Nejsem si tím úplně jistá, ale tak nějak mám pocit, že ne všechny školy mají jako první jazyk angličtinu a že existují i školy, které mají jako první jazyk němčinu, což je zejména školách při hranicích s Německem a Rakouskem i dost logické. Takže pokud si některá škola zařadí do školní přijimačkové části angličtinu a přihlásí se tam žák, který má první jazyk němčinu, dojde k jasné diskriminaci a hrozí to soudem.
Žáci základních škol mají angličtinu povinnou. Jako druhý cizí jazyk si pak později vybírají například němčinu.
Byl jsem se v roce 2012 podívat na olympiádu v Londýně. Navštívil jsem i český olympijský dům. Za vstup se neplatilo žádných 600 korun (nepamatuji si přesně cenu vstupného, ale pokud nějaká byla, musela být tak symbolická, že mi ta její výše vůbec nevadila). Ovšem ceny piva a jídla už tenkrát byly velmi "nadstardantní". Půllitr Budvaru stál asi 150 korun. Svíčková s knedlíkem přes 300 korun.
Pamatuji si Český Krumlov před několika desítkami let. Centrum bylo poměrně klidné. Po revoluci tam začali jezdit rakušané na večeři - i s cestou to pro bylo pro ně vzhledem ke kurzu šilinku ke koruně finančně výhodné. Pak jsem se jel do Krumlova podívat až v roce 2017. Na Latráni jsem si připadal jako jediný Evropan, všude byly stovky asiatů. Při návštěvě restaurace, kterou jsem znal z dřívější doby, jsem vytřeštil oči na ceny v jídelním lístku. Platy se od té doby zvedly asi na desetinásobek, ovšem cena průměrného oběda byla v porovnání s dřívější dobou více než dvacetinásobná. S tímto vědomím jsem se po konzumaci svého oběda rozhodl, že příště si raději koupím něco v supermarketu a polední jídlo si připravím sám.
Za totality se musela učit Ruština od 5 Třídy zk.skoly,v tomto režimu, nevím jak ho nazvat, by se měly děti učit od první třídy Anglicky,co takhle se prvně naučit pořádně mateřský jazyk a potom ať si děti vyberou který další jazyk se jim líbí, žijeme snad v demokracií,slovo joko povinně si Beku strč za klobouk, hlavní slovo by měli mít rodiče.
Ruština byla povinná od 4.třídy
Bochník chleba byl za 4,20 Kčs , jedno pivo 10° bylo do roku 1984 za 1,70 Kčs, později za 2,50 Kčs. Nájem za městský byt 3 plus 1 v novostavbě v roce 1989 činil v našem případě necelých pět stovek včetně všech energií. Jízdenka na metro za 1 korunu ( měsíční předplatné na MHD v Praze stálo 80 korun (na 3 měsíce 210 korun).
Jak vidno jde to i za 3500 žáci nemusí mít luxusní hotel s výběrem z x jídel a místo skipasu by jim vůbec neuškodily běžky...😀 a když se škola snaží tak holt chudším rodinám sežene dotaci ovšem vůbec bych tohle neřešil ve státním měřítku...to už je fakt zase perverze...
Za ty 3500 korun škola z Valašského Meziříčí denně ráno do lyžařského areálu dojíždí. Neplatí tedy za ubytování a stravu, jen za vleky a objednaný autobus.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Není těch žáků s němčinou jako prvním cizím jazykem moc, jenom asi 1,8 %, ale existují.
Zdroj:
Odkaz
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Výjimka potvrzuje pravidlo. V drtivém počtu škol je angličtina brána jako první cizí jazyk. Počet těch ostatních je téměř marginální.
1 odpověď