Ono dožítí lidí je jedna věc a druhá věc je být po šedesátce schopen hodnotně pracovat.
Což asi tato vláda moc nechápe, fyzická práce ve vedru, směny včetně noční. Nebo nepřetržité směny, firma je nemůže dát pouze na ranní a lehčí práce, protože takovou práci nemají. A co lidi kteří mají těžké zdravotní problémy už nyní v šedesáti.
Pravda, každý nemůže pospávat ve sněmovně do 67.
Ráda si bedýnku, nyní tašku vezmu, když na ni narazím, i když nejsem tzv. sociální případ. Pokud vidím, že vše, co v ní je, využiju, mám dobrý pocit z toho, že se to nevyhodí. Často vidím, že i lidé ze sociálně slabší skupiny chodí kolem, a toto je nezajímá, a mají košík plný bramborových chipsů, alkoholu, a jiného zbytečného zboží. Takže za mne: ať si ji vezme ten, kdo na ni narazí, a splní, co je jejím účelem, že se šetří s jídlem. Nejsou neomezené zdroje, a abychom se časem nedivili...
Jj, v Bille mají takové papírové tašky za 50,-Kč a když mne skladba ovoce a zeleniny zaujme, tak si ji vezmu. Navíc v každé tašce je něco trochu jiného, takže nekupuji pořád. Nebo když je to už hodně staré. Ale přece nikdo nikoho nenutí to koupit. Taky nevím, jak by se zjišťovala případná sociální situace, to jako že by někdo za někým v obchodě chodil a říkal mu: Vy jste úplně chudý, pro Vás máme tohle zboží?
Oba zatknout, náležitě vyslechnout a zavřít na 15 let 🙂 Samozřejmě s úsměvem. Moc dobře to věděli. Je to naprosto čistý střet zájmů. Ale žijeme v ČR, takže nejen, že jim to projde a nic se jim neprokáže, ale ještě si budou až do smrti užívat poctivě nakradených milionů.
Tak šlo jim o jabka, ne o melouny, i když k těm se také nakonec dostali.
naprosto s vámi souhlasím v porovnání náročnosti péče o nesoběstačné osoby doma a v zařízení.
jak jsem psala, viděla jsem na vlastní oči situaci kdy doma při soc. šetření seniorka sedíc v křesle vedle hůlku má vedle sebe dceru, která uvádí reálný stav (maminka nezvládá sama vést domácnost, píchnout si inzulín...) a seniorka (snad aby ,,předvedla" že na tom tak zle není)se při dotazech na schopnost chůze zvedne (bez hůlky a zavrávorání) dojde ke komodě ze které vyndá album které donese zpět ke stolečku , aby paní úřednici ukázala jaká , že byla před 65 lety Sokolka.🙂
Určitě by měla být pečujícím blízkým přiznána náhrada mzdy , jelikož ani nejvyšší st. Pnp jí nenahradí.
Uznávám, že péče v domácím prostředí vždy stojí rodinu velké fyzické , psychické i finanční oběti. Zatím však vůle na změnu z patřičných míst rozhodně není. Bohužel
Ano, máte pravdu, že někteří lidé při šetření pracovnicí v domácnosti neříkají pravdu. Můj otec, který už také nic nezvládal, jakmile došla mladá slečna z úřadu, hrdě vypjal prsa a tvrdil, že je v podstatě junák. Sestru, která u tohoto šetření byla a která se o něj starala, málem trefil šlak. Nedostal samozřejmě nic.
Představte si, že do třídy, kam chodí vaše děti, přibude romský žák. To ještě jde. Pak přijde další a další, až je jich třeba pět (dejme tomu). Co uděláte? Přehlásíte svoje děti do jiné školy, kde Romové nejsou, protože výuka, kde jsou romské děti, není výuka, ale okřikování a napomínání těch romských. Vaše děti jsou nespokojené a nechtějí do takové třídy (školy) chodit. Nic se nenaučí. Zeptejte se ve škole ve vyloučených lokalitách nebo poblíž. Zažila jsem.
Je fajn mít za sousedku takovou exotku. Pokud v noci pes pořád štěká, tak bych se také rozčiloval. Vždyť v létě nemůže kvůli tomu ani otevřít okno. Paní evidentně není normální,, když nepochopila situaci a ještě o tom vypráví.
Jojo, taky máme tady takovou exotku, má vlčáka a to je někdy takový řev, že je to až neúnosné. Její obrana je, že psi štěkají. No, až budou psi chodit do práce a lidé mohou probdělou noc dospat přes den, tak proč ne.
Ve Finsku se klade důraz na to, aby se děti naučili myslet sami za sebe, a uměli převzít odpovědnost za své vlastní učení. To je něco, co za mě v českém školství zoufale chybí, a je pro děti nesmírně důležité. S takovým přístupem se člověk v Česku může setkat v Montessori školách, ve většinových základních školách však téměř vůbec, děti se naopak učí držet krok, a dělat věci tak, jak za ně rozhodne a vymyslí někdo jiný.
Stačilo přečíst první 4 věty článku a hned tam vyskočilo 5 chyb ( zkopírováno - kdo chce, může je hledat , a to jak v pravopisu, tak v syntaxi)... Takže už nemusím číst dál, autor je zářným příkladem rozdílu v úrovni vzdělání obou zemí:-)
Přesně, také mne to napadlo, že autor nebude se vzděláním na té nejvyšší úrovni.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
No. Záleží fakt na tom, jak jste psala, že KDYŽ MU NEJDE O TO? ABY SE UŽIVIL.... Proč se chodí do práce? Aby se člověk uživil, ne?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Víte, jaký je to luxus, mít dobře zaplacenou práci a ještě k tomu důchod?