Vážený redaktore, vyhrála KOPECKY, ne "á".
A pro některé přispěvovatele. Koukali jste na přenos? Julie má zraněné koleno, proto nejela, jak řekla v rozhovoru před závodem a Nosková je nachlazená. Zkusila to a než by dopískala zbytek sezony a možná ještě víc, tak radši odstoupila. Kdo někdy v čemkoliv závodil, pochopí.
To má z toho, že nečetl Rychlé šípy - hned v jednom z prvních komiksových příběhů bylo varování, že uhřátý člověk nemá hned lézt do vody.
EDIT - koumám, že jsem nebyl sám, kdo to četl 🙂.
No a teď moi vysvětlete jak to, že triatlonisti mají závody, kde plavou,jedou na kole běžej, pak znova plavou a to všechno třikrát !!!!!!!
"....může být podle pravidel signál ke startu proveden pistolí nebo jiným akustickým zařízením. Odborníci se domnívají, že (pokud je mikrofon napojený na měření dostatečně blízko klapek) toto zařízení může být povoleno a vše je v pořádku. .."
A ta "klapka" snad není akustické zařízení, když vydává zvuk ? Tak na co mikrofon ?
Aby mohli změřit reakční doby startu pro případné ulití.
Přesně tak. Smekám. 2 x jsem běžel v Praze maraton. Od 35 km to bylo o život. Dokáži si představit, že ten konec musel být kapánek na morál 🙂.
No jo, ale když ono se musí na maraton trochu hodně trénovat a nestačí půl roku před závodem. Při maratonu se nedá nic ošidit. Chce to trénovat vytrvalost a začít s nějakými kratšími závody. Já běžel svůj první maraton po dvaceti letech běhání. Osobák 2:27,54.
Problém cyklostezek je že jich je málo, a i proto jsou vytížené. V zahraničí je normální že cyklostezky vedou desítky kilometrů téměř bez přerušení, a mám na mysli ty plnohodnotné, oddělené od silnice. U nás jsou ty existující naprosto nekoncepční a tím pádem rozkouskované a namíchané se silnicemi že se tam člověk bojí jezdit.
Pletete si pojmy: cyklostezka, cyklotrasa a pruh pri cyklisty.
Vždy přemýšlím, proč trvá tak dlouho, než stejně to co je přirozené zvítězí. Bruslení je prostě rychlejší a zřejmě i méně namáhavý styl běhu na lyžích a tak nevím, proč se stále podporuje i klasický styl. Je to poněkud anachronismus. Když byste skupině jezdců řekli, jeďte jak chcete, kolik jich pojede klasicky? Kolik skokanů na lyžích by dnes skákalo bez véčka? Kolik plavců by ve volném stylu neplavalo kraula? Kolik skokanů do výšky by skákalo stredlem?
Jediné co mě po přečtení tohoto hloupého příspěvku napadlo, proč se tomu stále říká běh, když se při soupaži neběží. ale stále jen jede a to i při bruslení 🙂-.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Nevím jak je to u těchto závodů. Ale když jsem běhal přespolní běh v kurzu Velké pardubické, tak jsem musel mít vždy potvrzení od lékaře, že jsem schopen absolvovat přespolní běh 7 kilometrů. Jinak bych nedostal startovní číslo.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano tak to bývalo. Lékařské prohlídky bývaly před každou sezónou povinné. Dnes ale záleží na každém jednotlivci, jak nakládá se svým zdravím. Proto je při každém závodě klauzule, že každý závodník zná svůj zdravotní stav a závodí na vlastní zodpovědnost. Jestli je to správně, nevím. Já osobně chodím na několik pravidelných prohlídek a přesto mám často "běžecká" zranění.
Zaráží mě ale formát sprint triatlonů, kdy se závodí 3x plavání, kolo,běh. Už o mala mě bylo vysvětlováno, že uřícený se nemá lézt do vody!!! A při tomto formátu z běhu skáčou rovnou do vody a to hned dvakrát ????
1 odpověď