Byl jsem se v roce 2012 podívat na olympiádu v Londýně. Navštívil jsem i český olympijský dům. Za vstup se neplatilo žádných 600 korun (nepamatuji si přesně cenu vstupného, ale pokud nějaká byla, musela být tak symbolická, že mi ta její výše vůbec nevadila). Ovšem ceny piva a jídla už tenkrát byly velmi "nadstardantní". Půllitr Budvaru stál asi 150 korun. Svíčková s knedlíkem přes 300 korun.
Pamatuji si Český Krumlov před několika desítkami let. Centrum bylo poměrně klidné. Po revoluci tam začali jezdit rakušané na večeři - i s cestou to pro bylo pro ně vzhledem ke kurzu šilinku ke koruně finančně výhodné. Pak jsem se jel do Krumlova podívat až v roce 2017. Na Latráni jsem si připadal jako jediný Evropan, všude byly stovky asiatů. Při návštěvě restaurace, kterou jsem znal z dřívější doby, jsem vytřeštil oči na ceny v jídelním lístku. Platy se od té doby zvedly asi na desetinásobek, ovšem cena průměrného oběda byla v porovnání s dřívější dobou více než dvacetinásobná. S tímto vědomím jsem se po konzumaci svého oběda rozhodl, že příště si raději koupím něco v supermarketu a polední jídlo si připravím sám.
Bochník chleba byl za 4,20 Kčs , jedno pivo 10° bylo do roku 1984 za 1,70 Kčs, později za 2,50 Kčs. Nájem za městský byt 3 plus 1 v novostavbě v roce 1989 činil v našem případě necelých pět stovek včetně všech energií. Jízdenka na metro za 1 korunu ( měsíční předplatné na MHD v Praze stálo 80 korun (na 3 měsíce 210 korun).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Horní Lideč je obec, kde volby vyhrávají lidovci. Oni by měli být ti první, pro něž je péče o staré občany prioritou.