Mě se líbí jak se pořád v ČR řeší Čína. ČR= 10 milionů, Čína= 1 miliarda obyvatel, to je jako by kritizoval mravenec slona 🙂. Ať jsou čínské elity jakkoli nelidské, tak si nemyslím že by je zajímal názor někoho zde a udělají si co chtějí. Dle hesla Neovlivním=Neřeším. Myslet si může kdo chce co chce, ale ČR nebude světová velmoc, která něco může ovlivnit.
Pane Řehák jste hodně mimo, zcela běžně stát vyplácí myslivcům 2.000,- Kč za každý střelený kus nad pětiletý průměr. Skalp nahrazuje pírko neboli ocásek. Pravda je ta, že myslivost je zájmová činnost a zrovna včera v tv bylo řečeno, že když se sečtou všechny náklady, které má takový myslivec na odstřel jedneho kusu zvěře, dělá to 10.000,- Kč.
Ano uznávám, jsem scela mimo proto jsem můj názor bral jako příklad motivace. Takže částka bude mimo, spíš šlo o levnější motivaci než je těch 14 milionů. tak to dáme tedy v číslech, když bych motivoval myslivce místo vámi uvedenou částkou 10.000,- kč., ale nabídl 20.000,- kč za kus, pak budou náklady na 200 prasat 4 miliony a ne 14 milionů. Takto byl můj příspěvek myšlen.
Vezmu to trošku s humorem, nejlevnější a nejefektivnější by bylo jako když se dobýval divoký západ, platilo se za sklap indiána. Prostě vyhlásit v dané lokalitě, myslivci střílejte divočáky a za každou hlavu vám vyplatíme 500kč. + každý dobře mířený náboj. Myslím že by bylo do 14 dnů splněno, možná dříve 🙂. Takže 200 divočáků by stálo cca 100 000kč+ náboje a problém vyřešen.
Ne protože nebyly ty technologie na kterých by nás propírali mě třeba jeden "kolega" v mém asi druhém zaměstnání řekl že tam býval dobrý zvyk že mladí kupovali starým noviny tak jsem ku řekl že jestli nemá 5 Kč na blesk tak má asi smůlu a dneska nic číst asi nebude
jj vím jak to myslíte, můj kamarád chodíval starším kolegům pro pivo(kdysi), povoleno bylo 8 stupňové pivo v zaměstnání, nicméně s tím rozdílem, že mu na to pivo aspoň dali peníze 🙂. Kamarád byl starší, já v době revoluce rádoby sametové ještě studoval.
V tom máte naprosto pravdu ale já byl vlastně úplně stejný jako dnešní mladí a věřím že takových nás byla většina naštěstí dnešní mladí už vědí že při nástupu do zaměstnání co si nedomluví v den nástupu to už jim nikdy nikdo nedá a ono když bydlíte někde kde být stojí 3 000 000 opravdu za 20 dělat nebudete s vidinou toho že vám možná do pěti let přidají pětistovku
To co popisujete mělo dříve a má i dnes jen dvě řešení, buď počkat jak se zachová stávající zaměstnavatel a když mi nevyhovuje, najdu si jiný flek kde budu spokojenější. Každopádně nikdo nemůže čekat že bude hned bydlet, fakt je ten, byl jsem asi také takový, že i já ve svém útlém mládí remcal 🙂, ale naše generace nebyla takhle mediálně propírána.
Jsem generace X. Telefony beru i v době dovolené. Bývají vzácné, většinou když někdo nezaregistruje, že mám dovolenou a nebo opravdu něco hoří a je v mém zájmu to vyřešit hned, protože pokud to nevyřeším, pak řeším důsledky.
V práci soukromé hovory beru, ale všichni v mém okolí ví, že mají volat jen když je to opravdu důležité. Na aplikacích neodpovídám, na to nemám čas. To až po práci.
Máme tu ve firmě dost lidí z kategorie Z. Přístup úplně jiný. Umí máknout, ale také umí hodinu snídat, hodinu obědvat a telefon z ruky pomalu nepustí. Je tu pevně daná pracovní doba. Nemají problém chodit pozdě do práce a dřív z práce. Pracovní úvazek je moc netankuje. Telefony v době dovolené neberou.
Upřímně, být zaměstnavatel, tak raději zvolím generaci X. Nevím, co budou zaměstnavatelé dělat, až generace X bude v důchodech. Mám totiž obavy, že další generace sice budou více pracovat hlavou a vymýšlet, než rukama. Ale tak jediné v co musíme doufat, že digitalizace se posune tak, že bude potřeba jen hlava :)
Musím s vámi souhlasit, viz. můj příspěvek.
Nevím jak se změní pracovní trh, nicméně já když jsem nastoupil do zaměstnání byl mi oznámen nástupní plat který nebyl zrovna super a řečeno ukažte co umíte, jaký budete přínos pro společnost a o plat se bát nemusíte, po 25letech u stejného zaměstnavatele jsem si nestěžoval za krize v roce 2009 a ani v dnešní době. Určitě se nezmění to že budování vztahu zaměstnanec- zaměstnavatel je důležité. Takže má zkušenost, pokud musím nárazově řešit telefonát se zaměstnavatelem, který mě stojí jen čas telefonátu a kapku mozkové kapacity, neřeším. Pokud musím občas ukrojit svůj volný čas i fyzickou přítomností, nikdy jsem tratný nebyl. V době řádné dovolené mi zaměstnavatel nikdy nevolal.
No nevím ve které době jste vyrostl vy ale mí rodiče být dostali zadarmo pak se stěhovali druhý taky zadarmo a pak si ho v rámci odkupu koupili za 42 000 mě stál být 700 000 a to jsem ho koupil ještě sakra levně
S vaším příspěvkem bych v globálu souhlasil, mým rodičům byl též byt přidělen zadarmo a člověk nemusel být přisluhovač KSČ ani STB, fabriky byty disponovaly právě pro své zaměstnance- přednostně rodina s dětma. I já jsem se ale musel postarat sám o své bydlení, tím chci říci, nebydlel jsem ve vlastním hned, šetřil jsem cca 20let, dnešní 25letí si stále stěžují jak to mají těžké, každopádně když mi bylo 25let bylo vlastní bydlení také jen sen, úroky na hypo cca 12% a plat v roce 1997 cca 10 000kč a to se musel člověk sakra otáčet. Jediné co je pro mladé dnes těžké je odolat lákadlům dnešní doby, ale to je zase o tom jaké má kdo priority, bud každý rok nový mobil za 20 000Kč abych byl IN nebo myslet na budoucnost s vidinou vlastního bydlení. Prostě stále platí, že bez práce nejsou koláče.
Nejsem odpůrce elektromobility když je to dobrovolné, jen jsem zvědavý až nebude tento druh mobility dotovaný jaký bude prodej. Dnes se možná elektromobil vyplatí, to nemohu posoudit, otázkou zůstává čím stát v budoucnu nahradí daně z pohonných hmot. Vidím to tak, že se poté velmi citelně elektromobil prodraží aby byla ucpána daňová díra po pohonných hmotách. Prostě jakákoli dotace je jen křivení trhu a upřednostňování.
Muž se s dívkou několik týdnů znal.
Z článku není patrné za jakých okolností a jak ji poznal, nicméně pro takové typy by byl největší trest po prokázání viny setkání s otcem znásilněné dívky a myslím, že příště by potřeba znásilnit nebyla. Na místě otce zmíněné dcery nevím co bych dělal, každopádně bych se raději držel dál, protože bych v opačném případě šel do kriminálu za vraždu. Nesnáším násilí na ženách obecně, natož když se jedná o rodinu.
Take si myslite ze melo Nemecko a Rakousko vracet emegranty kteri po 1948 a potom po 1968 emigrovali z Ceskoslovenska?
Velký omyl pane, strýc v roce 1968 emigroval, ale s tím rozdílem, že ta emigrace byla legální pro Rakouské úřady a s platnými doklady + rok v azylovém táboře než se prokázala jeho totožnost a naučil se jazyk. Toto co se děje je nelegální migrace a ta jako taková je trestným činem, zákon na toto myslí akorát nikdo z vládních činitelů nemá na to, aby tento zákon v plné míře uplatnil. Je rozdíl mezi emigrací politickou a nelegální migrací, nebo mi snad chcete tvrdit, že bez dokladů se může beztrestně cestovat?.
Nelegální vstup na území = trestný čin= odsoudit a zakázat doživotně vstup na území ČR a to rychle.
Odebrat otisky, DNA atd. pro identifikaci.
Okamžitě deportovat z ČR.
Řidič, asi co by převaděč, potrestat a dát mu k úhradě všechny náklady s tím spojené.
Jak prosté.
Přesný popis situace a jak by se měla řešit.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Přesně to je čínské vidění světa, takzvaná omezená suverenita z jejich pohledu bezvyznamných zemí. Uspořádání mezinárodních vztahů po druhé světové válce je nastavené trošku jinak kdy na půdě OSN mají všechny země stejný hlas jako velmoci, stejně tak když jednají země mezi sebou, Čína a Rusko mají pocit že je to svazuje a chtějí tento systém rozbombardovat a mají představu že rozhodovat by měli jen velmoci ke kterým patří jejich sféra vlivu v satelitnich zemích.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
V podstatě máte pravdu, ale čínské vidění světa nemám, nicméně si nemyslím, že by si USA, ČÍNA a dalších pár světových velmocí nechalo do něčeho kecat. OSN ? myslíte tu organizaci která všemu jen přihlíží a nedělá zhola nic? Ono něco krásného sepsat na papír je jedna věc, ale jak vidno je těžké se dle toho řídit.