To, že čekat jakoukoli empatii od příslušníků PČR, je naprosto zbytečné, není třeba pochybovat. Alespoň jejich mluvčí by ji ale mít měli. Bohužel budou tvrdit, že musejí dodržovat oficiální policejní terminologii. Naše fantazie pak pracuje na plné obrátky. Bojím se představit, co v pojetí policie znamená "realizace" jakékoli lidské bytosti....
Genderově neutrální, čili společné záchody by vyřešily celou řadu problémů. Například, když maminka jde s malým klučinou (nebo tatínek s dívenkou) na záchod v obchodním centru. Kam má jít? Na dámy nebo na pány?
Ale to by se museli absolventi VŠŽ, kteří naprosto zbytečně útočí na skutečné studenty, alespoň trochu zamyslet.
V článku je naznačeno, proč požadavek studentů vznikl. Pokud jsou mé informace správné (vím, že jsou), tak hlavní problém je v tom, že děvčata studující výtvarný obor musejí chodit na toaletu snad i přes několik pater a opuštěnými prostorami kamsi na periferii budovy. Je pochopitelné, že třeba v odpoledních a podvečerních hodinách, kdy jsou chodby prázdné, po 16.hodině se stmívá, mají strach. Nejde o nic jiného, než o společné využívání toalet. Takto funguje mnoho veřejných toalet třeba ve Francii I doma má většina lidí "gendrově neutrální" WC. Jen tomu tak prostě neříká. Kdyby se použilo slovo "společné" namísto "gendrově neutrální", nemuselo by to budit zbytečné emoce lidí, kteří o podstatě problému vědí minimum, ale mají potřebu se ke všemu vyjadřovat. Ke koronaviru, válce na Ukrajině, složení fotbalové reprezentace a teď konkrétně třeba k toaletám na Masarykově univerzitě.
Když si vzpomenu na ty krásné časy, kdy se člověk dostal nahoru po půlhodině čekání tatrapomou nebo v létě pěšky, tak je mi smutno, jak mohl v nádherné přírodě vzniknout tento odporný Disneyland 🙁
Naštěstí se tomu dá vyhnout a vystoupat až na hřeben a krásnou turistickou trasou, kde nepotkáš živáčka dojít až do Stříbrnického sedla.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Dům je blízko řeky, mohl být v nejvyšší povodňové zóně a proto z hlediska povodně nepojistitelný nebo s výraznou přirážkou. Pro pojišťovnu je uzavření takové smlouvy velkým rizikem, proto automaticky povodeň a záplavu vyloučí. Pojistka se ale bez problémů může vztahovat na jiná rizika. Vše ale musí být samozřejmě s vědomím klienta. Je na něm, jestli smlouvu v této podobě uzavře, ale pokud se nachází na takové adrese a pojistku chce mít, mnoho šancí na výběr nemá. Jedině si pořizovat bydlení v místech, kde povodeň nehrozí nebo se proti ní lze pojistit. Neznám podrobná pravidla bank při uzavírání hypotéčních úvěrů, ale dovedu si představit, že jim stačí prostá vinkulace a rizika nezkoumají.
1 odpověď