Vláda nedělá prakticky nic proto, aby snížila ceny energii, zjednodušila podnikání, debyrokratizovala a digitalizovala předpisy, zjednodušila stavební povolení a podporovala produkci s vysokou přidanou hodnotou, zejména v podobě daňových ulev pro investice firem do školství, vědy a výzkumu.
Částečně jen papouškujete nesmysly, které jste někde asi četl..... Chtělo by to trochu promyslet a prostudovat ta témata.....
Ceny energií vláda nemá snižovat a ani nemůže. Průmysl nakupuje od výrobců (mimo maloobchodní síť) a ceny máme slušné. Kdyby mohla vláda sahat do cen energií, tak by to samozřejmě udělaly i jiné vlády. A co myslíte, která vláda by měla lepší výsledky z dotací energií? Vláda malé a slabé České republiky, nebo třeba vláda Německa? Buďte rád, že vládo do energií nesahá, už i tím dočasným stropováním se nadělala nepředstavitelná paseka.
.
Se zbytkem souhlasím, zejména bych vypíchl ty překážky ve výstavbě, které zvyšují potřeby Čechů na výdělek, i brání investorům v Česku začínat.
Cenu energií vláda snižovat může. A to prostřednictvím daní. A dělat by to měla, vzhledem k ceně emis. povolenek.
Můj architekt, pán před penzí, se kterým dělám už 20 let, pro mne jako investora umí udělat všechno - od parcelace lokality po projekt domu. Včetně otravného projednání se síťaři, na úřadech apod. Rozumná cena, talent, profesionalita.
Takže, ono to jde, jen chtít dělat pro klienta to, co potřebuje.
Výjimka potvrzující pravidlo.
píšete mi z duše, jsem architekt v důchodu, v Praze nás studovalo na jediné existující fakultě 80, v Brně snad 50 a to bylo vše. Ještě byla architektura na UmPrum - akad. arch., to byla spíš jevištní tvorba a interiéry. Z těch 6ti let byly poslední dva járy specializované vč. diplomky - bytová výstavba, občanská výstavba, průmyslová architektura, zemědělství. Dělal jsem průmyslovou architekturu ve velkém projektovém ústavu, přes 500 zaměstnanců. A to jsme byli specializovaní jen na dřevo a sklo. Dřevo od pražců a telegrafních sloupů (Sublima Březnice) přes DTD (Jihlava) až k houslím (Cremona Luby), sklo od optických vláken (VÚSU Teplice) přes tabulové sklo (FLOAT Teplice) až po skaniny z VERTEXů (Litomyšl, Moravský Krumlov). 2 roky postgraduál, 11 let v projekci, se spoustou specialistů (technologů, TZB) a dalších 29 let na stavbách (GD, HIP). Neměnil bych.
Před 2 lety jsem si sečetl studenty v jednom školním roce na všech VŠ architektonického zaměření v ČR - téměř tisíc! Položil jsem si otázku - co budou proboha dělat? A co umí? teď jsem se to dočetl....
Ano,to je ta správná otázka... co vlastně umí? Pár jedinců možná umí udělat studii konkrétní stavby. Toť vše.
Jsem externí účetní. A za svou praxi jsem vedl účetnictví pár architektonickým kancelářím i architektům na volné noze co by OSVČ. A musím řící, že článek je pravdivý. V tomto oboru je několik opravdových špiček, které si vydělají dobré peníze. A s těmi se kterými jsem spolupracoval, s nadsázkou říkali, že dělat architekta je dnes už jen drahý koníček. A při tom to jsou z mého pohledu velmi vzdělaní a kultivovaní lidé.
Bohužel, nejsou to obecně, vzdělaní lidé. A už vůbec ne velmi vzdělaní lidé. To je prostě mýtus. Co je vlastně učí na těch fakultách architektury je opravdu na pováženou. Řešením by bylo tyto zrušit bez náhrady. Stačí stavební fakulty, jako to bylo v minulosti.
Jsem projektant a nikdy by mě nenapadlo myslet, že od architekta dostanu realizačku a nedej bože podle toho stavět, ale naopak čekám koncept, nápad a myšlenku po diskuzi s investorem, které já se statikem a ostatními profesanty učešu, byť je to někdy bolestivé, aby byla nakonec spokojenost na všech stranách.
Koncept přeci stvoří i kvalitní stavební projektant. A lépe než většina architektů. Většina architektů je opravdu k ničemu. Hlavně tvoří své pomníky, Za cizí peníze.
V Polsku jdou ceny bytů dolů až o 20%. Proč. protože stavební povolení v Polsku trvá 6 týdnů a v ČR 6 let. V Polsku nemusí být stavební povolení na domek. Polsku nejsou příspěvky na bydlení. Minimální mzda v Polsku roce 2025 bude 27400kc a u nás jen 20800kc. Polský prezident má plat 150 000kc a náš prezident má plát 350 000kc a ještě mu to nestačí chce svou manželku 90 000kc mě tak se u nás buduje
Jo a také v Polsku bezpráví a bordel.
Jenomže po právní stránce je to jinak. Vlastník má zákonem stanovenou povinnost uchovávat stavební dokumentaci ověřenou stavebním úřadem. To je jediný relevantní dokument, který uspěje i u soudu. Jakoukoliv jinou dokumentaci lze zpochybnit.
Takže oprávněnost stavby prokážete jen tím, co máte doma a je na tom razítko stavebního úřadu. Důkazní břemeno je na Vás, ne na nich.
Ne, není to tak.
Přesně to říkám taky - zrušit celý slavný příspěvek na bydlení - nemáš na nájem, tak holt musíš jít do garzonky... Proč by nájemné nerostlo do nebes, když to stát pořád doplácí...? No a ještě bych podstatně zvýšil daň z nevyužitých nemovitostí... A hned by se na trhu objevily stovky tisíc nemovitosti, které teď leží ladem... Tahle dvě opatření bych bral jako základ, pak až ty návrhy členů NERVu...
Odpovězte si nejdříve na otázku, proč jsou ty byty prázdné..... protože špatné zákony.... A to je třeba napravit nejdříve.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zrušit, zaplatit penále, zrušit veškeré investice v obci, pokud to nebude stačit, zvednout daň z nemovitosti....
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
I kdyby až takto..... pořád lepší než trvale poničená krajina a hnusné výhledy/pohledy.
1 odpověď