Na cloudu nelze mít plnou kontrolu, tu lze získat jedině nad uzavřeným odděleným systémem. Cloud je z principu sdílený prostor v otevřeném prostředí, takže se provozovatelé snaží jej chránit, ale rozhodně nepředají svou kontrolu zákazníkovi.
Kyberbezpečnost je ale nejen důvěrnost dat. O kterou nyní nešlo, nýbrž i jejich dostupnost a integrita. Tam vynucované restarty systému ze strany nějaké aplikace určitě vytváří větší hrozbu.
Kdyby AI byla tak dobrá, jak si lidé, kteří na ní chtějí vydělat, představují, tak by už dávno nebyl problém s automatickými pokladnami. Problém je, že o možnostech AI v různých oborech mluví lidé s dost omezenou znalostí , co ty práce skutečně obnáší.
Určitě existují místa, kde se vysoký výkon počítačů ke snadnějšímu získání výsledků využít dá, ale je rozdíl mezi kopírováním a tvůrčím řešení problémů. Počítač sám nevyřeší žádnou dříve nepopsanou situaci, nemá pro to sám o sobě dost vstupních dat.
Zatím je vidět jen rychlost nahrazování jedněch dat jinými, srovnatelnými. To nemá s inteligencí nic společného. K manipulaci s těmi, na kom chtějí vydělat, to ale stačí.
Asi je problém v nepochopení vlastního konání. Když dělám reklamu neustálým vystavováním čehokoliv do výlohy, nemůžu se divit, že to zboží někdo chce vyzkoušet. Ve zkratce každá holá.... si najde svého úchyláka, který to chápe jako pozvánku. Pokud o podobný zájem nestojí, má jednoduché řešení, jak zájem omezit.
Ale když máš do hry jen jednu kartu, tak jí asi holt hraješ za každou cenu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Princip kolektivní viny by měl fungovat pro všechny. Takže pokud něco řekl nebo udělal jeden zástupce jejich vlády či poslanců, také to řekli a udělali všichni?