Zvláštní doba.. Zvláštní přístup pojišťoven..
My máme dům v záplavové zóně stoleté vody. Přesněji řečeno, máme tam podle záplavových map roh ložnice, zbytek domu ne. Je to zvláštní, když máme přízemní dům, podlaha celého domu je ve stejné výšce. Nicméně nejvíce úsměvné na tom je, že nejbližší zdroj vody je místní potok, který pramení asi 2 kilometry od našeho domu. Koryto potoku máme asi 100 metrů od domu a v potoce teče cca 10 cm vody. Při nejprudším dešti, který jsme tu za 9 let zažili, se potok ani nevylil. Ani pamětníci nepamatují, že by se kdy potok vylil z koryta, kronika též mlčí. Náš dům je navíc asi 3 metry nad hladinou toho potoku a než by se k nám voda dostala, musela by se rozlít do cca 200 m širokého pásu. Prostě holý nesmysl. Banka si díky záplavové zóně dala podmínku, že musíme být pojištění proti povodním a záplavám, ačkoli voda nikdy tak vysoko vystoupat nemůže. No co.. Bylo to pár stovek ročně u Generali. Teď u jiné pojišťovny ale v záplavové zóně údajně dům není. No stejně to máme proti tomu riziku pojištěné, protože to požaduje banka. Jak je vidět, co pojišťovna, to jiná mapa záplavové oblasti.
Povodňové mapy se mění, to může být důvod, proč Váš dům už není v záplavové zóně. Navíc pojišťovna může posoudit, zda skutečně a do jaké míry povodeň hrozí a může pojistku přizpůsobit nižší záplavové zóně. Tyto zóny nejsou striktní, jsou jen vodítkem pro vyhodnocení rizika.
Dům je blízko řeky, mohl být v nejvyšší povodňové zóně a proto z hlediska povodně nepojistitelný nebo s výraznou přirážkou. Pro pojišťovnu je uzavření takové smlouvy velkým rizikem, proto automaticky povodeň a záplavu vyloučí. Pojistka se ale bez problémů může vztahovat na jiná rizika. Vše ale musí být samozřejmě s vědomím klienta. Je na něm, jestli smlouvu v této podobě uzavře, ale pokud se nachází na takové adrese a pojistku chce mít, mnoho šancí na výběr nemá. Jedině si pořizovat bydlení v místech, kde povodeň nehrozí nebo se proti ní lze pojistit. Neznám podrobná pravidla bank při uzavírání hypotéčních úvěrů, ale dovedu si představit, že jim stačí prostá vinkulace a rizika nezkoumají.
Ale obsahuje. Přečtěte si ji pozorně. A není to jen o sexuálním zneužívání, vztahuje se to i na diskriminaci kvůli genderu. Už vidím, jak budou úřady azylantům dokazovat že tomu tak není.
Neobsahuje nic o automatickém azylu.
Článek 60 – Žádosti o azyl z důvodů genderu
Zdroj: Odkaz
To, že čekat jakoukoli empatii od příslušníků PČR, je naprosto zbytečné, není třeba pochybovat. Alespoň jejich mluvčí by ji ale mít měli. Bohužel budou tvrdit, že musejí dodržovat oficiální policejní terminologii. Naše fantazie pak pracuje na plné obrátky. Bojím se představit, co v pojetí policie znamená "realizace" jakékoli lidské bytosti....
Genderově neutrální, čili společné záchody by vyřešily celou řadu problémů. Například, když maminka jde s malým klučinou (nebo tatínek s dívenkou) na záchod v obchodním centru. Kam má jít? Na dámy nebo na pány?
Ale to by se museli absolventi VŠŽ, kteří naprosto zbytečně útočí na skutečné studenty, alespoň trochu zamyslet.
Souhlasím s Vámi. Vidí slovo gender a už mají rudo před očima a nepotřebují ani číst článek a zamyslet se. Hodně si to taky pletou s tím, že neví, co je to genderově neutrální. Hned tu píšou, že neví, co mají mezi nohama. Nechápu, že jde o to, že i když jsem žena, cítím se být ženou, šla bych buď na ŽENY, nebo na genderově neutrální, teda pro všechny, toalety. Už jen z toho důvodu, že jsou uzpůsobeny třeba tím, že mušle jsou někde za rohem a ne hned jako první před kabinkami. Ale prostě my se musíme furt nad něčím rozčilovat
Děkuji, na rozdíl od zdejších 90 procent diskutujících umíte používat ten orgán v hlavě!
Mám dojem, že většině diskutujících tady nedošlo, o čem těm studentům jde a řeší nějaké babochlapy. Oni nechtějí zavádět další typ záchodků, protože se necítí být ani chlapem ani ženskou. Jde jim o to, aby mohli jít na záchod, který je zrovna volný a neřešit, jestli je to pánský nebo dámský. Chlapi většinou tento problém žen nevnímají, ale mě čert bere, když jedu třeba někam na zájezd autobusem a většinu času o přestávce trávím ve frontě na záchodě, zatímco chlapi příjdou, vykonají potřebu a odejdou, protože jich je na cestách míň a jsou rychlejší. Byla jsem letos v Saudské Arábii a byla jsem překvapená, že několik záchodů bylo genderově neutrální. S muži jsem se na záchodě potkala jen při umývání rukou, tak o co jde? Když to jde v takové prudérní zemi, proč je to tak strašný a diskutovaný problém u nás?
Děkuji, konečně to někdo pochopil. Jinak naprostá většina diskutujících tady funguje stylem - vím o tom sice h...., ale musím se k tomu vyjádřit.
OK boomer, dnešní mladá generace prostě věci řeší jinak, je to generační záležitost a nemají rádi, když jim do toho mluvíme. A ruku na srdce, stejně my jsme nesnášeli, když nám starší generace mluvila do čehokoli. A věřte nebo ne, pro mladou generaci jsou záležitosti genderové rovnosti důležité. Na nás je, abychom je pochopili, ne se jim vysmívali jen proto, že si myslí něco jiného, než my nejchytřejší, protože: "Co mi budete říkat, já to vím nejlíp!"
A to tam na tu výuku výtvarného umění muži nechodí? Oni nemají právo na to mít tam záchody? Tohleto mi stačilo abych si o jejich způsobu "uvažování" udělal dokonalou představu.
Už jsem to tu psal. Děvčata musí chodit na WC na periferii budovy, navíc do jiného patra. Teď po změně času se brzy stmívá, chodby jsou prázdné, opuštěné a dívky mají samozřejmě strach. To je vše, to je celá podstata problému. Rády by chodily na pánské WC oficiálně.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
No jasně pokud je v záplavové oblasti tak tam se baráky běžně nedají na povodeň a záplavu pojistit no...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je několik povodňových zón. Zcela nepojistitelné proti riziku povodně jsou jen ty v nejvyšším stupni, v dalších stupních lze dům pojistit, ovšem s přirážkou. Na ostatní rizika lze pojistit i dům v nejvyšší zóně. Nemusí být jen vyplaven, může i vyhořet.
1 odpověď