímo jsou zásadní pro většinu ekonomiky.
Často se argumentuje tím, že různé rychlodráhy či mezinárodní letiště mají význam pouze pro malou část lidí. To je pravda, ale tito lidé, kteří tuto dopravní infrastrukturu používají, mají zásadní význam pro celý stát a obyvatelstvo se stěhuje tam, kde tito lidé žijí. A kde tito lidé nežijí, jako například v Aši, tam dochází k nedostatku i jiných důležitých profesí, jako jsou lékaři.
Řešením by byl rozvoj dopravní infrastruktury. Jako zásadní vidím rychlodráhu k pražskému letišti, která bude mít globální vliv na celou ekonomiku. Pak by bylo vhodné tuto rychlodráhu napojit na další rychlodráhy po České republice. Díky tomu se stanou atraktivními i další místa než pouze Praha a její okolí.
Převoz pár léků je naprosto nepodstatná věc. Rusové tuto záležitost vytáhli, protože jsou vztahy mezi Českou republikou a Ruskem velmi špatné. Jednání Rusů je v podstatě racionální. Chování českých sdělovacích prostředků však racionální není. Není vůbec žádný důvod, proč by kdokoliv cokoliv na naší straně v této věci vysvětloval.
České sdělovací prostředky tím, že rozmazávají naprosto nepodstatnou věc, kde vůbec o nic nejde, jenom nahrávají nepřátelské propagandě.
CBDC Evropské centrální banky počítá pouze s poměrně malou částkou, kterou bude moci každý občan vlastnit. V žádném případě se nepočítá s tím, že by CBDC vůbec mohla normální peníze nahradit. Bude to jen něco jako peněženka na placení drobných každodenních výdajů.
Dalším problémem je kontrola transakcí. Transakce bude kontrolovat vždy nějaká soukromá banka, nikoliv Evropská centrální banka. A CBDC nebude vložena do banky a banka s ní nebude moci pracovat. Dost dobře si neumím představit, kdo bude kontrolu těchto transakcí platit. Pokud to bude zákazník, tak si podobnou elektronickou peněženku neotevře. A banka to z vlastních prostředků platit nebude.
Řekl bych, že ten projekt nemá smysl.
Pan Mitrofanov píše jako Rudé právo. Ztroskotanci a zaprodanci se zase ukázali. Neříkám, že pan Mitrofanov lže jako Rudé právo. Životní zkušenost mě totiž naučila, že někteří lidé skutečně věří tomu, co píší, a že skutečně popletení lidé existují. A musím se přiznat, že se dokonce na jeho komické články i těším. Opět mě nezklamal.
Komunikaci ad hominem a ad personam se snažím vždy vyhýbat. Úroveň textů pana Mitrofanova však dosáhla takové úrovně, že se již nejedná o rétoriku, ale o racionální hodnocení jeho příspěvků.
Takto není možné náklady a příjmy počítat. Platbami na sociální zabezpečení vzniká uprchlíkům nárok na budoucí důchod, takže to není přímý příjem do státního rozpočtu. Příliv nových obyvatel rovněž znamená nutnost nových investic a růst nákladů pro zbytek obyvatel, například vyšší růst cen nájemného i dalšího zboží a služeb. Příliv obrovského množství nových obyvatel vede automaticky k vyšší inflaci.
Pokles obyvatel naopak vede k prosperitě. Příkladem může být Evropa po morových epidemiích ve 14. století, kdy se životní úroveň obyčejného obyvatelstva výrazně zlepšila. Pohoršila si pouze šlechta a elity všeobecně.
Rozdíl mezi dřevostavbou a klasickou stavbou spočívá v tom, že je dřevostavba spotřebou a klasická stavba investicí. Dřevostavba je pouhé zaplacení nájmu na nějakou dobu dopředu. Hodnota dřevostavby s časem klesá jako hodnota auta. Klasická stavba je investicí a její cena s časem neklesá a obvykle i stoupá.
Dřevostaby se vyplatí pouze tehdy, pokud jsou levné stavební pozemky a pokud jsou samotné dřevostavby podstatně levnější než normální stavby. Ani jedno není u nás pravda. Dřevostavby stojí přibližně tolik jako normální stavby a stavební pozemky jsou u nás pekelně drahé. V takovém případě jsou dřevostavby úplný nesmysl. Proto jsou také potřeba dotace, lidé nejsou dostatečně hloupí na to, aby za podobný nesmysl utráceli sami.
Dřevostavba je z nouze ctnost. Pokud někdo může mít normální stavbu, dřevostavbu si nikdy nepořídí. Dřevostavbu si dobrovolně pořizuje jenom nějaký excentrik. Ten podobně raději jezdí na kole či na koloběžce než autem nebo elektromobilem než normálním autem. Na takový životní styl musí být člověk dostatečně bohatý a současně i dostatečně praštěný.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Vše, co říká pan Koudelka, vím sám taky. Jeho analýzy nejsou práce tajné služby, ale politického analytika. Pan Koudelka má pravdu v tom, že se Čína připravuje na válku. Ale připravuje se na válku obrannou, protože předpokládá, že bude Čína jednou napadena USA. Čína je přesvědčena, že si USA budou chtít udržet nadvládu nad celým světem za každou cenu a že je toto úsilí o nadvládu přivede k útoku na Čínu. Pan Koudelka sám důvody čínských příprav na válku nijak nerozvinul.
Uvádím čínský pohled na mezinárodní situaci. Sám jsem pouze komentátorem a nemyslím si osobně o ničem nic. To je nejlepší životní postoj.
1 odpověď